Ларису Соловйову й Анну Мельниченко в Києві нагородили престижними «Оскарами»!
23 квітня 2014 року, можливо, стало найвидатнішим днем в історії спорту Полтавщини — цього дня наші земляки у Києві були нагороджені відразу двома «Спортивними Оскарами» за підсумками 2013 року.
Вони пройшли найретельніший відбір й завоювали свої заслужені нагороди, разом із якими — й премії від Національного Олімпійського комітету — по 50 тисяч гривень кожній.
У номінації «Разом із олімпійцями» свою вже третю перемогу у подібних щорічних конкурсах виборола наша землячка Лариса Соловйова — видатна представниця української школи пауерліфтингу. Лариса Соловйова (Віцієвська) — корінна полтавка, яка нині мешкає у Києві. Вона навчалася у полтавській школі № 29, Полтавському педуніверситеті, але закінчувала вже Національний університет фізичної культури і спорту в Києві. Її перший тренер — полтавець Максим Іваньков. Свої перші нагороди на чемпіонатах Європи і світу Лариса Соловйова почала здобувати ще у 1997 році — серед юніорок. З того часу наша землячка є найтитулованішою спортсменкою України — серед представниць усіх видів спорту. Вона — багаторазова чемпіонка і призерка європейських і світових чемпіонатів, триразова чемпіонка Всесвітніх ігор — 2005 (Дуйсбург, Німеччина), 2009 (Гаосюн, Тайвань) і 2013 (Калі, Колумбія). Лариса Соловйова — легендарна українська спортсменка, яка у пауерліфтингу, до речі, встановила більше світових рекордів, ніж Сергій Бубка у легкій атлетиці! Нашу землячку першою серед усіх «ліфтерів» України уведено до всесвітньої «Зали Слави» пауерліфтингу.
Кременчужанка Анна Мельниченко отримала «Спортивний Оскар» у номінації «Сенсація 2013 року». Минулого року наша землячка стала чемпіонкою і володаркою Кубка світу з легкоатлетичного семиборства.
Перший «Оскар» на урочистій церемонії в Києві — у номінації «Олімпійська надія України» — дістався юній фехтувальниці Аліні Комащук, тут у трійці претенденток на перемогу також була полтавка Вікторія Солнцева, чемпіонка світу серед юніорок із плавання, багаторазова рекордсменка України у плаванні стилем брас.
Потім «Спортивний Оскар» було вручено Ларисі Соловйовій у номінації «Разом із олімпійцями» — для спортсменів неолімпійських видів спорту. У номінації «Повернення року» переможцем став борець Ібрагім Алдатов, у номінації «Найкращий спортивний організатор» перемогла Ірина Дерюгіна.
Лариса Соловйова отримує «Спортивний Оскар».
Спеціальний «Оскар» у номінація «Найкраща клубна команда з ігрових видів спорту» дістався хокейному клубу «Донбас». Потім перемога прийшла до Анни Мельниченко, за якою спеціальними ветеранськими «Оскарами» у номінації «Спортивна слава України» нагородили олімпійських чемпіонів — Володимира Морозова (веслування на байдарках) і Людмилу Бобрусь (гандбол). Наступним переможцем — у номінації «Сильні духом» (для спортсменів-паралімпійців) — стала Ольга Свідерська, яка на фініші конкурсу випередила полтавця Євгена Богодайка — багаторазового паралімпійського чемпіона з плавання.
«Спортивний Оскар» у номінації «Найкраща команда року» дістався збірній України з фехтування, на чолі з Ольгою Харлан. І тут же володарем «Спортивного Осакра» у номінації «Тренер року» став тренер фехтувальниці Ольги Харлан — Артем Скороход.
Перемогу в номінації «Кращий спортсмен 2013 року» виборов харків’янин Богдан Бондаренко — чемпіон світу з легкої атлетику у стрибках у висоту, який минулого року показав фантастичний результат — 2 метри 41 сантиметр. А «Оскар» у номінації «Краща спортсменка 2013 року», в якій серед трійки претендентів також значилася наша Анна Мельниченко, дістався біатлоністці Олені Підгрушній. Бондаренку і Підгрушній разом із грошовою премією подарують ще й автомобілі від НОК України.
Нарешті, в останній, 13-й номінації — «Герой спортивного року-2013», в якій серед числа п’яти претендентів також перебувала кременчужанка Анна Мельниченко, за підсумками відкритого голосування перемогла фехтувальниця Ольга Харлан.