Арменд Даллку: «Я виконав обіцянку, дану покійному Олегу Бабаєву, і залишаю футбол зі спокійним серцем»

Арменд Даллку

Капітан «Ворскли» який от-от завершить кар’єру футболіста дав ексклюзивне інтерв’ю «Полтавщині Спорт»

У матчі 25-го туру «Ліги Парі-Матч» полтавська «Ворскла» на виїзді грала проти луганської «Зорі». На 12-й хвилині нападник луганчан Пилип Будківський забиває гол з-під Арменда Даллку і відкриває рахунок. Через вісім хвилин наш захисник попросив заміну. Арменд отримав пошкодження і вперше за всю кар’єру не зміг дограти матч до кінця. У перерві Василь Сачко видав футболістам «на горіхи» і полтавці перемогли, але капітан «зелено-білих» твердо вирішив — кар’єрі футболіста кінець. Сьогодні Арменд Даллку відповів на запитання «Полтавщини Спорт» і розповів про причини свого рішення, перспективи на майбутнє і багато іншого.

— Арменде, як ти себе почуваєш після травми? Чи гратимеш з «Олександрією»?

— Сподіваюся, що зможу зіграти. Клубні лікарі зараз чаклують над тим, аби я швидко прийшов в норму.

— Що сталося тоді на полі?

— Я відчув біль у задній частині ноги ще на розминці перед матчем, але сподівався, що в роздягальні ногу розітре масажист і все буде нормально. Проте на полі я все ще відчував біль і дискомфорт, тому вирішив, що краще піти, щоб не травмуватися серйозніше.

— В одному з інтерв’ю ти казав, що втомився від футболу і морально і фізично. Річ у травмі, розлуці з рідними чи чомусь іншому?

— Ця травма стала своєрідним «дзвіночком», який сповістив що пора закінчувати з футболом. За всю мою кар’єру жодного разу не було такого, щоб я йшов з поля через те, що не можу грати. Завжди коли я виходив на поле, то догравав матч до кінця. Тому остання гра з «Зорею» була для мене знаком. Розумієш, я вже 15 років у професійному футболі. Албанія знаходиться достатньо далеко від України і літати додому і з дому мені доводилося з пересадками. Чемпіонат України, Кубок, Ліга Європи, матчі збірної — у всіх цих турнірах я грав без замін. У зв’язку з перельотами у мене вже десять років не було вихідних. Я відпочивав лише у міжсезоння. Звісно, це все морально тисне і я відчуваю себе втомленим. У мене двоє дітей, які пішли до школи. Спочатку вони були тут, але коли в Україні почалися збройні конфлікти, я прийняв рішення, що вони житимуть в мене на батьківщині і зараз я хочу бути з ними. До того ж в мене ще живі батьки, яким теж хочеться приділяти більше уваги.

— Побув футболістом, тепер хочеш побути сином?

— Можна сказати й так. Я з 19-ти років жив далеко від дому, як відірваний листок, тож хочеться пожити поруч з найріднішими людьми. Зрештою саме вони зробили мене тим ким я є зараз.

— Подейкують, що в тебе є варіант залишитися в структурі ФК «Ворскла».

— Звісно я не хочу отак просто взяти і покинути команду і місто де провів всю свою молодість. Керівництво клубу спілкувалося зі мною на цю тему. Можливо працюватиму в селекційній службі. Це робота яка дозволить і залишатися з клубом, і більше часу приділяти родині. Зараз у «Ворскли» нелегкі часи і клуб не може собі дозволити просто брати і купувати футболістів, тож для селекціонерів роботи вистачить. Дякувати Богу, в мене є все для роботи селекціонером.

— Після домашньої гри з «Карпатами» ти розмістив у соціальних мережах пост, де сказав, що твою місію виконано і можна прощатися з футболом. Що ти мав на увазі?

— Одного разу я спілкувався з Олегом Бабаєвим і пообіцяв зробити все можливе, щоб команда зіграла у Лізі Європи. Через день Олега Мейдановича не стало. Зараз «Ворскла» вдруге поспіль пробилася до єврокубків, і я відчуваю, що можу залишати футбол зі спокійним серцем.

— Яка «Ворскла» сильніша — та яка виходила на поле у матчах з «Жиліною» чи та, яка вийшла у Єврокубки зараз?

— Важко сказати. Минулого разу команда підійшла до Єврокубків достатньо укомплектованою. Що буде наступного сезону я не знаю. Можливо хтось залишить команду і йому треба буде шукати рівноцінну заміну. Звісно завжди хочеться більшого і нам, і особливо вболівальникам. Але тут все залежить від фінансів.

— Ну гроші у футбол не грають, є наприклад «Лестер»...

— Звісно, тут я з тобою згоден. Але ж ти розумієш, що в Україні є певні неспортивні фактори, які впливають на результат. Тут грають не лише на футбольному полі, а й так би мовити, за футбольним столом. «Ворскла» ж завжди грала чесно і сподівалася лише на себе, тому маємо те що маємо. У цьому сезоні ми були гідні четвертого місця і боролися за нього з «Зорею», але втратили очки там де можна було цього не робити.

— Ти бачиш, що в українському футболі зараз якась епідемія бійок і бруду. На твою думку з чим це пов’язано?

— Я не знаю з чим це пов’язано та мені боляче на це дивитися. Особливо неприємно те, що так поводяться ведучі гравці українського футболу, на яких дивляться і рівняються діти. Те що сталося у матчі «Зоря» — Дніпро" це взагалі за всіма можливими рамками. Футболіст, який не бере участь у грі вибігає на поле і б’є суддю. Це взагалі кримінальний злочин. Я читав, що КДК ФФУ дав три матчі дискваліфікації Ярмоленку. З моєї точки зору це просто смішно. Я розумію, що це гравець збірної, а де така вседозволеність може призвести до дуже негативних наслідків. Я сам завжди був емоційним футболістом, важко сприймав поразку, міг посперечатися, але щоб вдарити суддю або суперника — такого ніколи не було. Футбол це спорт і там треба поважати одне одного і вміти програвати, не втрачаючи гідності.

— Як ти вважаєш, футболіст здатен змінити світ?

— Так, як і будь-яка людина, незалежно від професії.

— Щоб ти хотів побажати полтавським вболівальникам?

— Я завжди відчував підтримку від вболівальників за що їм безмежно вдячний. Підтримуйте команду, навіть коли вона грає не досить вдало, навіть коли вона програє Для футболістів це означає дуже багато і додає сил. Тепер будемо вболівати разом, адже «Ворскла» стала стати для мене всім.

Види спорту:

Футбольні турніри: