Знаменитий Юрій Сухоруков виступає за Полтавщину!

Юрій Сухоруков

У Львові відбувся чемпіонат України з кульової стрільби у закритих приміщеннях, в якому у складі збірної Полтавщини дебютували відомі стрільці з Донбасу: Юрій Сухоруков — срібний призер Олімпіади 2008 року в Пекіні, його донька Вікторія Сухорукова — бронзова призерка юнацьких Олімпійських ігор-2014 у Нанкіні та майстер спорту міжнародного класу Карина Сулімова. Завдяки їм збірна Полтавщини завоювала у Львові 4 медалі — 3 золоті і срібну!

Юрій Сухоруков завоював особисте «золото» у стрілецькій вправі МГ-6 (довільна гвинтівка, 50 м, 3 серії по 40 пострілів з трьох позицій: з коліна, лежачи, стоячи) з результатом — 1168 очок у кваліфікації та 455,7 очка — у фінальній серії з вибуванням. Тут Сухорукову не було рівних, адже саме у цій вправі він був олімпійським призером. А збірна Полтавщини у командному заліку у вправі МГ-6 завоювала срібну медаль з результатом — 3484 очка (Юрій Сухоруков — 1168, Андрій Сировня — 1161 — він був 5-м у фіналі та Олексій Хабаров — 1155). Лише одне очко збірна Полтавщини програла командним чемпіонам України у стрільбі з трьох позицій — Києву (3485 очок).

А ось в іншій вправі — МГ-9 (довільна гвинтівка, 50 м, 60 пострілів лежачи) все вийшло навпаки — збірна Полтавщини завоювала командне «золото» — 1778 очок (Сухоруков — 599, Хабаров — 592, Сировня — 587), натомість в особистій першості Юрію Сухорукову не пощастило. У кваліфікації він мав практично ідеальний результат — 599 очок із 600 можливих! Однак у «фіналі восьми» у серіях з вибуванням він показав 4-й результат (164,3 очка) і до перестрілки за «золото» не дійшов.

У стрілецькій вправі ГП-6 (пневматична гвинтівка, 10 м, 60 пострілів) чоловіча збірна Полтавщини посіла 4-е місце у командній першості — 1845,1 очко. Тут в особистій першості Юрій Сухоруков був 8-м (616,8 очка — у кваліфікації, 79,3 очка — у фіналі з вибуванням), Андрій Сировня — 9-м (616,1 очка), Олексій Хабаров — 12-й (612,2 очка).

Карина Сулімова (Полтавська-Донецька обл.) просто феноменально завоювала золоту медаль в особистій першості серед жінок у стрілецькій вправі ГП-4 (пневматична гвинтівка, 10 м, 40 пострілів). За підсумками кваліфікації вона мала тільки 6-й результат — 413,3 очка, однак у «фіналі восьми» (з вибуванням) вона виступила блискуче (206,7 очка) й перемогла у заключному — «золотому» раунді Дар’ю Шарипову (Черкаська обл.). У цій вправі жіноча збірна Полтавщини посіла 7-е місце у командній першості — 1225,5 очка (Карина Сулімова — 413,3 очка, Вікторія Сухорукова — 412,4 очка, Світлана Бойкова — 399,8 очка).

У стрілецькій вправі МГ-5 (спортивна гвинтівка, 50 м, 3 серії по 20 пострілів із трьох положень: з коліна, лежачи, стоячи) Карина Сулімова посіла 5 місце, а збірна Полтавщини — 6-е місце у командній першості.

У вправі МГ-9 (довільна гвинтівка, 50 м, 60 пострілів лежачи) кращою в особистій першості була Вікторія Сухорукова — 7-е місце, а жіноча збірна Полтавщини посіла 5-е місце у командній першості.

У загальнокомандній першості за підсумками всього зимового чемпіонату України у закритих приміщеннях збірна Полтавщини посіла 7-е місце, набравши загалом 800 очок (жінки — 201 очко, чоловіки — 599 очок). Це — відмінний результат, особливо, якщо врахувати, що у деяких стрілецьких вправах — з пістолету та у вправах з рухомими мішенями наші земляки взагалі не набирали очок і навіть — не виступали.