Карина Колесникова та Олександра Полтавець перемагають у столиці

У Києві завершився чемпіонат України серед ДЮСШ і СДОШОР з п’ятиборства і багатьох видів легкоатлетичних двоборств серед юнаків і дівчат до 15 років.

Якщо п’ятиборство було класичним, то двоборства були, як кажуть, на будь-який смак. Кожен міг вибрати для себе оптимальний «дубль», наприклад, біг на 60 метрів і стрибки у довжину, чи біг на 1500 і 3000 метрів, або таку «екзотику», як штовхання ядра і біг на 60 метрів. Варіантів було безліч...

У Києві представники Полтавщини завоювали 4 медалі, із них — 2 у п’ятиборстві (золоту і срібну) і 2 — у двоборствах (золоту і бронзову).

Серед дівчат у класичному п’ятиборстві із самого початку турніру в Києві боротьба за «золото» розгорнулася між полтавками — 14-річною Кариною Колесниковою і 13-річною Тетяною Тригуб. Чемпіонкою стала Колесникова, яка набрала 2274 очка. Хронологія її перемоги така: біг на 60 метрів з бар’єрами — 10,39 сек. (548 очок), стрибки у висоту — 132 см (429 очок), штовхання ядра — 7 метрів 47 сантиметрів (365 очок), стрибки у довжину — 4 метри 74 сантимерти (490 очок), біг на 800 метрів — 2 хвилини 52,08 секунди (442 очка). Срібну медаль завоювала Тетяна Тригуб — 2107 очка. При цьому 13-річна полтавка перемогла у стрибках у висоту — 135 см (460 очок), а у штовханні ядра взагалі поклала на лопатки всіх своїх суперниць — 11 метрів 08 сантиметрів (600 очок).

Юні легкоатлети з Пирятина завоювали дві медалі чемпіонату країни, причому — в одному з видів двоборства: стрибки у висоту і біг на 60 метрів. Олександра Полтавець стала чемпіонкою серед дівчат, вона набрала 1147 очок. Її перемога була абсолютною, адже тільки Олександра змогла у цьому двоборстві серед дівчат перевищити показник у понад тисячу і сто очок. У стрибках у висоту 13-річна дівчина з Пирятина показала блискучий для її віку результат — 160 см (764 очка), а на спринтерській 60-метрівці вона фінішувала з часом — 8,73 сек. (383 очка).

14-річний пирятинець Артур Снаговський у цьому ж двоборстві став бронзовим призером із сумою — 793 очка (така ж сума була ще в одного з учасників). Він у стрибках у висоту також показав відмінний для свого віку результат — 175 см (627 очок), а на дистанції бігу на 60 метрів набрав 166 очок (8,64 секунди).

Ще у двох видах двоборств наші земляки фінішували в одному кроці від п’єдесталу пошани — на 4-х місцях. Олексій Овчаренко з Лубен у двоборстві — стрибки у довжину і біг на 60 метрів — набрав 1298 очок. У стрибках у довжину він став беззаперечним переможцем і єдиним юнаком який «перестрибнув» позначку у 6 метрів — 6 м 12 см (735 очок). З бігу на 60 метрів він показав результат — 7,93 секунди (563 очка). Від 3-го місця, яке посів Олександр Резанов (Київ) — 1299 очок, Овчаренка відділило лише... 1 очко.

Полтавка Ольга Золотар у двоборстві — біг на 60 метрів і на 60 метрів з бар’єрами — також була 4-ю з результатом — 1512 очок: 60 метрів — 8,35 секунди (810 очок), 60 метрів з бар’єрами — 10,52 секунди (702 очка). До 3-го місця їй не вистачило 24 очка.