Полтавку Світлану Величко обрали маршалкою на турнір «Формули 1» Singapore Grand Prix

Світлана Величко - маршалка у Баку (2021 рік) / Фото з Facebook

Полтавка працюватиме на найпрестижніших автоперегонах світу

1-2 жовтня у Сінгапурі проходитиме турнір Гран-прі «Формули 1». Серед пілотів «Формули» немає представників Полтавщини, але при цьому на перегонах у Сінгапурі буде полтавський слід. Серед маршалів перегонів буде працювати полтавка Світлана Величко. Полтавка пройшла відбір за програмою обміну «жінок-маршалів». Заявки на те, щоб працювати на «Формулі 1» подали понад 300 претенденток з усього світу, але відібрали лише 24 маршалок, і полтавка серед них.

Ми зв’язалися зі Світланою, і розпитали у неї про відбір і про її обов’язки на майбутніх перегонах.

- Я досить давно працюю маршалкою, - розповідає полтавка. - У Полтаві я працювала на перегонах «Time Attack», та й на «Формулі 1» я вже двічі працювала у Баку.

- Що було необхідно для того щоб пройти відбір?

- Напевно, найбільше часу довелося витратити на анкету (сміється). Окрім звичайних даних про себе, там було дуже багато запитань спрямованих на те щоб людина розповіла навіщо їй це потрібно. Тому анкету я заповняла довго і прискіпливо. А крім того ще потрібен був досвід роботи маршала у своїй країні, ліцензія, сертифікат про вакцинацію від COVID-19 та лист з Федерації автоспорту України, що вони не проти щоби я працювала на Ф1.

- Поясніть для «чайників», які функції виконує маршал?

- Маршали бувають різні, й відповідно функції у них різні. Якщо говорити конкретно про мене, то я у Сінгапурі буду флаг-маршалом. Наша функція — слідкувати за перегонами на нашому відтинку траси й у разі аварії, або ще якоїсь непередбачуваної ситуації сигналізувати про проблему, а потім вже діяти відповідно до інструкцій.

- Тобто про вас можна сказати, що гонка пройшла ідеально коли у вас немає роботи?

- Сказати так можна, але ми цього не любимо (сміється). Там треба довго стояти і якщо нічого не відбувається, то це доволі важко. Тому флаг-маршали всім бажають здоров’я та успіху, але десь глибоко всередині сподіваються на якусь дрібну, безпечну, аварію. Може хтось хоч масло розіллє (сміється).

- Мабуть, пілоти вас не дуже люблять :)

- Можливо й так.

- Як триває підготовка до перегонів?

- Напередодні змагань на нас чекають онлайн-зустрічі, а потім огляд траси, симуляції перегонів, а також — у п’ятницю 30 жовтня — тренувальні заїзди.

- І що там будуть їздити машини які навмисно потраплятимуть в аварії щоб маршали потренувалися?

- Можна сказати й так. Звісно, все має умовний характер і ніхто не має постраждати, але роботу маршалів перевірятимуть досить суворо.

Список всіх маршалок відібраних за програмою

Першого жовтня у Сінгапурі відбудуться кваліфікаційні заїзди, а у неділю — другого жовтня — фінальні перегони на трасі «Marina Bay Street Circuit». Вони почнуться о 15:00 за київським часом. Транслюватиме перегони «Setanta Sports».

Види спорту:

Футбольні турніри: