5 листопада. Індійське «золото» Михайла Буланого

Цей день в історії спорту Полтавщини

1934 — У Полтаві завершилася унікальна міська Спартакіада (командна). Кожна команда складалася з 9 спортсменів (7 чоловіків і 2 жінки), які виступали на загальний результат. Так, студенти-аграрники вибороли командні перемоги (за сумою часу усіх 9 учасників): з бігу на 100 метрів із загальним часом — 1 хвилина 41,4 секунди, з метання гранати із загальною довжиною — 261 метр 50 сантиметрів, зі стрибків у довжину — 29 метрів 97 сантиметрів і зі стрибків у висоту із загальним результатом 9-ти учасників — 9 метрів 23 сантиметри. Під час Спартакіади полтавець Деркач показав один з кращих результатів тогочасного радянського періоду з метання гранати — 56 метрів.

2005 — Кременчужанка Заріна Плієва у Чернівцях завоювала золоту медаль чемпіонату України з дзюдо у ваговій категорії 44 кг, а Ольга Мілокумова стала срібним призером у ваговій категорії 50 кг.

2008 — ФК «Велика Багачка» 4-й раз поспіль завоював звання чемпіонів Полтавської області з футболу.

2009 — Полтавець Михайло Буланий став чемпіоном світу з пауерліфтингу у сумі триборства у ваговій категорії 90 кг. У Нью-Делі (Індія) наш земляк у сумі підкорив вагу 942,5 кг. Крім того полтавець завоював дві малі золоті медалі за перемогу в окремих вправах: присіданні — 360 кг і становій тязі — 340 кг та малу бронзову медаль у жимі лежачи — 242,5 кг.

2010 — У Полтаві завершилися Всеукраїнські змагання на Кубок України з голболу — гри для незрячих спортсменів. Володарем Кубка України стала збірна Полтавщини, яка у фінальному матчі перемогла команду Харківської області — 7:4.

2010 — Гандболісти полтавського «Динамо» на Одещині перемогли у матчі 8-го туру южненський «Портовик» — 22:18 і встановили свій клубний рекорд безпрограшної серії у Суперлізі чемпіонату країни — 6 матчів без поразок (5 перемог і нічия). Ця рекордна серія розпочалася 24 вересня і тривала протягом місяця і двох тижнів.