До полтавського музею передали особисту гирю дворазового олімпійського чемпіона з важкої атлетики Леоніда Жаботинського

Ліворуч Олег Мороз, праворуч - Руслан Жаботинський, на столі та сама гиря / Фото: Богдан Андрєєв

Легендарний полтавський музей поповнився ще одним цінним експонатом

Сьогодні унікальний полтавський музей гирьового спорту поповнився ще одним цінним експонатом — особистою гирею легендарного українського важкоатлета Леоніда Жаботинського. Гирю вагою 32 кг до Полтави привіз і презентував його син — Руслан Жаботинський.

Урочистий захід відбувся у музеї гирьового спорту на території Полтавської державної аграрної академії. На заході були присутні полтавські гирьовики, які днями повернулися з Чемпіонату Світу, їх тренер Олег Мороз, президент «Союзу гирьового спорту України» Валентин Бербеничук, а також представники Полтавської ОДА та ректор ПДАА Валентина Аранчій.

Руслан Жаботинський

У центрі - Леонід Жаботинський

Для довідки: Леонід Жаботинський — український важкоатлет, дворазовий абсолютний олімпійський чемпіон у суперважкій ваговій категорії (1964, 1968), чотириразовий чемпіон світу (1964–66, 1968) і дворазовий чемпіон Європи (1966, 1968), п’ятиразовий чемпіон СРСР, прапороносець команди СРСР на відкритті Олімпійських Ігор 1968 року та закритті Олімпійських Ігор 1964 і 1968 років. За свою спортивну кар’єру Леонід Жаботинський встановив 19 світових рекордів.

Види спорту:

Футбольні турніри: