Хто в домі господар: «Ніка» розтрощила «Біличанку» і забезпечила собі медалі чемпіонату країни

В останньому матчі чемпіонату країни 2013/2014 серед жіночих команд вищої ліги «Ніка-ПНПУ» у Полтаві декасувала багаторазових чемпіонок країни — «Біличанку»!

Ніка-ПНПУ — Біличанка-НПУ — 8:0

Голи: Єрмоленко — 3, Дударчук — 3, Є. Шаповал, Бабенко.

Ніка: Івасенко — Лясковська, Шаповал, Бабенко, Карпенко, Єрмоленко, Слисенко, Деркач, Шевела, Тиндик, Гайдук, Дударчук, Мочалова.

Цей результат викликав деякий шок не лише серед гравців, а й серед уболівальників команд. Мало хто очікував, що «Ніка-ПНПУ» у вирішальному для себе матчі сезону, від результату якого залежатиме місце у трійці лідерів, із такою феноменальною перевагою виграє у команди, останню перемогу над якою полтавки святкували багато років тому...

Можливо, на результат останньої гри вплинув той факт, що «Біличанка-НПУ» за три туру до фінішу забезпечила собі чергове чемпіонське звання? Хоча «астрономічний» результат не зовсім відповідає ходу подій на ігровому майданчику. Це була цікава боротьба двох найсильніших команд України. Як наголошували глядачі після завершення матчу, вони були щасливими від того, що у цій грі у діях полтавок все виявилося виконаним на 100%. Всі гольові моменти були реалізованими. Скільки змогли — стільки забили!

Гості вирішили приїхати до Полтави не в оптимальному складі.А от полтавки хотіли довести, що саме вони у цьому сезоні — найсильніші, нехай навіть в очному протистоянні. Рівна гра на майданчику тривала лише у перші десять хвилин. Далі підопічні Сергія Ягодкіна взяли ініціативу у свої руки. Рахунок чудовим ударом у ближню «дев’ятку» відкрила найкращий бомбардир першості Валерія Єрмоленко. Майже одразу подвоїти рахунок могла Олександра Лясковська, але м’яч після її удару влучив у стійку. Та все ж нашій команді вдалося розвинути успіх ще до перерви. Спочатку Дударчук елегантно п’ятою переправила м’яч у ворота, а крапку у першому таймі поставила Єрмоленко, яка покарала суперниць за перебір фолів.

Другий тайм розпочався з чергового взяття воріт «Біличанки». На цей раз м’яч влетів після удару Шаповал. Згодом двічі поспіль відзначилася Юлія Дударчук. Гості зовсім перестали грати. Натомість полтавки після кожного голу ще більше рвалися вперед. Сьомий гол став ще однією окрасою матчу. Шаповал зробила накидання на лінію штрафного майданчика, де Бабенко головою перекинула м’яч через воротаря. Фінальну крапку у побитті чемпіона поставила Валерія Єрмоленко, яка потужним ударом увігнала м’яч під поперечину — 8:0!

Після перемоги «Ніки» турнірне становище у верхній частині турнірної таблиці вищої ліги наразі має такий вигляд: «Біличанка» — 43 очка (16 матчів), «Ніка-ПНПУ» — 36 очок (16), «Злагода» (Дніпропетровськ) — 32 очка (15), «ІМС-Уніспорт» (Київ) — 30 очок (14).

Отже, «Ніка-ПНПУ» як мінімум, стає бронзовим призером цьогорічного чемпіонату. З другого місця у підсумковій турнірній таблиці полтавок може відтиснути тільки «ІМС-Уніспорт» (Київ), який має дві гри в запасі. Якщо киянки переможуть у цих двох матчах, вони стануть срібними призерками (за додатковими показниками), а полтавки — володарками бронзових медалей.

Цього сезону дві представниці полтавської «Ніки-ПНПУ» є безперечними лідерами серед кращих бомбардирів футзального чемпіонату країни. Лідирує Валерія Єрмоленко — 40 м’ячів, на другій позиції — Юлія Дударчук — 34. Загалом полтавки забили 131 м’яч у 16-ти матчах чемпіонату (у середньому — 8,2 за гру). Кращий показник має чемпіон країни «Біличанка-НПУ» — 138 м’ячів (у середньому — 8,6 за гру).

На цьому протистояння «Ніки-ПНПУ» і «Біличанки-НПУ» у цьогорічному сезоні не завершується. Команди ще зіграють у фіналі жіночого футзального Кубка України.