Скандал у СДЮСШОР№ 2: опікунка Ганни Мигаль розповіла історію трансферу спортсменки до Польщі

Фото з Instagram

Жінка заперечує причетність цього трансферу до скандалу з фальшивим дипломом

21 січня на «Полтавщині Спорт» вийшла публікація у якій йшлося про те, що одна з тренерок Полтавської СДЮСШОР№ 2, Ірина Юрченко, роки працювала у школі з підробленим дипломом. Оприлюднення цього факту стало наслідком довготривалого конфлікту між тренерським колективом, зокрема вищезгаданою Іриною Юрченко та старшим тренером школи Іриною Мороз. Зі слів останньої конфлікт почався з трансферу вихованки школи Ганни Мигаль до команди з Польщі. Ірина Мороз розповідала, що сама під час турніру у Польщі пропонувала дівчинку на перегляд польським тренерам після того як та закінчить школу. До цього ж Ганна грала у Вищій лізі Чемпіонату України за команду СК «Полтава-СДЮСШОР№ 2». Втім, зі слів тієї ж Ірини Мороз, за сприяння Ірини Юрченко, волейболістку хотіли віддати грати до Польщі вже після десятого класу. Ірина Мороз не дала дозвіл на цей трансфер, адже польський клуб, куди сватали Ганну Мигаль мав сплатити школі компенсацію за підготовку спортсменки. З цього приводу тренерка написала листа до Федерації волейболу України, де просила не видавати трансферний сертифікат для Ганни.

— Вона мене звинуватила в корупції, — розповідає Ірина Мороз. — Потім налаштувала всіх проти мене у спорткомітеті (мається на увазі Управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Полтавської міської ради). Коли Юлія Приходько почала говорити, що всіх нас позвільняє, в мене урвався терпець.

Ця історія продовжилася «паперовими війнами», звільненнями та зміною директора школи. Детальніше про це ви можете прочитати тут. Зараз же мова піде конкретно про польський трансфер Ганни Мигаль. До нас звернулася опікунка дівчини Юлія Дабека і розповіла історію цього переходу. За словами жінки, перехід волейболістки до Польщі не має жодного стосунку до вищезгаданого конфлікту.

— Ірина Мороз дійсно підійшла до польського тренера Марека Стефановскі і він зацікавився Ганною, — розповідає Юлія Дабека. — Він дав їй всі свої контакти і вона, як зазначено у Вашому матеріалі, говорила про те, що опікун може бути проти. При цьому, в розмові зі мною Ірина сама радила мені, віддавати Аню не в прямо зараз, а наступного року, коли дівчинка закінчить 11 клас (на момент розмови Ганна Мигаль навчалася у 10-му класі). Ірина Вікторівна говорила, мовляв, бували випадки, коли діти виїжджали, а потім з різних причин поверталися і мали проблеми з навчанням. Хоча вона могла прямо сказати, що Ганна їй потрібна ще на рік і вона на неї розраховує. Втім, ми в родині все обговорили і вирішили, що їхати треба прямо зараз, поки є пропозиція. До того ж, Аня довго мріяла вчитися і жити у Польщі. Я звернулася за консультацією до опікунських служб і мені сказали, що жодних проблем бути не може.

Жінка розповіла, що тренер Марек Стефановскі намагався зв’язатися з Іриною Мороз і переговорити стосовно переходу Ганни Мигаль, але не зміг цього зробити. У якості доказу опікунка надала нам текст листа Марека Ірині Мороз, який, як вона запевняє взяла у самого тренера. Публікуємо точно згідно з наданим текстом, без жодних змін.

Добрый день, Ирина

В отношении нашей встречи и разговора в Старогарде на тему игрока Мигаль Ани.
Наш разговор который касается Ани я воспринял очень серьёзно, доказательство чего — звонок к Вам и другие пробы контакта к сожалению без ответа. Все таки в Старогарде как и в разговоре по телефону Вы говорили что единственное что может помешать — это нерешительность тёти (опекунка Ани) к её выезду в Польшу. В связи з браком информации од Вас я нашел контакт с тётей Ани, которая после разговора со мной приняла решение о выезде и учебе в польской школе. Так же я пригласил Аню что бы она могла увидеть школу, как функционирует клуб, Влада гмины и сама решила к нам приехать.
Мы обое знаем что Аня имеет польские корни и старается получить карту поляка, учит польский и очень хочет сдесь учиться.
Наш клуб может исполнить её желание — обеспечить жильё, школу и она сможет продолжить играть в волейбол.
Ирина, очень прошу о помощи в упрощении формальности что касается перехода или трансфера Ани Мигаль в GKS Wieżyca 2011 Stężyca. Пишу о переходе или трансфере потому что не знаю зарегистрирована ли Аня в ФВУ
Как тренер я привык что игроки переходят в другие клубы по различным причинам ( смена места проживания, места учебы в другом городе и тд)
Никогда при таких важных поводов никому не запрещаю менять клуб, потому что самое важное что бы они радовались и могли совмещать это c волейболом. Всегда интересуюсь их достижениями и в меру своих возможностей стараюсь им помагать.

Еще раз прошу позитивно отнестись к моей Просьбе.

Далі Юлія Дабека розповіла про фінансові нюанси переходу.

— Ірина Мороз писала у доповідній записці про те, що їй мали б сплатити компенсацію в сумі 50 000 грн. Але ж ми не підписували зі СДЮСШОР№ 2 жодних договорів. Згідно з Регламентом, якщо у гравця немає контрактних зобов’язань перед клубом Вищої ліги (СК «Полтава-СДЮСШОР№ 2), то він має право на безоплатний перехід. Аня неповнолітня і не могла підписувати жодних паперів, якби у неї був договір з клубом, його б підписувала я. А я теж не укладала ніяких договорів.

Що власне говорить Регламент

Юлія Дабека, у своєму коментарі звернулася до пункту 7.2. який ілюструє її слова:

Однак, тут є кілька важливих деталей. Наступні пункти того ж Регламенту, говорять про те, що гравці, які навчаються у ДЮСШ мають право переходу в клуб або ж після закінчення школи, або ж за компенсацію у розмірі 30 тис. грн. Тому в даному контексті справедливо буде зацитувати і пункт 7,12, де йдеться про переходи в клуби вихованців ДЮСШ. Очевидно, саме ним керувалася Ірина Мороз, претендуючи на компенсацію.

Тут же варто звернути увагу і на «Положення про отримання дозволів гравцями для виступу в закордонних клубів», де вказано, що олачувані трансфери гравців у закордонні клуби дозволяються лише з досягнення ними 21 року.

Після того як юристи ФВУ вивчили всі документи, Ганна отримала дозвіл на виступи у Польщі, і у цьому сертифікаті жодного разу не згадується СК «СДЮСШОР№ 2».

Лист від СДЮСШОР№2 до ФВУ з проханням не видавати сертифіка Ганні Мигаль

Лист ФВУ польському тренеру Мареку Стефановскі, де Федерація говорить, що НЕ ЗАПЕРЕЧУЄ (doesn`t object), щоб Ганна витсупала за його команду

Головне на чому наголосила жінка, що перехід Ганни Мигаль до польського клубу жодним чином не пов’язаний з конфліктами тренерів у СДЮСШОР№ 2, який вилився в історію з начебто підробленим дипломом Ірини Юрченко. Більше того, за словами Юлії, з самою Іриною Юрченко ні вона, ні Ганна Мигаль ніколи тісно не стикалися.

Види спорту:

Футбольні турніри: