«Олімпія» — «Атака-Автотранс» — «Бастіон»: п’ятеро футболістів пропустять перше коло Чемпіонату Полтави через конфлікт президентів

Валентин Горбаньов vs «Олімпія»

Команда з Савинців заборонила п’ятьом виконавцям виступати за «Атаку-Автотранс» — у першому колі вони вже не зіграють

Футбольний клуб «Олімпія» з Савинців Миргородського району заборонив п’ятьом футболістам грати за команду «Атака-Автотранс» у Чемпіонаті Полтави. При цьому всі вони опинилися у заявці іншої команди з першості міста — «Бастіона». Проте якщо хоч хтось з них з’явиться на полі у першому колі у футболці команди Дмитра Мілька, команда тут же отримає технічну поразку, адже згідно з Регламентом чемпіонату, перезаявку футболістів можна здійснювати лише у перерві між колами. Йдеться про гравців Євгена Малика, Олександра Пономаренка, Олега Бажана, Сергія Гриценка та Олексія Гуловича. Ці футболісти стали «гравцями розбрату» ще у минулому сезоні. Втім, про все по-порядку.

Конфлікт «Олімпії» і «Атаки-Автотранс»

18 жовтня 2017 року «Атака-Автотранс» в рамках 18-го туру Чемпіонату Полтави програла решетилівському «Динамо». У тому матчі вирішувалася доля чемпіонства. Якби команда Валентина Горбаньова виграла — стала б чемпіоном. В будь-якому іншому випадку чемпіонат вигравало «Динамо», що врешті й сталося. Тоді президент і тренер «Атаки-Автотранс» Валентин Горбаньов дав загадковий коментар, сказавши, що причиною поразки стало те, що «ще не придумали засіб від підлості».

video.png

Пізніше в інтерв’ю «Полтавщині Спорт» Валентин Горбаньов розповів, що мав на увазі. Він сказав, що перед чемпіонським матчем його команду ослабила «Олімпія» з Савинців, заборонивши п’ятьом своїм футболістам виходити на поле. При цьому всі п’ятеро в «Атаці» були основними. Горбаньов впевнений, що «Олімпія» і решетилівське «Динамо» змовилися.

Були в «Атаці», стали в «Бастіоні»

Зараз в Чемпіонаті Полтави 2018 «Атака-Автотранс» знову заявила цих футболістів, і вони допомогли команді в першому турі переграти «Бастіон». У другому турі «Атака-Автотранс» розгромила «Аргус», але вже без цієї п’ятірки. У післяматчевому коментарі Горбаньов повідомив, що їх знову «відчепила» «Олімпія».

video.png

Тільки тепер вже не на конкретний матч, а взагалі. Президент «Олімпії» Тетяна Ситник і не приховує, що заборонила своїм гравцям виступати за «Атаку».

Так, я дійсно заборонила футболістам грати в «Атаці-Автотранс» — розповіла президент «Олімпії» — Я взагалі сторонниця того, що якщо хлопці грають в «Олімпії» на заробітній платі, і отримують кошти з моєї кишені, то вони мають ставитися до мене з розумінням. Ще до початку чемпіонату Полтави я заборонила своїм футболістам там виступати, і не лише в «Атаці-Автотранс», а й у будь-якій команді. Коли я прочитала інтерв’ю, яке ви взяли у Горбаньова, я дуже образилася на його висловлювання в бік клубу, але стерпіла. А пізніше, відкриваю «Полтавщину Спорт» і бачу, що ці футболісти зіграли за «Атаку» у першому турі проти «Бастіона». При цьому, я не думаю, що вони не читали матеріал, і не знали, що мене, їхнього керівника паплюжать. Мене це зачепило. Я зателефонувала до тренера нашої команди Олександра Кулика і з’ясувалося, що це він їм дозволив у тренувальних цілях.

— Ви кажете, що заборонили їм грати в будь-якій команді, але зараз вони опинилися у заявці «Бастіона».

— Так. До мене зателефонував Діма Мілько, який колись грав за «Олімпію». Він попросив, щоб на якихось окремих іграх ці хлопці допомогли «Бастіону». Через те, що він у нас грав, я йому дозволила це зробити. Лише треба було узгодити все з Куликом, щоб не постраждав тренувальний процес «Олімпії». Більше того, до мене з цим питанням підходив Сергій Гриценко, і я йому сказала: «Якщо Мілько кликатиме вас в команду, я дала добро»

— Подейкують, що такий «трансфер» футболістів пов’язаний з тим, що у Вас гарні стосунки з президентом «Бастіона» Геннадієм Сікаловим.

— Я багато чула про Геннадія, але розмовляв зі мною зовсім не він. В мене є певні особисті переконання пов’язані з «Бастіоном», але говорити про них вам я не буду.

Також Тетяна Ситник пройшлася і по Валентину Горбаньову:

— Пан Горбаньов має зрозуміти, що перш ніж звинувачувати людину в нечесності, треба дуже добре подумати. Якщо в нього є якісь докази, нехай їх пред’явить. Я була обурена тим, що людина може ось так безпідставно звинувачувати іншу. Стосовно решетилівського «Динамо» — у минулорічному чемпіонаті області це була найбільш порядна команда. Вони і «Оржиця». Якщо «Легіон» попросить допомогти футболістами, я і їм піду назустріч. А щодо Горбаньова, мій адвокат, який читає всі публікації ЗМІ, де йдеться про мене, готує позов до суду через ці безпідставні звинувачення, які дозволив собі Горбаньов.

Як ви вже зрозуміли, пізніше виявилося, що всі п’ятеро опинилися у заявці «Бастіона». При цьому згідно з Регламентом, перезаявку футболістів можна здійснювати лише у перерві між колами. Голова комітету проведення змагань Федерації футболу Полтави Олексій Бортнік говорить, що не прийняв у «Бастіона» заявку з порушеннями і відправив до вищого керівництва.

photo-2018-05-29-13-32-21.jpgЗаявка «Атаки-Автотранс» (Сергій Гриценко вказаний на зворотному боці)

photo-2018-05-29-13-32-22.jpgЗаявка «Бастіона»

Граючий тренер команди Дмитро Мілько запевнив нас, що не збирається порушувати регламент, і у першому колі ці гравці у складі «Бастіона» на поле не вийдуть.

«Я приносив заявку ще до початку чемпіонату, і включив туди як футболістів, на яких на той момент розраховував, так і цих п’ятьох — розповідає Дмитро. — Я знаю, що вони заграні за «Атаку-Автотранс», тому в першому колі вони за «Бастіон» не гратимуть, а підсилять нас лише в другому».

З цієї відповіді постає ще одне запитання — як Дмитро міг перед початком чемпіонату включити в заявку «Бастіона» гравців, які, за словами Тетяни Ситник, покинули «Атаку Автотранс» вже після того як зіграли за неї у першому турі.

Хай там як, констатуємо факт: через конфлікти / домовленості керівництва команд, п’ятеро футболістів втратять половину сезону в Чемпіонаті Полтави.

Види спорту:

Футбольні турніри: