Віктор Кобзистий і його «Будівельник» — у півфіналі Єврокубка!

Айнарс Багатскіс і Віктор Кобзистий

Київський «Будівельник» на чолі з тренером Айнарсом Багатскісом і його помічником — нашим земляком, вихованцем кременчуцького баскетболу Віктором Кобзистим, сенсаційно вийшов до півфіналу Єврокубка!

У першому чвертьфінальному матчі кияни програли у Санкт-Петербурзі російському «Спартаку» з різницею в 11 очок (72:83), а у матчі-відповіді в Києві взяли впевнений реванш у 17 очок (73:56). Причому вирішальний внесок у перемогу було зроблено в останньому, четвертому періоді, який завершився з рахунком 19:7 на користь киян. Цікаво, що офіційний сайт Єврокубка завершив статтю про тріумф киян такою фразою: «Будівельник» святкував монументальну перемогу».

Провідні фахівці європейського баскетболу вважають тренерський дует Багатскіс-Кобзистий найбільшим відкриттям цього сезону. Хоча ще й двох років не пройшло з того часу, як наш земляк Віктор Кобзистий змінив капітанську пов’язку «Будівельника» на посаду одного з тренерів київської команди. У цьогорічному сезоні Єврокубка кияни по черзі перемагали такі команди: «Німбурк» (Чехія), «Прієнай» (Литва), «Хапоель» (Ізраїль), «Тріумф» (Росія), «Будучность» (Чорногорія), «Банвіт» (Туреччина) і «Спартак» (Росія). Крім того, кияни впевнено лідирують в українській Суперлізі.

У півфіналі Єврокубка «Будівельник» гратиме з «Більбао» (Іспанія), яке у чвертьфіналі перемогло «Ульм» (Німеччина). Перший півфінальний матч Єврокубка відбудеться в Більбао — 20 березня, матч-відповідь — у Києві — 27 березня. В іншому півфіналі «Локомотив-Кубань» (Краснодар, Росія) гратиме з іншим іспанським клубом — «Валенсією», яка у чвертьфіналі здолала УНІКС (Казань, Росія).