Анна Мельниченко і збірна України повертаються до Суперліги Кубка Європи!

Анна Мельниченко

У місті Рібейра Брава (Португалія) жіноча збірна України — разом із нашою землячкою Анною Мельниченко — надзвичайно впевнено, як-то кажуть, на одній нозі — перемогла у жіночому заліку першої ліги Кубка Європи з легкоатлетичних багатоборств

Українки набрали у командному заліку 18009 очок: Аліна Федорова — 6090, Анастасія Мохнюк — 5982, Анна Мельниченко — 5937.

У заключний день змагань українки найкраще виступили у п’ятому виді жіночого семиборства — стрибках у довжину: перша — Мохнюк — 6м 40 см (975 очок), друга — Мельниченко — 6м 23 см (921 очко), третя — Федорова — 6м 15см (896 очок).

У метанні списа наша землячка традиційно «підсіла» — 36 метрів 41 сантиметр, це був 19-й результат серед 31 учасниці, який приніс Мельниченко 599 очок. У заключному виді — бігу на 800 метрів Анна була п’ятою з часом — 2 хвилини 16,90 секунди (866 очок).

В особистій жіночій першості перемогла Елішка Ключинова (Чехія) — 6191 очко. А місця з другого по четверте посіли три українки: Федорова, Мохнюк і Мельниченко. Жіночий командний залік мав такі підсумки: Україна — 18009 очок, Чехія — 16673, Норвегія — 16479, Іспанія — 16462, Швеція — 16452, Португалія — 16156, Італія — 16102, Фінляндія — 15733.

Після того, як завершилися змагання у жіночому семиборстві, а в турнірі чоловіків-десятиборців закінчилися змагання з восьми видів програми із десяти, у загальному заліку першої ліги Кубка Європи (жінки + чоловіки) збірна України лідирувала — 36384 очка і випереджала збірну Чехії (36035 очка) — на 349 очок.

Та вже після 9-го виду чоловічого десятиборства — метання списа — українці втратили загальну позицію лідерів, пропустивши вперед збірну Чехії. Чехи мали 38371 очко і випереджали українців (38337) лише на 34 очка. Тож доля першого місця у першій лізі визначалася в останньому виді чоловічої програми десятиборства — бігу на 1500 метрів, за результатами якого українці не покращили свого становища.

У підсумку, збірна України залишилися другою з результатом — 40056 очок. До жіночих здобутків (18009 очок) чоловіча збірна додала 22047 очок: Василь Іваницький — 7651, Олександр Паламарчук — 7261, Сергій Ярохович — 7135 очок. Перемогла у першій лізі збірна Чехії — 40384 очка. Наша збірна, яка мала прогнозовано стати переможцем першої ліги, фінішувала лише другою. Це сталося тому, що її лідер — Олексій Касьянов першого дня змагань у стрибках у довжину здійснив три заступи й отримав «нуль», який позбавив його можливості продовжити боротьбу. Цей стратегічний прокол, урешті-решт, коштував нам у загальному заліку нестачею, як мінімум, у 400 очок.

Загальнокомандні підсумки: Чехія — 40384 очка, Україна — 40056, Швеція — 39753, Іспанія — 38962, Норвегія — 38777, Італія — 38032, Фінляндія — 37845, Португалія — 36686 очок.

Отже, збірна України, яка минулого року разом зі збірною Італії залишила Суперлігу, цього року — зі збірною Чехії — повертається до Суперліги Кубка Європи з легкоатлетичних багатоборств. У свою чергу Суперлігу цього року залишають збірні Швейцарії та Польщі. Це з’ясувалося також 6 липня, коли у Торуні (Польща) завершився турнір Кубка Європи серед команд Суперліги, в якому підсумкове становище було таким: Росія — 41159 очок, Голландія — 41048 (минулого року голландці виступали у першій лізі, а тепер узяли «срібло» Суперліги), Франція — 40761, Білорусь — 40152, Естонія — 39015, Велика Британія — 38516, Швейцарія — 38076, Польща — 36879 очок.

Призерами другої ліги Кубка Європи — там же, у Рібейра Брава — стали: Румунія (35532), Ісландія (34618) і Туреччина (28968).