СК «Полтава» дозаявив Сергія Каретника, який мав російське громадянство: футболіст стверджує що знищив російський паспорт

Сергій Каретник / Фото: Олег Дубина

Гравець вже встиг дебютувати у матчі проти «Чернігова»

Днями СК «Полтава» дозаявив півзахисника Сергія Каретника. Футболіст встиг зіграти за команду Володимира Сисенка у матчі шостого туру Першої ліги проти «Чернігова». Втім, увагу цей трансфер привернув не футбольною складовою. Річ у тім, що Сергій Каретник у 2013-му році став футболістом російської «Кубані» та прийняв російське громадянство. З того часу він виступав за цілу низку російських клубів.

Коли історія набула розголосу, пресслужба клубу відреагувала, опублікувавши інтерв’ю з футболістом, де він стверджує, що після початку повномасштабної війни знищив російський паспорт.

- Думаю, такого «гучного» дебюту ти не очікував?

- Зовсім ні. Я був готовий до того, що буде критика. Але я знаю свою позицію. Я люблю Україну, я українець і мені немає чого приховувати. Так, я грав у росії. Але зараз я тут, у своїй рідній країні, на своїй Батьківщині, чому дуже радий. Тепер я буду завжди тут!

- Шкодуєш, що грав у росії та в юному віці взяв громадянство?

- Так, шкодую! Але скажу, що знаю - там є невеликий відсоток адекватних людей, які все розуміють, попри титанічні зусилля тамтешньої пропагандистської машини. Дехто з них досі тримає зі мною контакт. Вони розуміють, що між росією й Україною йде справжня війна, тримають руку на пульсі подій. Вони підтримують і мене, і нашу країну. Але вони перебувають там і не можуть вплинути на ситуацію. Багато хто просто боїться виходити на протест.

- Багато твоїх колишніх колег-футболістів із росії, хто досі підтримує зв’язок із тобою після повномасштабного вторгнення?

- Загалом це коло суттєво звузилося, залишилося кілька людей, які щотижня пишуть мені.

- 24 лютого розділило твоє життя на до і після. Які були думки після того, як ти дізнався про повномасштабну війну?

- Я не міг у це повірити. На той момент я вже перебував в Україні. Але коли побачив усе те, що коїться, у мене не було слів. Лише злість і ненависть до ворога!

- Що ти робив, коли дізнався про війну?

- Спочатку дзвонив рідним. Мамі, татові, сестрі. Була лише паніка.

- Коли зрозумів, що настав час повертатися в Україну?

- Останні кілька років я хотів повернутися в Україну. Їздив до Польщі, але там кар’єру продовжити не вдалося. А ще у мене тоді була кохана дівчина у росії. І це був той фактор, який не давав звідти поїхати.

- Вона росіянка?

- Так, із Краснодара. Але ми з нею вже не спілкуємося.

- Вона не сприйняла твоє повернення в Україну?

- Вона кмітлива дівчина і розуміє, що відбувається. Ще задовго до повномасштабного вторгнення вона приїжджала в Україну разом зі мною. Була у Лубнах та Полтаві. Їй подобається Україна. Вона захоплювалася українцями, казала, що вони набагато добріші, позитивніші, ніж росіяни, що вміємо допомагати один одному.

- У чому ще різниця між українцями та росіянами?

- Відмінність є в усьому. Українці справді європейська нація. Саме тому росія так і не стала моїм домом. Мені там не подобалося. При першій можливості я завжди сідав у потяг та приїздив до батьків в Україну.

- Яким був твій шлях додому?

- Я ще до повномасштабного вторгнення приїхав додому.

- Як тоді сталося, що в тебе виявився контракт із клубом «Динамо-Владивосток»?

- Узимку я шукав собі клуб. Агент, мій друг, запропонував підписати контракт із цим клубом. За декілька днів до закриття трансферного вікна я погодився від безвиході. Але жодного дня я не провів у цьому клубі. Хоча якраз 23 лютого вони оприлюднили інформацію про підписання контракту терміном до літа 2022 року. Відверто кажучи, навіть не думав що вони реєструватимуть цей контракт. Та й взагалі у той час не думав про футбол.

- Чи отримував ти за період із лютого до червня гроші з росії?

- Ні, жодної копійки.

- Ти написав заяву про вихід з російського громадянства. Яка доля твого російського паспорта?

- Так, після початку повномасштабної війни я написав заяву, а паспорт просто знищив! До речі, викликали мене до поліції в Лубнах. Мене перевіряли. Вивчали мій телефон, всі листування в ньому. Та мені приховувати не було чого. Думаю, я не єдиний, хто через це пройшов.

- Зараз допомагаєш армії?

- Звичайно, допомагаю, як і будь-який нормальний громадянин України. Адже, як я вже писав на сторінці в Instagram, завдяки ЗСУ ми можемо жити тут, у Полтаві чи інших регіонах України, і займатися футболом. Взагалі моя родина (тато, мама, сестра) ніколи не залишалися осторонь. Ми і донатили на різні благодійні фонди, долучилися до збору на народний байрактар і допомагали переселенцям із тимчасово окупованих територій речами. Лише допомагаючи армії і волонтерам усіма можливими способами Україна зможе здобути перемогу в цій війні!

- Навіщо ти приймав громадянство росії?

- Розумієте, тоді, коли я його отримував, це було потрібно для футболу. Мені тоді було лише 17 років, багатьох речей я не розумів. Питання російського громадянства було більше не моїм рішенням, а людей, які займалися моїм просуванням. Я ніколи не писав відмови від українського громадянства. Я українець і таким залишуся.

- Як у 2014 році сприймав події, що вже тоді демонстрували російську агресію?

- Звичайно, це загарбництво. Розумів, що це дуже погано. Причому, я це застав, перебуваючи у донецькому «Металургові».

- Не було думки ще тоді повернутися в Україну?

- Були. Але життя склалося по іншому. Ми всі платимо за власні помилки.

- Як, на твою думку, останнім часом змінився український футбол?

- На фоні війни український футбол збагатився молоддю. Багато перспективних гравців отримали шанс проявити себе, чого не було, наприклад, у моїй юності. Зараз ці гравці торують шлях у Європі. Та сама українська збірна дуже хороша, і майбутнє в неї теж буде чудовим.

- Ти був капітаном юнацької команди київського «Динамо», одним із найталановитіших гравців 1995 року народження. Що пішло далі не так?

- Я думаю, це життя. І в певний його момент я зробив неправильний вибір.

- У майбутньому дорога на росію тобі закрита?

- Так, я це розумію, але мені туди й не треба. Навіть просто у моїй свідомості ця країна для мене закрита назавжди.

Види спорту:

Футбольні турніри: