Ярослава Здирка з «Кременя-2» визнали кращим тренером 27-го туру Другої ліги

Ярослав Здирко

Тренера відзначили після першої перемоги кременчужан в сезоні

Всеукраїнське об’єднання тренерів України визнало наставника кременчуцького «Кременя-2» - кращим тренером 27-го туру Другої ліги. Про це повідомив офіційний сайт організації. Свій вибір об’єднання проводило за такими критеріями:

Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

У першому колі ФК «Тростянець» виграв – 2:1. За середнім віком тоді цей клуб переважав «двієчку» Кременя майже на сім, зараз – рівно на три роки. У більшості гравців гостей вищий досвід виступів серед професіоналів. При цьому з вересня 2022 року (3:0 над не існуючим нині «Рубіконом») «Кремінь-2» не міг виграти в чемпіонаті, і ця серія добряче тиснула на команду.

Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди не уникнули кадрових втрат. У господарів травмувалися вінгери Барінов і Златьєв (причому, останній освоїв тут і амплуа флангового захисника), не було відряджено з першої клубної команди Уманця. Проте ФК «Тростянець» також не зібрав оптимального складу: дискваліфікований фулбек Коваленко, травмований атакувальний півзахисник Козак, не зміг зіграти оборонець Мизюк.

Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Чотири зміни в стартовому складі провели кременчужани порівняно з матчем минулого туру (який у них «Нива» виграла на своєму полі – 2:0). Не зіграли воротар Матус, центральний оборонець Сабієв, лівий захисник Златьєв, вінгер Барінов. Натомість зіграли Оксененко, Руднєв, Рокотянський і Стецюк. Ці зміни пішли на краще – непогано граючи в Вінниці, «Кремінь-2» не здобув очок, а в оновленому складі перервав свою затяжну безвиграшну серію.

Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактора)

«Кремінь-2» системно використовує тактичну схему 4-1-4-1, як і перша клубна команда. Проти ФК «Тростянець» вони застосували інтенсивне перекриття зон, звуження можливостей атаки для суперника, пресинг на третій третині поля. Добре утримуючи гостей, кременчужани швидко переходили від оборони в атаку й провели досить багато гострих багатоходівок.

Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Звісно, про позитивні серії не говоримо: це лише перша перемога в сезоні проти суперника, який все-таки опинився в нижній частині таблиці. Проте відзначимо поступовий прогрес молодої команди: чотири з п’яти очок вона набрала в весняній частині сезону, а такі гравці, як воротарі Оксененко та Матус, захисник Дихтярук, півзахисники Рокотянський, П’ятибрат і Молько та багато інших, досягли в «Кремені-2» особистого прогресу. Отже, друга клубна команда як резерв виправдовує себе для ФК «Кремінь».

Види спорту:

Футбольні турніри: