Російський фінал — без Павлова

Микола Павлов

Вихованець полтавського волейболу Микола Павлов разом зі своєю командою «Губернія» (Нижній Новгород) не зміг вийти до фіналу Кубка Росії з волейболу за підсумками «Фіналу шести», який відбувається у Бєлгороді.

Ось як прокоментував цю ситуацію головний тренер «Губернії» болгарський фахівець Пламен Константінов на офіційному сайті нижегородської команди: «Мы не смогли справиться с нашей главной проблемой — травмой Николая Павлова. Он ещё по приезде в Белгород чувствовал себя не очень хорошо. У него была травма плеча, мы думали, что это не очень серьёзно, но оказалось — не так. Не случайно, что у него и сегодня, и вчера не получалась игра, а он наш ключевой волейболист. Знали, что может такое произойти. Пока знаю, что у него мышечная проблема. Она не слишком серьезна. Нужно отдохнуть немного».

Та незважаючи на травму, Микола Павлов таки зіграв у двох матчах «фіналу шести» Кубка Росії. У першій грі його «Губернія» програла цьогорічному переможцю волейбольної Ліги чемпіонів Європи «Зеніту» (Казань) — 0:3 (головний снайпер «Губернії» з травмою у цій грі здійснив 20 атак і набрав 6 очок), у другій грі «Губернія» програла цьогорічному володарю європейського Кубка СЄВ «Динамо» (Москва), у складі якого Павлов завоював цей єврокубок, ставши також кращим гравцем цього євротурніру. Тепер Павлов програв своїм ще цьогорічним, але вже колишнім, одноклубникам — 1:3 і набрав у грі з москвичами 8 очок.

Таким чином, 28 грудня, у Бєлгороді, у півфінальних матчах Кубка Росії гратимуть: «Зеніт» (Казань) — «Локомотив» (Новосибірськ) і «Білогір’я» (Бєлгород) — «Динамо» (Москва).
30-річний Микола Павлов — вихованець відомого полтавського тренера Владислава Агасьянца — виступав у складі «Юридичної академії» (Харків), був дворазовим володарем Кубка України, срібним призером Кубка України, з 2002 року грав у складі збірної України. З 2005 року мешкає в Росії. Грав за «Луч» (Москва), «Локомотив» (Новосибірськ), з яким став володарем Кубка Росії 2010 року (і кращим гравцем фінального турніру). Новосибірські уболівальники обожнювали нашого земляка, під час матчів у Новосибірську глядачі скандували: «Расступись, народ, Коля Павлов бьет!». Потім Павлов сенсаційно перейшов до середнячка російської Суперліги «Динамо» (Москва) з яким у 2012 році завоював срібні медалі Суперліги і європейський Кубок СЄВ. Влітку цього року наш земляк також сенсаційно перейшов до складу колишнього аутсайдера Суперліги «Губернії». Нині «Губернія» вперше у своїй історії пробилася до «фіналу шести» Кубка Росії, а в Суперлізі взагалі завершила 2012 рік на 2 місці у «червоній групі» (7 перемог, 4 поразки), в якій грають 6 кращих команд східної частини Росії, а також український «Локомотив» з Харкова і білоруський «Шахтар» із Солігорська. Тож незабаром наш земляк Микола Павлов також уперше в історії може вивести «Губернію» до плей-офф — вісімки кращих волейбольних команд російської Суперліги.