Кубок Полтави: «Зоря-Ворскла» мінімально переграла «Атаку» (відео)

«Зоря-Ворскла» — «Атака-Автотранс»

Головний чвертьфінал Кубка Полтави був небагатим на голи, проте багатим на емоції

Першого жовтня на полтавському стадіоні «Динамо» відбувся черговий матч 1/4 фіналу Кубка Полтави з футболу серед аматорських колективів міста. Зустрічалися одвічні запеклі суперники команда ветеранів «Зоря-Ворскла» і «Атака-Автотранс». Той факт, що доля звів ці два колективи вже на першій стадії турніру більше розчаровував, адже таке суперництво було б ще більш цікавим у фіналі, коли на кону стоїть трофей. Проте, це як мінімум означало, що в одній четвертьфінальній парі буде гостра і напружена боротьба. Зрештою так і сталося

«Зоря-Ворскла» — «Атака-Автотранс» 1:0

«Зоря-Ворскла»: Саух, Городчанін, Таран, Швей, Радевич (Масюк, 46), Гребінюк (Панасенко, 80), Дяченко, Ротань, Місяйло, Романчук, Мелащенко

Тренер: Юрій Мармач

«Атака-Автотранс»: Яковченко, Черняк, Голованьов, Макорін, Стрельченко, Коба, Пустовіт, Верещака, Тарчуков, Кальченко, Подробаха

Тренер: Валентин Горбаньов

Гол: Гребінюк (72)

Не дивлячись на статус поєдинку, не можна сказати, що команди були в повному бойовому складі. У номінальних господарів не грав легендарний Іван Шарій. У «Атаки» не зіграв її головний бомбардир Михайло Прядко. Можливо саме його і не вистачило команді, щоб вийти з цієї дуелі зі щитом. Але про все по порядку.

Команди розпочали поєдинок на зустрічних курсах, при цьому важко сказати, хто мав перевагу. На стартових хвилинах моменти «Зорі-Ворскли» виглядали небезпечнішими, проте Іван Романчук та Андрій Місяйло свої шанси нещадно ховали. Також добре грав голкіпер «Атаки» Яковченко. Проте підопічні Валентина Горбаньова, окрім того, що були надійними в обороні, також добре контратакували, і якби їх не підводила реалізація моментів, все могло б бути інакше. Перший тайм пройшов без голів, а от у другому було вже веселіше, як в плані моментів, так і в плані емоцій.

На стартових хвилинах знову м’ячем більше володіли ветерани, проте не могли ним розпорядитися, а от «Атака» зуміла. Підопічні Валентина Горбаньова створили найнебезпечніший момент всього матчу. Нападник «Атаки» обіграв голкіпера, проте замість того, щоб низом забити в порожні ворота влучив у поперечку — перший привід згадати про відсутнього Прядка. На 72-й хвилині «Зоря-Ворскла» покарала «Атаку» за таке ставлення до моментів, Олександр Гребінюк відзначився голом — 1:0

«Атака» кинулася відігруватися, проте знову ж їх підвела реалізація моментів. Навіть пенальті команді Горбаньова не допоміг. Голкіпер «Зорі» Ілля Саух з ударом суперника легко впорався — другий привід згадати Михайла Прядка.

Слід згадати і про емоційну складову. Під час матчу гравець «Зорі-Ворскли» Сергій Олефір, який не брав участі у поєдинку, зчепився з молодим футболістом «Атаки». Далі потоку нецензурщини справа не дійшла, проте арбітрові довелося заспокоювати горе-вболівальника.

Взагалі суддівство було коректним, і на арбітра ніхто не кидався і не пред’являв особливих претензій. Проте одне рішення Олександра Барила все ж таки заслуговує на повторний перегляд і аналіз. На останніх хвилинах «Атака» мала чудовий шанс відігратися у вигляді штрафного, і таки забила свій гол. Проте арбітр цей м’яч не зарахував. Традиційно, пропонуємо читачам самим подивитися відео моменту і оцінити чи правий був суддя в даному випадку:

Слід сказати, що тренери у післяматчевих висловлюваннях теж були коректними. Зокрема Валентин Горбаньов тверезо оцінив поразку своїх підопічних:

— Ми не маємо ні до кого ніяких претензій, — зазначив наставник. — Суперники свій гол забили, а ми не змогли, от і вся причина поразки. Якихось особливих питань до арбітрів у нас теж немає. Є претензії до якості поля, на якому доводиться грати, адже футбол на «газоні» стадіону «Динамо» — дуже сумнівне задоволення. От до організаторів турніру питання є. Кожна команда платить по 10 тисяч за участь у змаганнях, проте футболістам доводиться бігати на такому жахливому полі, та й на арбітрів часто лунають скарги. Не зрозуміло де розчиняються ці гроші. Це не закрита інформація, і вже давно лунали пропозиції, щоб федерація робила прозорий кошторис, з якого б команди бачили у що перетворюються їх кошти.

Валентин Горбаньов не перший, хто задається питанням, куди діваються кошти, які команди платять за участь у турнірах, проте це тема для окремої статті, а поки що можна констатувати, що «Зоря-Ворскла» карає «Атаку» за футбольне марнотратство, і підтверджуючи старе футбольне правило, проходить далі. Наступний четвертьфінальний матч Кубка Полтави «Динамо» — «Атлетик» відбудеться сьогодні, 2 жовтня на стадіоні «Динамо». Початок матчу о 16:00.