Apple Watch Ultra 2 та Series 9: що вони підготували бігунам

У нових смартгодинниках 2023 року Apple представила цікаві та корисні функції для спортсменів та мандрівників. Ці доповнення можуть скласти конкуренцію топовим спортивним і навігаційним годинникам Garmin.

Нові можливості гучного зв’язку

В Apple Watch вже використовуються такі жести, як торкання, перегортання, підняття зап’ястя та накриття для відключення звуку. Але жест Double Tap (подвійне торкання) на Apple Watch Ultra 2 і Series 9 дозволяє керувати основною кнопкою годинника, взагалі не торкаючись її. Достатньо з’єднати вказівний і великий пальці руки, на якій одягнений годинник, і швидкий процесор Neural Engine відчує цей рух, виявивши крихітні зміни у кровотоку та русі зап’ястя. Користувач зможе відповісти та завершити дзвінок, запустити тайм, відтворити музику, зробити фото його, навіть не торкаючись екрана.

Подвійне натискання також відкриває смартстек на циферблаті, а ще один подвійний дотик дозволяє прокручувати віджети в стеку. Це потенційно корисна функція для:

  • зосередження уваги на швидких тренуваннях чи силових роботах;
  • скандинавської ходьби;
  • подолання пересіченої місцевості;
  • марних спроб керувати мокрим сенсорним екраном під дощем.

Друга функція гучномовного зв’язку — це запити Siri на пристрої, для яких не потрібний інтернет, наприклад, початок тренування або встановлення таймера. Apple заявляє, що більш потужний Neural Engine робить диктування на 25% точнішим, ніж на Apple Watch Series 8. Особисті дані про здоров’я також знаходяться в безпеці.

Можна попросити Siri отримати доступ до даних із програми «Здоров’я», наприклад, відомості про менструацію, вагу або ліки, скільки годин тривав сон чи є якийсь прогрес в активності. Усю цю інформацію можна отримати без допомоги рук, що дуже зручно на тренуваннях.

Нові спортивні та туристичні особливості

Series 9 та Ultra 2 будуть використовувати оновлення watchOS 10, включно з оновленим додатком «Компас», що показує:

  • поточну висоту;
  • тривимірне уявлення дорожніх точок із відносною висотою.

Нові топографічні карти в додатку «Карти» відображатимуть важливі деталі, такі як пам’ятки та початки стежок, затінення пагорбів, контурні лінії, висоти, дорожні точки стільникового зв’язку та екстреної допомоги. Таким чином Apple може конкурувати в горах з новаторськими навігаційними можливостями найкращих годинників Garmin та крихітними супутниковими навігаторами.

Apple Watch Ultra 2 може похвалитися великим дисплеєм, на краю якого тепер відображаються дані в реальному часі, включно з секундами, висотою або глибиною. Це дозволить максимально налаштувати параметри для занять спортом, відпочинку на свіжому повітрі та під час водних розваг.

У них також найбільший діапазон висот: від 500 м нижче за рівень моря до 9000 м. Тому вони підійдуть навіть за бажання підкорити Еверест!

Види спорту:

Футбольні турніри: