«Ворскла» грає у невиразну нічию з «Карпатами»

Полтавці втрачають очки у зелено-білому дербі

Сьогодні у Полтаві на стадіоні «Ворскла» ім. Олексія Бутовського полтавська «Ворскла» приймала львівські «Карпати». Матч третього туру «Ліги Парі-Матч» мав стати для полтавської команди справжнім випробуванням на міцність і психологічну стійкість. Після того, як у четвер «Ворскла» ганебно вилетіла з Ліги європи, реноме гравців і тренера в очах вболівальників серйозно похитнулося. Врятувати його могла лише переконлива гра в чемпіонаті. Скільки б не нарікав Василь Сачко на тяжкі реалії українського футболу, скромні фінансові можливості і таке інше, але ж «Ворскла» не з тих команд, які через тяжку економічну ситуацію втратили все. У Полтаві непоганий, принаймні за прізвищами, підбір футболістів. При всьому дефіциті виконавців на різних позиціях, команда Василя Сачка здатна боротися за щось більше, аніж п’ята сходинка турнірної таблиці. Василеві Сачку можливо не вистачає футболістів, щоб налагодити надійну гру команди в обороні, та креативну в атаці. Але коучеві ворсклян має вистачати моральних сил та харизми, щоб швидко оговтатися після хорватського ляпаса, а потім витягнути з психологічної ями своїх підопічних. Тим більше, що двоє з них захищали кольори сьогоднішнього суперника.

З ймовірних кадрових втрат можна виділити травмованого Сергія Сімніна. Матчі проти «Олександрії» та «Локомотіви» показали, що без нього в обороні полтавців дуже неспокійно. При всій повазі до Вадима Сапая, у цих двох матчах він і близько не замінив Сімініна. Чого вартий лише гол хорватів, забитий на першій хвилині.

Перед матчем було цікаво, чи зважиться Василь Сачко на перестановки в обороні. Знову ж таки, згадуючи злощасний матч з «Локомотівою», Володимир Чеснаков і Олексій Дитятьєв в оборонювальному дуеті зовсім не вразили. Наші центральні захисники добре підключалися до атак. Капітан навіть зумів створити і реалізувати гольовий момент. Але з-заду при цьому залишався безлад. Зараз у команді з’явився Андрій Пилявський, але як він зможе взаємодіяти з Дитятьєвим чи Чеснаковим — загадка.

Як бачимо до «Ворскли накопичилося дуже багато питань. Гра проти «Карпат» не могла дати відповіді на всі, але принаймні на деякі.

«Ворскла» — «Карпати» 1:1

«Ворскла»: Непогодов, Сапай, Дитятьєв, Пилявський, Пердута, Чеснаков, Ткачук (Скляр, 58), Бартуловіч (Ребенок, 46), Кобахідзе, Хльобас (Зарічнюк, 46), Коломоєць.

Головний тренер: Василь Сачко.

«Карпати»: Підківка, Ксьонз, Лобай, Нестеров, Костевич, Новотрясов (Саламаха, 90+1), Чачуа, Худоб`як (Кльоц, 82), Грисьо (Маркович, 66), Мірошніченко, Бланко-Лещук.

В.о головного тренера: Сергій Зайцев.

Голи: Коломоєць (77) — Грисьо (25).

Сачко таки наважився на зміни у стартовому складі. У порівнянні з матчем проти «Локомотіви», на лаві для запасних опинилися Скляр і Шуст. Замість Богдана місце у воротах зайняв Дмитро Непогодов, а в захисті дебютував Андрій Пилявський.

Склад полтавської команди змінився, а от гра у першому таймі мало чим відрізнялася від попередніх зустрічей. Знову ті самі завантаження на фланги з подальшими прострілами і подачами. Будь-які спроби зіграти не так як завжди закінчувалися втратою м`яча. Незважаючи на те, що м`ячем за звичаєм більше володіли футболісти «Ворскли», моменти створювали «Карпати». Наслідком цього були все ті ж помилки в обороні. Так на 12-й хвилині Чачуа, скориставшись помилкою захисників, вийшов віч-на-віч з Непогодовим, але пробив повз ворота. А на 25-й хвилині львів`яни відкрили рахунок. Густаво Бланку-Лещук виграв боротьбу у Пилявського і подав на Грисьо, який ефектно замкнув цю подачу — 0:1.

Здавалося, цей гол нарешті стрепене «Ворсклу» і наша команда кинеться атакувати. Вона кинулася, але знову на фланги, і знову без особливих проблем для суперника. Ігореві Зайцеву це не сподобалося, і він гримав на своїх футболістів, Василь Сачко натомість розчаровано сів на лавку. Наприкінці тайму «Карпати» змусили попрацювати Дмитра Непогодова. Єдиний небезпечний удар Хльобаса зльоту з правого краю штрафного стався на 27-й хвилині. На перерву наша команда пішла, програючи, під свист небагаточисленних вболівальників.

Невідомо, що сказав Василь Сачко своїм підопічним, але краще грати вони не стали. Навпаки «Карпати» у другому таймі додали і мали кілька небезпечних нагод для голу. Рятували Шуст і не влучність львівської команди. З появою на полі Олександра Скляра, обрізок стало ще більше. Проте, не пропустивши, «Ворскла» навіть зуміла забити. Після одного з флангових закидів у штрафному майданчику «Карпат» виникла паніка, якою з третьої спроби скористалися ворскляни. Останній влучний удар був за Юрієм Коомойцем — 1:1. Щоправда пізніще виявилося, що гол Коломоєцб забив з офсайду. Але з'явилася надія на порятунок. Вже через кілька хвилин вийти вивести нас вперед міг Олександр Кобахідзе зі штрафного — перекладина.

У підсумку маємо невиразну гру, нічию і масу запитань до клубу. Вважати цей матч реабілітацією за поразку від «Локомотіви» аж ніяк не можна.