Вперше в історії наші земляки зіграли одразу у двох фіналах етапу чемпіонату країни!

Владислав Яловега

У Києві завершився комплексний етап чемпіонату України з і спортивного боулінгу, до програми якого входили: 6-й етап особистої першості країни та 2-гі етапи чемпіонату команд-двійок і команд трійок, а також молодіжна першість та першість у ветеранській Сеньйор-лізі.

Цей етап став історичним для полтавського боулінгу. Наші земляки сенсаційно вийшли до фіналів особистої першості, завоювавши срібні медалі серед чоловіків — В’ячеслав Яловега та серед жінок — Катерина Ковальчук.

У чемпіонаті серед чоловіків (83 учасники) одразу двоє полтавців пройшли три етапи кваліфікації (6, 12 і 18 ігор) та потрапили до чвертьфіналу плей-офф: В’ячеслав Яловега — 3573 очка (4-е місце у кваліфікації) і Владислав Яловега — 3511 очок (8-й у кваліфікації).

У чвертьфіналі Владислав Яловега програв за сумою двох ігор одному із двох українських майстрів спорту міжнародного класу, багаторазовому чемпіону України, бронзовому призеру Кубка світу, капітану національної чоловічої збірної Михайлу Каліці (Одеса) — 462:523 (перша гра — 254:225, друга — 208:298). А В’ячеслав Яловега переміг Геннадія Шпаковського (Київ) — 384:349 (229:180 і 155:169). Потім у півфіналі вже В’ячеслав Яловега зустрічався із «зірковим» Михайлом Калікою — і тут сталася справжня сенсація: полтавець здобув перемогу над капітаном збірної України! У першій грі наш земляк програв — 181:199, зате у другій переміг з перевагою аж у 30 очок — 209:179. Загальний рахунок півфінального матчу — 390:378 на користь Яловеги! У фіналі (лише одна гра) полтавець, на жаль, не зміг скласти гідної конкуренції Євгену Кармазіну (Харків), програвши вирішальну гру — 169:221.

А виступ лідера цьогорічного чемпіонату Полтави серед жінок Катерини Ковальчук взагалі виявився приголомшливим. До початку 6-го етапу в активі полтавки, яка виступала на Дефлімпійських іграх 2013 року в Софії, взагалі не було жодного залікового очка у турнірному рейтингу жіночого чемпіонату країни 2013-2014, але Катерина у Києві стала срібною призеркою! Ковальчук блискуче пройшла всі етапи жіночої кваліфікації і також вийшла до плей-офф — із 7-ї позиції. У чвертьфіналі полтавка перемогла Ірину Тупицьку (Черкаси) — з перевагою лише в одне очко — 349:348 (158:170 і 181:169), у півфіналі полтавка перемогла досвідченого гравця збірної України Наталію Щербініну (Черкаси) — 357:145 (у першій грі — 163:145, на другу гру, на яку Щербініна не вийшла, Ковальчук вибила ще більше кеглів, ніж у першій грі — 194). У фіналі полтавка Катерина Ковальчук програла у боротьбі за «золото» (одна гра) ще одній представниці жіночої збірної України Ользі Тарасовій (Одеса) — 158:173.

Крім того, в інших номінаціях етапу чемпіонату країни полтавці виступили цілком успішно. У першості жіночих команд-двійок Катерина Ковальчук грала разом з іншою учасницею Дефлімпійських ігор Оленою Болтовніною (Запорізька обл.) — вони посіли у кваліфікації 5-е місце, набравши 2208 очок (Ковальчук — 1118, Болтовніна — 1090). До виходу у плей-офф — півфінал жіночих двійок — не вистачило мінімуму очок. У першості жіночих команд-трійок грали спортсменки-дефлімпійки: Ковальчук, Алла Дяченко і Вікторія Семизенко (обидві — Одеса). Тут взагалі можна було розраховувати на вихід до фіналу, якби не провал Вікторії: Ковальчук набирає 1128 очок, Дяченко ще більше — 1149, а ось Семизенко — лише... 895. Загальна сума — 3172 очка і це також лише 5-е місце, яке не виводить команду до півфінального плей-офф.

У чемпіонаті чоловічих команд-трійок — також п’яте місце. Тут В’ячеслав Яловега набрав 1296 очок, Владислав Яловега — 1262, а одесит Вадим Данилюк — 1201. У сумі — 3759 очок, яких не вистачило до півфіналу плей-офф. У чемпіонаті команд двійок (40 пар гравців) полтавець Владислав Яловега набрав 1309 очок, а одесит Вадим Данилюк майже на дві сотні менше — 1122. У сумі — 2431 очко і підсумкове 12-е місце.