«Ніка» програє боротьбу за золоті медалі

«Біличанка НПУ» — «Ніка-ПНПУ» — 5:2 (3:1)

Шульга 13, 55, 69, Малишко 17, Шеремет 26 — Мочалова 20, Єрмоленко 63.

Ніка: Узол, Назаренко — Шаповал, Павлусенко, Лясковська (к), Гловацька, Карпенко, Єрмоленко, Глушко, Шевела, Подат, Дударчук, Підклада, Мочалова.

Біличанка: Мельничук, Скрипленко, Бесідовська — Павленко, Поліщук, Малишко (к), Шеремет, Сидоренко, Личко, Шульга, Прокопенко, Дубицька, Васковець.

Про принциповість цього матчу зайвий раз нагадувати не доводиться, адже саме ці дві команди поділили між собою майже всі трофеї на внутрішній арені.

Саме в цьому матчі, за умови перемоги, футзалістки з Київської області могли достроково завоювати своє восьме чемпіонство. Полтачанки ж у разі перемоги могли дещо скоротити відстань від лідера і закріпитися на другій сходинці. Окрім того, на нас чекало протистояння найкращих бомбардирів чемпіонату — Шульги та Павленко у «Біличанки» та Єрмоленко у «Ніки».

У першому таймі полтавчанки вийшли зарядженими на боротьбу і намагалися нічим не поступатися своїм суперницям. Відкрити рахунок вдалося господарям і зробила це саме Анна Шульга на 13-й хвилині. Це ще більше «завело» гостей, які змогли організувати декілька виходів віч-на-віч, але Ірина Мельничук не дала підстав сумніватися у своєму класі. Апогеєм такого міні-штурму став небезпечний удар зі штрафного, коли Мельничук у воротах підстрахувала Поліщук. «Біличанка» до своїх моментів ставилася значно обачніше і за 4 хвилини Малишко подвоїла перевагу біло-зелених. Здавалося, що такий розвиток подій може психологічно надломити гостей, але їм пощастило швидко скоротити рахунок. Гол вийшов дещо курйозним. Дальній удар Єрмоленко Мельничук відбила в стійку, від якої м’яч влучив у спину Ірині та закрутився біля лінії воріт. Мочалова першою зреагувала і відправила м’яч у сітку — 2:1 — інтрига закрутилася з новою силою.
Надалі м’ячем більше володіли гості, але створити гостроту біля воріт Мельничук їм не вдавалося, натомість полтавчанки пропустили самі. Шаповал прикро помилилася недалеко від свого штрафного майданчика, що й призвело до третього взяття воріт. Шеремет відібрала м’яч і потужно пробила у верхній кут — 3:1. Після цього гості взяли тайм-аут, хоча на паркеті впевненіше почувалися саме господарі, але Шульга та Павленко свої моменти не реалізували. Останні хвилини тайму пройшли за переваги «Ніки-ПНПУ», але забити дівчатам не вдалося. Найкращі моменти, щоб відзначитися мала Єрмоленко, але в першому випадку, після рикошету від Шеремет, м’яч влучив у стійку, а в другому господарок виручила Мельничук.

По перерві Тетяну Узол у воротах «Ніки» замінила Аліна Назаренко. Початок знову за полтавчанками, а найкращий момент був у Шаповал, яка опинилася віч-на-віч, і, схоже, не очікувала на таке щастя, тож банально пробила у воротаря. Ближче до 10-ї хвилини другого тайму господарі вирівняли гру. Ризикувати не хотів ніхто, тож гра переважно зводилася до ударів з дальньої та середньої відстані. На 20-й хвилині Шульга оформила дубль і ситуація для гостей стала загрозливою. Після цього місце у воротах «Біличанки» зайняла Бесідовська. Про непоступливість суперників говорить і велика кількість порушень. На 27-й хвилині господарі вшосте порушили правила. Дабл-пенальті виконувала Мочалова, але пробила вище. За хвилину сьоме порушення і на цей раз пробивати пішла Єрмоленко. Потужний удар у «дев’ятку» і рахунок став 4:2. Час, щоб зрівняти рахунок у гостей ще був, але створити хоча б якусь загрозу воротам «Біличанки» вони не спромоглися. Зате на передостанній хвилині нагадала про себе Шульга, яка здійснила сольний прохід з правого флангу в центр, попутно обігравши декількох суперниць і забила свій 27-й м’яч у чемпіонаті, закріпивши своє лідерство на чолі списку снайперів.

Вищий клас «Біличанки НПУ» дався взнаки, і у важкій грі незмінні чемпіонки останніх років змогли перемогти. «Ніка» билася як могла, але щоб перемогти чемпіонок, цього виявилося замало. Вітаємо «Біличанку-НПУ» з черговим чемпіонством та побажаємо успіхів на міжнародній арені. Полтавчанкам дякуємо за гру і побажаємо скласти гідну конкуренцію за «золото» у наступному сезоні.

Сергій Ягодкін, тренер «Ніки-ПНПУ»:

Сергій Ягодкін, тренер «Ніки-ПНПУ»

— Захисники допустили багато помилок, почали заграватися і дали можливість «Біличанці» відірватися. Другий період почали добре, мали три-чотири стовідсоткових моменти, але у нас попереду молоді дівчата. У нас тільки троє досвідчених могли грати, у четвертої перебір жовтих карток, тому довелося грати тільки двома основними, а третій довелося змінюватися, решта — молодь, яка не змогла використати свої моменти. Загалом грою задоволений — команда зростає з кожним роком. У наступному році ми будемо давати бій за золоті медалі. Команда «Ніка» повинна повернути собі чемпіонство.

— Чи можна конкурувати з «Беличанкою»?

— Звичайно можна. За рахунку 4:1 ми мали чотири моменти, але там ногу під простріл не підставила, друга водиться, третя водиться... Дівчата наберуться досвіду, впевненості і будемо обігрувати «Беличанку».