Клуби не прийняли запропонований формат Кубка України: що з ним не так

Розбираємося з обговорюваним запропонованим форматом кубка: він дійсно дивний

Днями журналіст Сергій Болотніков з посиланням на головного тренера рівненського «Вереса» Юрія Вірта розповів про запропонований формат Кубка України 2022/2023. Юрій Вірт публічно розкритикував новий формат, і це не дивно.

Кубок України мав би складатися з трьох попередніх етапів і лише з чвертьфінальної стадії передбачалася сітка. Так, на першому етапі мали зіграти чотири команди - закарпатський «Минай», «Інгулець» з Петрового, криворізький «Кривбас» та харківський «Металіст». Це останні команди попереднього сезону УПЛ та ті хто підвищилися у класі.

На другому етапі до двох переможців попереднього етапу мали доєднатися ще десять клубів УПЛ — всі крім учасників Єврокубків «Шахтаря» та «Дніпра-1». Ці команди зіграють між собою.

На третьому етапі до шести переможців другого етапу доєднаються «Дніпро-1» та «Шахтар» і вже переможці цього етапу потраплять до чвертьфіналу. Увесь цей час команди ПФЛ будуть проходити відбіркові раунди за своєю окремою сіткою. Таким чином «об’єднатися» дивізіони мали лише на стадії ¼ фіналу — по чотири представники з кожного дивізіону.

Полтавська «Ворскла» за такою логікою мала б стартувати у другому етапі. СК «Полтава», «Гірник-Спорт» та кременчуцький «Кремінь» - грати окремо.

Клуби-учасники не прийняли цей формат, тож організаторам доведеться вигадувати щось більш адекватне. Загалом, проведення Кубка України з футболу під величезним питанням, адже все залежить від ситуації на фронті.

Види спорту:

Футбольні турніри: