Єгор Дементьєв завоював «срібло» паралімпійського чемпіонату світу

Єгор Дементьєв

У місті Агуаскальєнтес (Мексика) відбувся паралімпійський чемпіонат світу з велоспорту-трек, в якому наш земляк, вихованець кременчуцької школи велоспорту Єгор Дементьєв завоював срібну медаль у номінації персьют-трекова гонка на 4 км.

На цій дистанції у паралімпійській нозології С-5 Єгор Дементьєв, який нині тренується у клубі ІСД (Донецьк), програв лише своєму давньому супернику Майклу Галлахеру (Австралія), який фінішував із часом — 4 хвилини 24,057 секунди. Їхнє суперництво триває не лише на треку, а й на шосе, де Єгор Дементьєв щоразу перемагав австралійця, завойовуючи золоті медалі Паралімпійських ігор, чемпіонатів та кубків світу. А ось у трековій гонці досвідчений Галлахер, який на 9 років старший за 27-річного кременчужанина, зміг цього разу відігратися.

В Агуаскальєнтасі наш земляк виступив ще у двох номінаціях трекового паралімпійського чемпіонату світу — у нозології С-5. У гонці переслідування Єгор Дементьєв був п’ятим, тут його змогли випередити: Соеліто Гор (Бразилія), Йозеф Метелка (Словаччина), Елістейр Донехью (Австралія) та Іржі Бушка (Чехія).

У трековій гонці-триалі на час (1000 метрів) кременчужанин також посів 5-е місце, з результатом — 1 хвилина 05,072 секунди. У трековому спринті Дементьєв програв іспанцю Альфонсо Кабелло (1:01.683), британцю Аллану Баттеруорсу (1:02.986), австралійцю Елістейру Донехью (1:03.788) та іспанцю Пабло Галлардо (1:04.364).