Дмитро Сухінін набрав 10 очок у переможному матчі з Норвегією

Збірна України в Іспанії. Філіп Гармаш (№13), Дмитро Сухінін (№3)

24 травня збірна України зіграла свій останній матч у відборі до Євро-2015 (другий тур другого раунду, група D), в якому в іспанському місті Пінто перемогла збірну Норвегії — 3:1 (24:26, 25:20, 25:22, 25:19).

У першій партії українці вигравали — 12:9, потім програвали — 15:16 і почали наздоганяти суперників. Наздогнали наприкінці сету — 24:24. Але норвежцям усе ж пощастило — 26:24.

Друга партія, здавалося, пройде за попереднім сценарієм: українці вигравали — 16:12, потім програвали — 17:18. Однак саме тут наша збірна здійснила спурт і впевнено перемогла — 25:20.

Усе навпаки сталося у третій партії. Команди пішли на другу технічну перерву за рахунку 16:15 на користь норвежців. Українці схаменулися, вийшли вперед (23:20) і довели свою перевагу — 25:22. Рахунок у матчі став 2:1 на користь збірної України.

Українці захищаються у грі з норвежцями (зліва направо): Сергій Гуменюк (№ 2), Дмитро Сухінін (№ 3) і Дмитро Терьоменко (№ 10)Українці захищаються у грі з норвежцями (зліва направо): Сергій Гуменюк (№ 2), Дмитро Сухінін (№ 3) і Дмитро Терьоменко (№ 10) | Фото: cev.lu

У четвертій партії у норвежців, напевно, вже не було сил протистояти українцям. Наша збірна домінувала з першої і до останньої хвилини цього сету, про що свідчить зростання рахунку: 8:4, 16:8, 24:16 і, нарешті, перемога у партії — 25:19 та у матчі — 3:1.

У цій грі, як і у п’яти попередніх відбіркових матчах, у складі збірної України виступали наші земляки, гравці «Фаворита» (Лубни) — Дмитро Сухінін і Філіп Гармаш. На рахунку Дмитра Сухініна — 10 набраних очок — це третій показник результативності (разом з Миколою Рудницьким — в якого також 10 очок) серед гравців збірної України. Кращим снайпером у матчі з норвежцями — знову (вже шостий раз поспіль у цьогорічному відборі) став Олександр Стаценко — 28 очок, другий показник — у Євгена Капаєва (13 очок).

В іншому матчі завершального туру Чехія перемогла Іспанію — 3:1.

Підсумкова таблиця групи D: Чехія — 16 очок (партії — 17:5), Іспанія — 12 (13:10), Україна — 8 (12:13), Норвегія — 0 (4:18).

На жаль, збірна Україна не змогла пробитися до третього раунду відбору. Але наша команда зробила все можливе, щоб в екстремальних умовах виступити достойно. Пригадайте лише, як наприкінці чемпіонату країни головний тренер збірної Юрій Філіппов відмовився від посади головного тренера збірної (щойно в російських ЗМІ з’явилася інформація, що Філіппов стане головним тренером команди російської Суперліги — «Факел» із Нового Уренгоя). Певний час йому шукали заміну. Згодом вирішили, що національну команду очолить заступник Філіппова — Ігор Зябліцев, якому допомагатиме наш земляк, вихованець полтавської школи волейболу, головний тренер «Хімпрома» (Суми) Микола Пасажин. Нове керівництво сформувало оновлений склад збірної, який провів у Харкові лише нетривалий підготовчий збір до євровідбору. З жодним із серйозних суперників наша збірна не зіграла навіть товариського матчу. А офіційні матчі продемонстрували великий потенціал нашої команди, яка у шести відбіркових матчах здобула три перемоги і зазнала трьох поразок (причому, серед них не було жодної з рахунком 0:3). Навпаки, тільки українці завдали єдиної поразки явним фаворитам нашої групи — збірній Чехії, а у матчах з Іспанією наші програвали у рівній боротьбі — лише через брак досвіду.

Очки у шести відбіркових матчах збірної України набирали: Олександр Стаценко — 159 (у 6-ти матчах) — він став кращим снайпером другого раунду європейського відбору, Дмитро Терьоменко — 70 (6), Микола Рудницький — 65 (6), Євген Капаєв — 55 (6), Володимир Татаринцев — 43 (6), Дмитро Сухінін — 39 (6), Володимир Ковальчук — 17 (5), Олександр Жуматій — 11 (3), Сергій Гуменюк — 11 (6), Костянтин Жилінський — 3 (5).