Соловчук: медальний «хет-трик» майстра

Вже цього року полтавець Олексій Соловчук знову підтвердив своє реноме одночасно кращого шахіста і кращого розв’язувача шахових композицій на Полтавщині.

У Кременчуці відбувся III міжнародний шаховий меморіал Володимира Грохотова — одного з кращих шахістів в історії нашої області, за підсумками якого Олексій Соловчук завоював три медалі. Він — міжнародний майстер з розв’язування шахових композиції, член збірної України — впевнено переміг у турнірі шахових «композиторів» (13 учасників). Тут його перевага була величезною. За підсумками всіх рішень Соловчук набрав 89,00 бала, витративши на рішення 218 хвилин. На другому місці — Микола Сигневич (Білорусь) — 75,00 бала, 347 хвилин. Бронзовим призером став легендарний полтавський шаховий «композитор» Валерій Копил — 73,50 бала, 275 хвилин.

А у класичних шахових баталіях Олексій Соловчук (майстер спорту з шахів) завоював дві «бронзи». У турнірі «А» (11 учасників, 10 турів) він набрав 6,0 очок (4 перемоги, 4 нічиїх, 2 поразки) і пропустив уперед себе лише Антона Ситникова (Донецька обл.) — 7,0 очок і Андрія Рахмангулова (Миколаївська обл.). У турнірі «А» виступав ще один представник Полтавщини — кандидат у майстри спорту Руслан Ляпка. Він несподівано для багатьох посів 4-е місце з результатом 5,5 очок, виконавши тим самим норматив майстра спорту.

У бліц-турнірі (41 учасник, 10 турів) Олексій Соловчук також фінішував серед групи учасників, які розділили 3-є місце з результатом 7,5 очок, разом з Тимофієм Ільїним, Миколою Юрчишиним і Валерієм Шалімовим. А перше місце у бліці поділили між собою лідери турніру «А» — Андрій Рахмангулов (Миколаївська обл.) і Антон Ситников (Донецька обл.), які набрали по 8,0 очок.

Призерами турніру «Б» (47 учасників, 10 турів) III міжнародного шахового меморіалу Володимира Грохотова у Кременчуці стали: Євген Штембуляк і Сергій Ковтун — по 8,0 очок та Владислав Войтович — 7,5 очок.