Виноградець завоював третє, Богодайко — друге «золото» чемпіонату Європи

Євген Богодайко (у центрі) – дворазовий чемпіон Європи

Третього дня паралімпійського чемпіонату Європи з плавання, 6 серпня, в Ейндховені (Голландія) полтавці завоювали дві золоті медалі.

Дмитро Виноградець переміг у фінальному запливі на 200 метрів вільним стилем (паралімпійська нозологія — S3) з результатом — 3 хвилини 44,62 секунди і завоював свою третю золоту медаль Євро-2014. Срібного призера наш земляк випередив на 8,33 секунди — Мігеля Мартінеса з Іспанії (3:52.95), а бронзовий призер Іоанніс Костакіс (Греція) не «розміняв» і чотирьох хвилин (4:02.46). У той же час сам Виноградець «програв» своєму ж європейському рекорду на цій дистанції (3:21,96) понад 22 секунди.

Також упевнену перемогу у фінальному запливі на 200-метрівці комплексного плавання (нозологія SM7) — здобув полтавець Євген Богодайко — 2 хвилини 34,15 секунди. Це — друга золота медаль нашого земляка в Ейндховені. Він майже на 10 секунд випередив срібного призера Андрія Гладкова з Росії (2:43,62) і на 13,50 секунди — бронзового призера Тобіаса Поллара з Німеччини (2:47,65). На жаль, лише 1,03 секунди не вистачило Євгену Богодайку для побиття його ж світового рекорду на цій дистанції й у цій нозології (2:33,13).

vunograduc.jpgДмитро Виноградець (крайній праворуч) — триразовий чемпіон Європи

Полтавка Оксана Хруль не «дотягла» лише 0,12 секунди до бронзової медалі у фінальному запливі на 50-метрівці вільним стилем (нозологія S6) — 37,76 секунди. Тут чемпіонкою стала українка Єлизавета Мерешко (35,19 сек.), срібною призеркою — британка Елінор Сайммондс (35,23), бронзовою — ще одна українка Олена Федота (37,65).

Паралімпійський чемпіонат Європи з плавання в Ейндховені триватиме ще чотири дні — по 10 серпня включно. У цей період Дмитро Виноградець стартуватиме ще на трьох дистанціях, Євген Богодайко — на чотирьох, Оксана Хруль — на трьох (не враховуючи різних естафет).

Після перших трьох днів змагань у командному заліку лідирує поки що збірна України — 43 медалі: 15 золотих (із них — 7 «полтавські»), 12 срібних, 16 бронзових. На другому місці Велика Британія — 28 медалей: 13 золотих, 10 срібних, 5 бронзових. На третьому — Росія — 38 медалей: 11 золотих, 17 срібних, 10 бронзових.