Про травми, тріумф та медалі: полтавські призери Чемпіонату Європи з пауерліфтингу поспілкувалися з журналістами

Зліва направо: Олександр Рагулін, Анатолій Новописьменний, Михайло Габор, Оксана Гордієнко, Дарія Бражник, Ростислав Жеребцов, Станіслав Будаєв / Фото: Владислав Власенко

Анатолій Новописьменний, Ростислав Жеребцов, Дарія Бражник та їх тренери дали прес-конференцію

Сьогодні у Полтаві у приміщенні ОКІА «Новини Полтавщини» відбулася прес-конференція з полтавськими переможцями та призерами Чемпіонату Європи з класичного пауерліфтингу. Нещодавно у Каунасі закінчився чемпіонат і представники Полтави завоювали три медалі. Чемпіоном став Анатолій Новописьменний, який виступав у ваговій категорії до 93 кг. Ще одне «золото» завоював Ростислав Жеребцов, ставши переможцем серед юніорів у ваговій категорії до 59 кг. «Срібло» у ваговій категорії до 43 кг серед юніорок завоювала Дарія Бражник. Сьогодні вони разом з тренерами Олександром Рагуліним, Станіславом Будаєвим та Оксаною Гордієнко поспілкувалися з полтавськими журналістами. Також у прес-конференції взяв участь заступник начальника Управління сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Михайло Габор.

Про враження від змагань

Оксана Гордієнко (тренер Дарії Бражник): «Троє наших спортсменів вдало виступили. Національна федерація пауерліфтингу давно входить в число кращих у світі завдяки нашим спільним зусиллям».

Станіслав Будаєв (тренер Ростислава Жеребцова): «Ростислав виступив на всі 100%. Перед цим у нас був Чемпіонат України в Коломиї, і він там теж переміг. У Каунасі Ростислав додав у сумі 17,5 кг за два місяці. Для пауерліфтингу це дуже гідний результат. У всіх вправах він виступив на «відмінно». Перемогу ми отримали у запеклій боротьбі з латвійцем, але Ростислав останнім підходом тяги замовив 202,5 кг і за рахунок власної ваги переміг».

Олександр Рагулін (тренер Анатолія Новописьменного): «Я хочу привітати всіх спортсменів з цим тріумфом. Анатолій на цьому чемпіонаті теж завоював «золото» чим я, і всі ми, дуже пишаємося».

Олександр Рагулін та Анатолій Новописьменний

Про плани на майбутнє

Оксана Гордієнко: «Вже в неділю ми їдемо на Кубок України до Коломиї. Цей турнір буде відбірковим до Чемпіонату Європи з пауерліфтингу (з екіпіруванням), який відбудеться у квітні».

Дарія Бражник: «Так, 13 грудня я відбираюся на Чемпіонат Європи з пауерліфтингу. Пріоритети на наступний рік — Чемпіонат Європи та Світу в екіпіруванні та можливо жим лежачи. Стосовно змагань з класичного пауерліфтингу, я не впевнена. На наступний рік зробимо акцент на один вид, а саме екіпірування».

Станіслав Будаєв: «Зараз Ростислава відновлювальний період. До нового року ми відпочиваємо. В січні на нас чекає Чемпіонат України серед ДЮСШ. Взагалі основним стартом буде Чемпіонат Світу з класичного пауерліфтингу, який проходитиме у червні 2019-го».

Олександр Рагулін: «Ми з Анатолієм теж зараз відпочиваємо, а з нового року починаємо підготовку до Чемпіонату Світу. Президент федерації сказав нам, щоб ми на ЧС показали такий же результат, що й на Чемпіонаті Європи і зараз ми над цим працюватимемо».

Про рекорди

Запитання: «Окрім нагород, ви постійно б’єте і встановлюєте рекорди різних масштабів. Хтось рахував, скільки у кожного з вас зараз рекордів?»

Анатолій Новописьменний: «Міжнародних дванадцять, ну і національних приблизно стільки ж...(сміється)».

Ростислав Жеребцов: «Юніорських рекордів поки що немає, а коли виступав серед юнаків були кілька національних. Зокрема в жимі лежачи, у присіданні та у сумі триборства».

Дарія Бражник: «Міжнародних рекордів поки що немає, я над цим працюю. А от національних маю близько тридцяти».

Дарія Бражник та Оксана Гордієнко

Про улюблені та не надто улюблені вправи

Запитання: «У кожного спортсмена є улюблені вправи, а є не дуже. Хтось фанат жиму, і терпіти не може станову тягу. Комусь найтяжче даються присідання. Я які вправи у фаворі чи навпаки в немилості у вас?»

Анатолій Новописьменний: «Улюблена вправа, мабуть, жим лежачи. Не витиснув, той не витиснув. Як придавить, то хтось підстрахує (сміється). А от з присіданнями ситуація інша. Тут якщо ти не впораєшся з вагою, є великий ризик отримати травму. Так, мабуть, найважче для мене це присідання».

Ростислав Жеребцов: «Для мене теж присідання найважчі. Мені ця вправа важко давалася технічно. Присідання у мене завжди відставали, і лише зараз з’явився прогрес в цьому напрямку. Ну а улюблений напевно теж саме жим лежачи».

Дарія Бражник: «Якщо говорити про улюблену вправу, то це жим лежачи у сорочці. Я взагалі люблю виступати в екіпіюванні. Присідання в мене теж виходять нормально. А от станова тяга... не те щоб я її не любила, але вона для мене залишається складною вправою. Я її не розумію, і виходить вона в мене не найкращим чином, що в екіпіруванні, що без нього».

Ростислав Жеребцов та Станіслав Будаєв

Про моменти коли треба було демонструвати силу волі

Станіслав Будаєв: «У нас з Ростиславом була така ситуація. У 2016-му у Полтаві проводився Чемпіонат України. Ростислав переміг в категорії «юнаки». Через два дні він вже виступав серед дорослих, виконав норматив «Майстра спорту» і покращив свій результат дводенної давності. Це було дуже складно. Два дні для спортсмена — не відпочинок».

Анатолій Новописьменний: «Першим, що спадає на думку, це тогорічний Чемпіонат Світу. Я поїхав туди з жорстким спазмом лівої ноги. Кожен підхід був на межі травми. У підсумку я став четвертим. Останній підхід у становій тязі, я йшов на перше місце, і штанга у верхній точці просто вислизнула з рук. Мене підвів мій хват».

Журналіст: «Якщо мені не зраджує пам’ять, якби Ви тоді замовили на останній підхід трошки меншу вагу, то гарантовано мали б «срібло», але вирішили ризикнути».

Анатолій Новописьменний: «Так, я сам по собі такий, що на друге місце не погоджуюся. Треба було спробувати. Я тоді залишився без медалі, але той Чемпіонат Світу став для мене переломним. Після нього в моєму життя стало багато змін. Я влаштувався на роботу, познайомився зі своїм нинішнім тренером. Той турнір приніс досвід, який допоміг у завоювання тих медалей, які я зараз тримаю в руках».

Дарія Бражник: «Була доволі кумедна історія. Я не могла скинути вагу перед змаганнями. Це були змагання з жиму лежачи. Я прокинулася перед зважуванням, а у мене зайвих 300 грамів. Довелося дві години бігати навколо Коломиї скидати (сміється). Зрештою, я таки вклалася у вагу, виступила на змаганнях і перемогла».

Заступник начальника Управління сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Михайло Габор повідомив, що і спортсменів і тренерів чекають грошові винагороди.

Види спорту:

Футбольні турніри: