«Динамо-Полтава» програло команді Богдана Панченка

Юрій Хауха й Олексій Чемерись після матчу

6 лютого у матчі чемпіонату країни серед команд Суперліги команда «Динамо-Полтава» на своєму майданчику програла ЦСКА (Київ) — 18:31 (7:18).

Глядачі, які майже вщент заповнили зал спорткомплексу «Динамо», побачили абсолютно нову полтавську гандбольну команду, в якій грають молоді вихованці гандбольних секцій Полтавської ДЮСШ і Зіньківської СДЮШОР. Виключенням є досвідчений воротар Михайло Дайментов і колишній капітан зіркового складу «Динамо-Полтава» Юрій Хауха, який грає в Полтаві ще з тих часів, коли полтавська команда тільки починала мріяти про перемоги на національній арені. А Юрій Хауха й досі грає у формі динамівців!

Матч із ЦСКА розпочався для полтавців з погоні за армійцями, які постійно вели у рахунку. До середини першого тайму полтавці програвали киянам 3-4 м’ячі. А потім у господарів майданчика стався справжній конфуз, який був пов’язаний із тим, що голкіпер ЦСКА — колишній воротар зіркового складу «Динамо-Полтава» Богдан Панченко, як кажуть, упіймав справжній кураж. У другій половині першого тайму він «нейтралізував» 9 кидків полтавців. Причому в останні 4 хвилини він парирував (руками, ногами і корпусом) 5 поспіль атак динамівців. При цьому Панченко своїми дальніми кидками від воріт примудрявся ще й виводити своїх товаришів по команді в стрімкі контратаки. Після його передач через увесь майданчик гравці ЦСКА виходили віч-на-віч із воротарем «Динамо» і робили свою справу. За такої стратегії рахунок у матчі стрімко почав збільшуватися на користь киян. Після першого тайму ЦСКА вже вигравав дуже багато — 18:7.

А ось героєм другого тайму став уже голкіпер «Динамо-Полтава» Микола Кривошей. Тепер він творив дива на своєму робочому місці. Кривошей парирував загалом 14 гарматних кидків гравців ЦСКА! Й сама «панорама» гри у другому таймі різко змінилася. Але незважаючи на те, що гра вирівнялася, радикальних змін не сталося. Глядачі у залі чули основний заклик головного тренера «Динамо-Полтава» Андрія Мороза до своїх підопічних: «Припиніть хаос в атаці!» Цей хаос зводився до того, що динамівці не наважувалися атакувати з середніх дистанцій, а «танцювали» з м’ячем перед захисним редутом гравців ЦСКА і довго вишукували можливість вивести своїх партнерів по команді «за спину» захисників киян. Й такі можливості виникали. Але гравці ЦСКА змушені були порушувати правила, оберігаючи свої ворота. Це призвело до того, що останні чотири м’ячі у ворота гостей полтавці закинули із 7-метрових штрафних кидків (гандбольних пенальті).

«Динамо-Полтава» у матчі з ЦСКА грало таким складом: Михайло Дайментов (Михайло Варченко, Микола Кривошей) - Микола Цокало, Дмитро Ростовський, Денис Мухін, Андрій Абрамов, Сергій Чуніхін, Артем Визір, Юрій Хауха, Дмитро Дич, Юрій Прокопчук, Олександр Піхуля, Михайло Павлюков, В’ячеслав Нестеренко, Олексій Чемерись.

7 лютого в Полтаві відбудеться черговий матч чемпіонату країни в Суперлізі, в якому «Динамо-Полтава» прийматиме ЗТР (Запоріжжя). Початок матчу в спорткомплексі «Динамо» — о 15:00.