«Фаворит» програв другий матч «Хімпрому» на власних помилках

Кращі снайпери «Фаворита»: Станіслав Василенко (№ 7), Нік Сотнік (№ 9) і Євген Політько (№ 10).

21 лютого у другому матчі 12-го туру другого раунду чемпіонату країни серед команд Суперліги «Фаворит» у Полтаві, як і напередодні, вчисту програв «Хімпрму-СумДУ» (Суми) — 0:3 (19:25, 17:25, 21:25)

У першій партії лубенці здійснили таку кількість помилок, що глядачі за голову хапалися. Тут все й почалося з помилок у грі гравців «Фаворита». Їх було стільки, що у мене, як у кореспондента, «олівець зламався», записуючи ці провали. Максим Дінець двічі помилявся на прийомі, Станіслав Василенко — на прийомі з подачі, потім на власній подачі, Микита Курлапов — також на прийомі з подачі і на своїй подачі. Відповідно й рахунок зростав швидко, та не на нашу користь: 5:6, 7:12, 10:15, 19:25.

Друга партія у виконанні «Фаворита» була ще гіршою. До помилок атакуючих гравців додався ще й ліберо лубенців Віталій Помпе, який зі своєї подачі двічі влучав у сітку — за рахунку 9:12 і 15:22. Крім того, ще й Станіслав Василенко двічі змарнував власну подачу, а виконував її після того, як своїми потужними атаками набирав очки. Також були командні помилки, які неможливо «приписати» якомусь конкретному гравцеві «Фаворита» — тоді, коли м’яч «лагідно» лягав на підлогу половини поля господарів, а лубенці дивилися один на одного і жоден із них не прагнув рятувати м’яч.

Лише початок третьої партії вніс зміни у безнадійну гру «Фаворита». Саме у цей період ігрового часу стало очевидно, що підопічні Анатолія Офата можуть-таки гідно протистояти суперникам, якщо вони зводять до мінімуму свої власні помилки у грі. У третьому сеті наші земляки повели у рахунку, змушуючи вже помилятися гравців «Хімпрому». Лубенці вигравали — 4:2, 5:3, 7:5, 8:6. «Фаворит» виглядав досить впевнено і рішуче. Та, на жаль, недовго. За рахунку 8:6 на користь «Фаворита» Максим Дінець спочатку помиляється на власній подачі й одразу ж — на прийомі подачі від суперника. За рахунку 9:9 Віталій Помпе знову помиляється на власній подачі. Цього виявилося достатньо для перелому у грі — не на користь наших земляків. На технічну перерву у третьому сеті команди пішли вже за переваги сумчан — 12:10. А незабаром «Фаворит», якого спіткала чергова серія помилок, уже програвав — 10:16.

Невдовзі лубенці скоротили відставання від сумчан (20:23). На майданчику з’явився Богдан Оніпко, який пішов на подачу. Та цей ігровий елемент у нього не вийшов — і м’яч влучив у сітку. Таким ось виявилося помилкове завершення «помилкового» матчу «Фаворита».

Статистика гравців «Фаворита» у другій грі з «Хімпром-СумДУ»: Нік Сотнік — набрав 9 очок (всі в атаці), Станіслав Василенко — 9 очок (8 — в атаці, 1 — на блоці), Максим Дінець — 7 очок (6 — в атаці, 1 — на блоці), Микита Курлапов — 5 очок (всі — в атаці), Артем Півень — 4 очка (3 — в атаці, 1 — на подачі), Євген Політько — 2 очка (1 — на подачі, 1 — на блоці).

Інші другі матчі 12-го туру: «Буревісник-ШВСМ» (Чернігів) — «Локомотив» (Харків) — 1:3 (12:25, 17:25, 25:20, 21:25), «Барком-Кажани» (Львів) — «Юракадемія» (Харків) 3:0 (25:22, 25:19, 25:19)

У матчах 13-го туру «Фаворит» буде вільним від ігор. В останньому, 14-му турі регулярного чемпіонату країни «Фаворит» прийматиме на своєму майданчику (13 і 14 березня) львівський клуб «Барком-Кажани».