Богдан Січкарук: нова надія ворсклян
Старший тренер молодіжного складу «Ворскли» Олександр Омельчук звернув на Богдана свою увагу на першому ж тренуванні, а після першого спарингу ствердно сказав: «Треба брати». Сьогодні він другий бомбардир турніру дублерів першості України і один із кращих снайперів «основи» біло-зелених на зимових зборах. Герой нашої розповіді — 20-річний форвард таранного типу, надія клубу Богдан Січкарук.
Як футбол біатлон переміг!
Народився Богдан 1 серпня 1994 в адміністративному центрі Київської області, невеликому містечку Тетіїв, що неподалік від Білої Церкви. Там і почав займатися футболом, хоча на певному етапі йому довелося вибирати між грою у м’яч і ... біатлоном. Справа в тому, що батько нашого футболіста — майстер спорту з біатлону, тому не дивно, що його син добре стоїть на лижах і знає, як правильно натиснути на гачок. До того ж в Тетієві є відділення біатлону Київського обласного інтернату спортивного профілю.
Втім, любов до футболу все-таки перемогла, а якщо ще точніше, то пристрасть забивати голи. За словами самого Богдана Січкарука, для нього немає нічого більш важливого на полі, ніж відправити м’яч у сітку воріт. «У захисті мені завжди було нудно, воротар — це теж не для мене, а от атака — моя стихія», — стверджує Богдан.
Терезине, «Металіст», Німеччина...
У 15-тисячному Тетієві не було спеціалізованих футбольних шкіл, тому наш молодий голеадор вирушив у сусіднє селище міського типу Терезине. Там така школа була, але її, на жаль, вже закрили. Тут і осягав ази футбольної науки Богдан Січкарук, а його першим тренером був Валентин Кривий.
Після закінчення школи пішли перегляди. Деякий час Богдан виступав на першість Київської області, пробувався в харківському «Металісті», але, отримавши там важку травму, не зміг себе повністю реалізувати. Між іншим, Січкарук двічі їздив на оглядини до Німеччини — в клуби місцевої оберліги з Ессена й Амсдорфа. Каже, що німецький досвід йому дуже допоміг і допомагає в процесі професійного становлення.
Ужгородський дебют
За «дубль» «Ворскли» він почав забивати з перших же турів, а в поєдинку з донецьким «Металургом» оформив хет-трик (помічено, що якщо Січкарук розписується у воротах суперника, то наша команда незмінно перемагає). Загалом, немає нічого дивного в тому, що тренери основного складу звернули на нього увагу, і Богдан став регулярно потрапляти в заявку на ігри чемпіонату України. 8 серпня 2014 в Ужгороді відбувся його дебют у Прем’єр-лізі.
За версією експертів компанії InStat Football, найсильніше ігрове якість цього нападника (зріст — 189 сантиметрів) — боротьба на другому поверсі. В середньому за гру він 20 разів вступає у верхові єдиноборства і виходить переможцем у 40% дуелей, що дуже непогано. Втім, не можна не відзначити і його націленість на ворота супротивників, а 3,3 удари за матч наші спостереження тільки підтверджують.
Рівняння на Сачка!
Уважний уболівальник, який відвідує поєдинки молодіжного складу, напевно знайшов певні подібності в манері гри Богдана Січкарука та його нинішнього наставника — Василя Сачка. Сам форвард каже, що в дитинстві його кумиром був французький нападник Тьєррі Анрі, а потім скромно додає, що мріє завоювати в «Ворсклі» таку ж репутацію, яка була у Сачка. Репутацію бомбардира! Інше на поле йому, схоже, нецікаво. «А як же результати команди?» — запитаєте ви. Але ж якщо Січкарук забиває, то «Ворскла» обов’язково перемагає!