Збірна Полтавщини — сьома у командному заліку чемпіонату країни з кросу

Ще три роки тому легкоатлети збірної Полтавщини були явними аутсайдерами кросових національних змагань, посідаючи у командних першостях серед 27-ми регіонів країни місця з 22-го по 23-є. Але часи змінюються на краще...

На чемпіонати країни раніше наші земляки тоді виїжджали одним легковим автомобілем (3-4 кросмени). З того часу головний тренер легкоатлетичної збірної Полтавщини Сергій Чепіжний разом зі своїми численними колегами тренерами здійснили справжню кросову революцію у нашій області.

Нині перед чемпіонатом країни кросмени Полтавщини провели продуктивний підготовчий збір на високогірних трасах у Криму. На самому ж чемпіонаті України 2013 року з кросу, який щойно завершився в Цюрупинську, збірна Полтавщини у графіку змагань була представлена по повній програмі. І у кожному із забігів наші земляки не пасли задніх.

У перший день чемпіонату кросмени Полтавщини завоювали 2 бронзові медалі. Справжнім відкриттям чемпіонату стала юна школярка з Лохвицького району Євгенія Колесник, яка посіла 3-є місце серед дівчат (до 15 років) на дистанції кросу 1 км. На неї вже звернули увагу навіть фахівці збірної України. Крім того у перший день наші земляки ще 5 разів фінішували серед числа 10-ти кращих на різних дистанціях у різних вікових категоріях.

Другого дня, 31 березня, кросмени Полтавщини також вели боротьбу за високі місця. Марина Устенко стала справжньою «залізною леді» — після своєї «бронзи» на дистанції 4 км, наступного дня вона фінішувала на 4-му місці серед жінок на найдовшій дистанції — 8 км (32 хвилини 59 секунд).

Микола Юхимчук на найдовшій дистанції серед чоловіків — 10 км — посів 5-е місце (32:16). На цій же дистанції серед молоді (чоловіки) Олександр Лещенко фінішував в авангарді — на 8-му місці (35:19).

Збірна Полтавщини у змішаній дівочо-юнацький естафеті 4×1 км (Євгенія Колесник, Валерія Зіненко, Владислав Агафонов, Ярослав Кабушко) посіла високе 6-е місце із загальним результатом на чотирьох етапах — 13 хвилин 15 секунд.

Кожне місце серед числа 10-ти кращих — це відповідна кількість залікових очок до командного «бюджету». І в Цюрупинську збірна Полтавщини зібрала гарний «урожай» практично на всіх кросових дистанціях — і серед юнаків, і серед юніорів, і серед чоловіків та жінок!

У підсумку — високе 7-е місце у командній першості, яке, напевно, є тільки проміжним етапом у завоюванні майбутніх позицій серед кросової еліти України.