«Ворскла» сенсаційно переграє «Динамо» в Києві

Команда Василя Сачка повертається до Полтави з трьома очками і гарним настроєм

Сьогодні у Києві полтавська «Ворскла» в рамках шостого туру чемпіонату України з футболу зіграла проти місцевого «Динамо». Наша команда вийшла на гру без Сімініна, Сапая та Хльобаса. Перші троє отримали ушкодження, а Дмитро Хльобас не мав права грати проти клубу, якому належить. Коротше кадрова ситуація — катастрофічна. В таких умовах позитивний результат «Ворсклі» могли принести лише залізна ігрова дисципліна, а також сильні морально-вольові якості. Чи зможе команда Василя сачка переломити себе після серії невдалих результатів? Ось головне питання матчу «Динамо» — «Ворскла».

«Динамо» — «Ворскла» 0:2

«Динамо»: Шовковський — Сілва, Антунеш, Морозюк, Ярмоленко, Мораес, Корзун (Федорчук, 73), Гармаш, Віда, Буяльський (Гладкий, 65), Громов (Гусєв, 58).

Головний тренер: Сергій Ребров.

«Ворскла»: Непогодов — Пердута (Турсунов, 72), Дитятьєв, Пилявський, Ребенок, Ткачук, Чеснаков, Бартуловіч, Кравченко (Скляр, 67), Кобахідзе, Коломоець (Загорулько, 86).

Головний тренер: Василь Сачко.

Голи: Коломоєць (15, 69)

Зрештою, крім кадрових втрат були і позитивні моменти. По-перше, у заявці на матч опинився Санжар Турсунов, який лише кілька днів тому повернувся у команду, зробивши всім приємний сюрприз. По-друге, за вимушеної відсутності Хльобаса сталося чудо і з основу дебютував молодий вихованець «Ворскли» Дмитро Кравченко.

Динамівці з першої хвилини розпочали тиск на ворота полтавців, змушуючи нас відбиватися. Захисники «Ворскли» з пресингом впоралися, чого не скажеш про суперників. На 15-й хвилині Микола Морозюк помилився, віддаючи пас на свого воротаря. М’яч перехопив Юрій Коломоєць і буцнув м’яч у пусті ворота — 0:1. Чудо, гравець, який нещодавно не міг прийняти м’яч перед воротами, за рахунок самовіддачі дограв епізод до кінця і забив.

Для «Динамо» пропущений гол можливо й не став шоком, але й стрепехнути киян теж не зміг. А от «Ворскла» окрім самовідданої оборони ще й почала вибігати у швидкі атаки. На 30-й хвилині Коломоєць міг подвоювати рахунок, але після класної передачі від Сандро Кобахідзе не зумів як слід пробити. На 44-й хвилині знову ж таки після вдалих індивідуальних дій Кобахідзе здалеку пробивав Чеснаков — киян виручив Шовковський.

Таким чином маємо неочікувану перевагу після першого тайму і захисників, які заслужли на похвалу. Олексій Дитятьєв виграв практично всі єдиноборства в яких брав участь, а Ігор Пердута на своєму правому фланзі «з’їв» колишнього партнера по команді Артема Громова. Слід відзначити і дебютанта Кравченка. На відміну від більшості юних дебютантів в українському чемпіонаті, отримавши м’яч не віддавав передач назад і намагався загострювати. Ну і традиційно порадував Кобахідзе — більшість атак йшли з його флангу. Залишалося сподіватися, що все це нікуди не дінеться у другому таймі.

Друга половина зустрічі теж почалася з натисків «Динамо». На 50-й хвилині грубо помилився Олексій Дитятьєв, подарувавши м’яч Громову, але Артем не зумів скористатися своєю нагодою. Мали свої нагоди Ярмоленко та Гладкий, але забила «Ворскла». Дмитро Непогодов вибив м’яч далеко в поле де його дістав Кобахідзе і віддав на Коломойця. Юрій цього разу знову не схибив — 0:2, фантастика.

Динамівці намагалися забити бодай один м’яч, і навіть зробили це... з положення поза грою. В офсайді в найвідповідальніший момент опинився Андрій Ярмоленко. Йшла 73-тя хвилина зустрічі.

У підсумку «Ворскла» зуміла втримати переможний рахунок і везе до Полтави сенсаційні три очки. Кілька фантастичних нагод «запоров» Олександр Гладкий. На 85-й хвилині він міг заробити пенальті, але у спірному епізоді арбітр не побачив контакту Гладкого і Непогодова. Маємо гарний привід не для ейфорії, але для радості, і відзначаємо нашого експерта Ігоря Кислова, який спрогнозував сьогоднішню сенсацію.