14-річна Олександра Полтавець встановила феноменальний дівочий рекорд області!

Олександра Полтавець

У Сумах відбувся традиційний всеукраїнський юнацький турнір з легкої атлетики на призи заслуженого майстра спорту Юрія Білонога, який народився на Сумщині і був чемпіоном Європи 2002 року та бронзовим призером чемпіонату світу 2003 року зі штовхання ядра.

Тут юнакам і дівчатам випала чудова нагода позмагатися у найсучаснішому в Україні легкоатлетичному манежі УАБС, в якому проходять всі зимові чемпіонати країни. Полтавщину у турнірі Білонога представляли юнаки і дівчата двох команд — Лубен і Пирятина. Змагання підтвердили, що у Пирятині створено чудову юнацьку школу зі стрибків у висоту.

Олександра ПолтавецьОлександра Полтавець

У Сумах 14-річна Олександра Полтавець стала справжньою «зіркою» турніру. Дівчина з Пирятина виявилася єдиною серед усіх учасників змагань у номінації до 15 років, кому пощастило здобути перемогу з нормативом кандидата у майстри спорту. Олександра Полтавець перемогла у стрибках у висоту з результатом 175 см. Це — новий дівочий рекорд Полтавщини і просто феноменальний результат для її віку. Фахівці легкої атлетики Полтавщини не можуть пригадати, щоб у 14-річному віці хтось із наших земляків міг виконати кандидатський норматив. Слідом за Олександрою Полтавець у стрибках у висоту, на другому місці, фінішувала 13-річна Вікторія Педь із Пирятина — 150 см.

Серед юнаків до 17 років перші два місця у стрибках у висоту також вибороли представники Пирятина — Артур Снаговський і Михайло Герасименко. Обидва вони підкорили висоту 180 см, але за кількістю вдалих спроб першість дісталася Снаговському.

Юні атлети з Лубен завоювали у Сумах п’ять медалей турніру Юрія Білонога. Двічі срібною призеркою стала Валентина Кузьома — з бігу на 800 і 1500 метрів, Валентина Василенко була другою у стрибках у довжину (обидві — серед дівчат до 15 років); серед учасників до 17 років Карина Прокопенко була другою, а Олексій Овчаренко — третім (обидва — у стрибках у довжину).