Капітан демидівського «Колоса» пояснив чому команда знялася з благодійного турніру на підтримку ЗСУ: річ у раптовій зміні регламенту

Віталій Плахтій / Фото з сайту Асоціації футболу Полтавщини

За три тури до кінця організатори змінили регламент, що обурило претендентів на перемогу

У Полтаві на полі ДЮСШ ім. І. Горпинка триває благодійний турнір з футболу 9×9. На перемогу претендують «Зоря-Ворскла» та «Колос» з Демидівки. Аж раптом за три тури до кінця стало відомо, що «Колос» знімається зі змагань. Оскільки це єдина команда, яка реально нав’язує конкуренцію лідер таблиці - «Зорі-Ворсклі», таке рішення виглядало дивним, тому ми вирішили з’ясувати що сталося і звернулися за роз’ясненнями. Ми зв’язалися з капітаном команди Віталієм Плахтієм й він розповів, що на такий радикальний крок команда пішла через зміни регламенту по ходу змагань.

- Коли перед початком змагань нам розіслали регламент турніру, в якому чітко вказано, що у разі рівності очок у двох команд вище в таблиці буде та, яка має більшу кількість перемог та різницю забитих-пропущених м’ячів, - розповідає Віталій. - Втім, за три до кінця регламент раптом змінився. Ми відставали від лідера - «Зорі-Ворскли» на три очки, маючи гру в запасі та кращу різницю забитих і пропущених. І тут раптом, мені як капітану команди приходить лист-сповіщення від «Асоціації футболу Полтави», де вказано що регламент змінено. Тепер в разі рівної кількості очок, ми із «зорею-Ворсклою» маємо грати «Золотий матч». І це за три тури до кінця, коли вже з великою ймовірністю можна було сказати, що за іншими показниками ми їх переженемо. Словом, там де грає «Зоря-Ворскла», змагатися за спортивним принципом неможливо.

Було


Стало

- Ви, здається? не програвали «Зорі-Ворсклі».

- Так, у першому колі ми в них виграли з рахунком 3:2, а у другому зіграли в нульову нічию. Можливо, після 22-го туру, коли вони перемогли «УОР» з рахунком 26:0, а ми забили 28 «сухих» голів у ворота «Супрунівки», стало зрозуміло, що вони нас не наздоженуть. Зрозуміло для чого ці зміни. Жодну команду не тягнули так, як «ветеранів». Коли вносили ці зміни, представників «Колоса» навіть не запросили. Хоча саме нас вони напряму й стосувалися.

- Турнір має благодійний характер і під час змагань збирають кошти для ЗСУ… Ви добре виступаєте, і напевно у вашої команди є свої шанувальники, які могли б приходити й донатити.

- Я розумію про що ви. Але наш президент і спонсор Руслан Петрович Степанов, який ставив завдання перемогти — запропонував знятися і хлопці в команді його підтримали. Це теж можна зрозуміти: людина вкладає кошти в команду, щоб за щось боротися, а доводиться стикатися от з такими випадками.

P.S. Після виходу цього матеріалу до нас звернувся Юрій Мармач з проханням про коментар. Він запевнив, що так само як і Віталій Плахтій нічого не знав про зміну регламенту. За словами Юрія Олексійовича йому так само зненацька подзвонили з Асоціації футболу Полтави. Щоправда, він сказав, що це було не за три тури до кінця змагань, а за п'ять.

Види спорту:

Футбольні турніри: