Виноградець, Богодайко і Хруль - паралімпійські чемпіони Європи!

Друга золота медаль Дмитра Виноградця в Ейндховені

Другого дня паралімпійського чемпіонату Європи з плавання в Ейндховені (Голландія), 5 серпня, полтавці завоювали три золоті медалі. Наші земляки здобули прогнозовані перемоги на тих дистанціях, на яких вони є світовими рекордсменами.

Дмитро Виноградець завоював свою другу золоту медаль, цього разу на дистанції 50 метрів вільним стилем (паралімпійська нозологія S3). У фіналі він показав результат — 49,51 секунди. Другим фінішував Іоанніс Костакіс із Греції (51,60), третім — Мігель Мартінес з Іспанії (53,13). До свого світового рекорду — 42,60 сек. — Виноградець не «дотягнув» майже 7 секунд.

Полтавець Євген Богодайко також переміг на 50-метрівці вільним стилем (у нозології S7) — 27,93 секунди. Йому дісталася важка перемога з гідними суперниками: срібний призер Метью Уолкер (Велика Британія) відстав від нашого земляка лише на 0,26 секунди (28,19), а бронзовий — Сергій Сухарєв (Росія) — на 0,39 секунди (28,32). Сам же Богодайко не «дотягнув» до свого світового рекорду — 27,67 сек. — лише 0,26 секунди.

У фінальному запливі серед жінок на 50-метрівці батерфляєм (нозологія S6) виступили одразу дві полтавки. Тут перемогла наша землячка, світова рекордсменка Оксана Хруль — 38,25 секунди. А ще одна полтавка Анастасія Завалій фінішувала на 4-му місці (43,72). Тут «срібло» виборола" українка Олена Федота (39,01), а «бронзу» — росіянка Анастасія Діодорова (39,03). Сама ж Хруль «відстала» від свого світового рекорду — 36,05 сек. — на 2,20 секунди.

А в останньому виді програми 5 серпня полтавець Дмитро Виноградець завоював свою вже третю медаль в Ейндховені — срібну — у мікст-естафеті 4×50 метрів (учасники чотирьох різних нозологій, сума яких не повинна перевищувати 20 пунктів). Тут збірна України: Олена Федота (S6), Дмитро Виноградець (S3), Ольга Свідерська (S3) і Богдан Хріненко (S8) фінішували з результатом — 2 хвилини 38,38 секунди. Українці лише 2,09 секунди програли чемпіонам — збірній Іспанії (2:36,29), «бронза» дісталася росіянам (2:40,35).

Поки що наші земляки не покращили жодного із своїх багатьох європейських і світових рекордів. А тим часом на паралімпійському чемпіонаті Європи з плавання в Ейндховені — у перші два дні змагань — вже встановлено 4 світові рекорди і 7 рекордів Європи.

За підсумками двох днів змагань паралімпійська збірна України впевнено лідирує у медальному заліку — 30 медалей: 12 золотих (5 із них завоювали полтавці), 6 срібних і 12 бронзових. Британці вибороли поки що 8 золотих медалей, росіяни — 7, іспанці — 6, італійці — 4, німці — 3 золоті медалі.