Чемпіонат Полтави: «Атлетик» громить «Інваспорт», «Зоря-Ворскла» програє і скандалить

«Атлетик» — «Інваспорт»

Аматори міста зіграли свої матчі в 12 турі полтавської першості в рамках 12 туру чемпіонату міста

1 вересня відбулися матчі дванадцятого туру чемпіонату Полтави з футболу серед аматорських команд. «Інваспорт» безуспішно намагався здобути очки у протистоянні з непередбачуваним «Атлетиком» Євгена Сіукаєва, а команда ветеранів під керівництвом Юрія Мармача сенсаційно поступилася «Леваді», проте гідно прийняти свою поразку змогли не всі.

«Атлетик» — «Інваспорт» 4:1

«Атлетик»: Шутько, Сіукаєв, Гайдар, Алексеєнко, Васильєв, Дмитренко, Рябуха (Рева 46), Рябенко, Рукавиця, Красевич (Обрізан 46), Денисенко (Гречкін 70)

Тренер: Євген Сіукаєв

«Інваспорт»: Багайдін, Причина, Черепенко (Штулер 46), Мухін, Оробчук (Сабодаш 46), Оленич, Верещака, Юзьків, Статівка, Водолага, Гринько (Угриновський 46)

Тренер: Олександр Верещака

Голи: Гайдар (60), Рябуха (70), Рябенко (72), Сіукаєв (85) — Водолага (16)

Вже на 16-й хвилині цього зелено-білого дербі гравець «Інваспорта» Максим Водолага відкрив рахунок, чим забезпечив публіці цікаве видовище. Підопічні Олександра Верещаки ще не мали очок, проте тільки лінивий не відзначав їх настирливості, впертості та жорсткості. Тож такий початок мав змусити «атлетів» йти вперед і розкриватися. Натомість «Інваспорт» намагався грати на контратаках і інколи у нього це виходило. До перерви номінальні гості вели в рахунку. А от по перерві «атлети» взялися надолужувати втрачене і в них це цілком вийшло, в першу чергу за рахунок стандартних положень. «Атлетик забив чотири м’ячі, три з яких принесли стандарти. У підсумку 4:1 і перші очки „Інваспорта“ відкладаються на невизначений час.

«Левада» — «Зоря-Ворскла» 2:1

«Левада»: Сидоренко, Іваненко, Мануляк, Чугуй, Белан (Коваль 77), Максюта, Даценко, Лубенець, Тарута, Манасян, Філонич

Тренер: Денис Поліщук

«Зоря-Ворскла»: Шостак, Швей, Таран, Олефір, Радевич (Ільчиш 46), Дяченко (Ротань 46), Масюк, Городчанін, Мисяйло, Мелащенко, Шарій

Голи: Даценко (10), Тарута (83) — Масюк (23)

Цей матч не віщував ніяких сенсацій. «Левада» в останніх поєдинках виступає не дуже вдало, на відміну від „Зорі-Ворскли“, яка ще жодного разу не оступилася і не втратила очок. Чи то „Левада“ якось особливо налаштувалася на ветеранів, чи то команда Юрія Мармача просто втомилася, проте „левадівці“ сенсаційно переграли лідерів чемпіонату Полтави. „Левада“ відкрила рахунок вже на десятій хвилині, прекрасний гол зі штрафного забив Максим Даценко. Після пропущеного голу ветерани, яких підганяв Юрій Мармач заграли куди активніше. Фаворити звично розганяли швидкі атаки і красиві комбінації, проте на відміну від інших матчів їм постійно чогось не вистачало. Найбільше претензій по грі Юрій Мармач виказував на адресу Андрія Місяйла, який то втрачав м’яч у простій ситуації, то приймав неправильні, на думку Юрія Мармача рішення. На двадцять третій хвилині зусиллями Романа Масюка ветерани рахунок зрівняли і до перерви команди дограли на рівних правах. І навіть тепер здавалося, що „Зоря-Ворскла“ зараз увімкнеться і для „Левади“ все скінчиться. Проте ветерани увімкнули не тільки гру, але й режим „дістань арбітра“. Фактично кожне рішення Олексія Біличенка, який судив цю зустріч супроводжувалося гнівною нецензурщиною. Незадоволених було багато в обох командах, проте Зоря-Ворскла» проявляла емоції агресивніше. На 60 хвилині за неспортивну поведінку другу жовту отримав захисник ветеранів Сергій Швей. Команда Мармача грала в меншості. Заради справедливості, слід відзначити, що дії арбітра дійсно не були ідеальними і кілька рішень були спірними. Наприклад в одній із атак «Левади» нападник впав у штрафному майданчику суперника, і з кромки поля здавалося, що там мав місце поштовх у спину. Було і кілька сумнівних офсайдів, які щоправда ні до чого не призводили. Проте гравці «Левади» хоч і виявляли незадоволення, все ж за рамки не виходили. Навіть у меншості «Зоря-Ворскла» атакувала і мала моменти, проте не забила. Натомість на 83-й хвилині забила «Левада», автором голу став Олексій Тарута. І знову гравці, команди що пропустила підбігли до арбітра з апеляціями. У підсумку — 2:1 за «Левадою».

Після фінального свистка пристрасті не вщухли. Деякі футболісти «Зорі-Ворскли» вважали свою поразку несправедливою. Коли арбітри йшли до суддівської кімнати, вслід за ними крокував видалений захисник ветеранів Сергій Швей і вигукував образливі нецензурні слова. Головний арбітр Біличенко грубо відповів на один з них і футболіст намагався вступити з ним в бійку. Пізніше, до суддівської кімнати з претензіями залетів тренер ветеранів Юрій Мармач. Він був коректнішим і просто просив пояснення деяких рішень, але після цього почав тиснути на арбітра, застосовуючи аргументи, які не мали відношення до гри.

«Зоря-Ворскла» краще виглядала на полі, і в результаті матчу є велика доля того, що команді Мармача просто не щастило. Проте «Левада» своєю самовіддачею заслужила на перемогу, а ветерани своєю поведінкою однозначно заслужили на поразку. Головна зірка ветеранів Іван Шарій, після фінального свистка зумів заспокоїти свої емоції, а от деякі його партнери не змогли гідно прийняти поразку і зіпсували враження від свого футболу. Це вже далеко не перший випадок, коли «зоряни» тиснуть на суддів, можливо ця поразка стане для команди уроком. Тепер турнірна таблиця в чемпіонаті Полтави виглядає так: