13 листопада. «Ворскла» ставить рекорд результативності в одному матчі

Цей день в історії спорту Полтавщини

1936 — У «Мекка Спорт Арені» (Нью-Йорк), під час свого тривалого перебування у США, наш легендарний земляк, на той час уже 65-річний Іван Піддубний завершив унічию (переможця не виявлено за лімітом часу — 20 хвилин) професійний борцівський поєдинок з Елом Бісаньяно.

1996 — Полтавська «Ворскла» програла свій перший в історії чвертьфінальний двобій Кубка України з футболу в Донецьку у матчі-відповіді — «Шахтарю» — 1:2 (у першій чвертьфінальній грі в Полтаві було зафіксовано нічию — 0:0).

2005 — Вихованець Зіньківської СДЮШОР Олександр Косяк (срібний призер юніорського чемпіонату світу з гандболу 1997 року), виступаючи у складі команди АСА (Тель-Авив, Ізраїль) у матчі 3-го раунду європейського Кубка володарів кубків з гандболу, який пройшов у Греноблі, закинув 9 м’ячів у ворота французької команди «Шамбері». Це один із кращих показників результативності, який демонстрували наші земляки у матчах єврокубкових гандбольних турнірів.

2006 — Полтавка Ірина Карпова (Яворська) на чемпіонаті світу з пауерліфтингу в місті Сент-Джонс (Канада) встановила рекорд України у ваговій категорії 82,5 кг у жимі лежачи, підкоривши штангу вагою 165,0 кг.

2010 — Полтавська «Ворскла» встановила свій рекорд результативності в елітному дивізіоні чемпіонату України з футболу, перемігши у матчі 17-го туру в Маріуполі «Іллічівець» — 6:2. У цій грі ворсклянин Василь Сачко став автором хет-трику — він забив три м’ячі протягом 45 хвилин (перший — на 19-й хвилині, другий — на 60-й, третій — на 64-й). Це був другий в історії хет-трик гравців «Ворскли» у матчах Прем’єр-ліги (вищої ліги). Крім того у Маріуполі ворскляни встановили ще один свій клубний рекорд в елітному дивізіоні — забили протягом одного тайму (другого) 4 голи у ворота «Іллічівця».

2010 — Андрій Сировня з Комсомольська у складі кадетської збірної України став срібним призером 16-го міжнародного турніру з кульової стрільби «Олімпійські надії», який проходив у місті Нітра (Словаччина). У вправі ГП-6 кадетська збірна України показала другий результат — 1738 очок (Данило Сахно — 582, Сировня — 580, Андрій Колесников — 576) і поступилася лише кадетській збірній Угорщини.

2011 — Баскетболісти «Кременя» після 4-го туру чемпіонату країни з баскетболу були найрезультативнішою командою вищої ліги, набравши за підсумками 8 ігор 694 очка.

2011 — Вихованці полтавського клубу «Легіон» завоювали 4 золоті медалі Кубка України з кікбоксингу WPKA, який відбувся в Харкові: Ашот Хачатурян (до 55 кг), Олександр Тен (до 60 кг), Олег Приймачов (абсолютна категорія) і Владислав Городчанин — у розділі лоу-кік (до 55 кг).

2011 — Збірна Полтави у складі: Микола Іванов (капітан команди), Олександр Стіжко і В’ячеслав Савелов — завоювала у Києві бронзову медаль командного чемпіонату України зі сквошу. Наші земляки у матчі за 3-є місце перемогли команду Києва — 2:1.

2012 — На чемпіонаті України з плавання серед юніорів у Севастополі полтавки завоювали три медалі: Вікторія Солнцева — золоту (200 м комплексного плавання), срібну (200 м брасом), Лілія Ходня — бронзову (50 м вільним стилем).