Хаос і невизначеність: позиції команд стосовно майбутнього Чемпіонату Полтави з футболу

Зібрання учасників Чемпіонату Полтави з футболу 2020 / Фото: Максим Вершинін

Пристрасті навколо міської першості не вщухають

Вже тривалий час тривають суперечки довкола майбутнього Чемпіонату Полтави з футболу. Турнір проводить Федерація футболу Полтави на чолі з Олександром Кудацьким, яка не є членом Асоціації футболу Полтавщини. АФП цього року ввела нові обмеження — футболісти не можуть грати одночасно у Чемпіонаті Полтавщини і Полтави у складі різних команд. Інакше на гравців чекає дискваліфікація. Таким чином перед футболістами і тренерами міської першості постав вибір — або заново збирати команду з футболістів які не грають в інших змаганнях, або ризикувати, сподіваючись, що загроза дискваліфікації виявиться блефом.

На засіданні виконкому АФП, очільник обласної Асоціації Валерій Головно назвав Федерацію футболу Полтави нелегітимною і анонсував появу у Полтаві нової організації — Асоціації футболу Полтави, яка вже входитиме в АФП і буде, на думку Головка, легітимною. Очевидно, що ця організація також має проводити Чемпіонат Полтави з футболу. Невдовзі після того, полтавських арбітрів попередили, що якщо вони судитимуть турніри, які проходять не під егідою АФП, їх теж очікують санкції, зокрема виключення з АФП.

За кілька днів до дедлайну створення Асоціації футболу Полтави та старту Чемпіонату області, ми зв’язалися з представниками всіх команд, які збиралися брати участь у Чемпіонаті Полтави з футболу і запитали, що вони збираються робити в даній ситуації.

Сергій Бубнов (тренер «Чемпіона»): «Особисто я наразі не можу сказати з цього приводу нічого конкретного, адже немає ясності — чого чекати далі. Якщо буде нова Асоціація футболу Полтави, яка проводитиме чемпіонат міста, і буде легітимно, згідно зі всіма регламентами, я готовий грати під її егідою. Але ж все одно будуть діяти обмеження стосовно того що в Чемпіонаті Полтави не зможуть виступати футболісти, які грають у чемпіонаті області. Звісно, вирішувати президенту „Чемпіона“, але моя особиста позиція — я б в таких умовах не грав».

За більш конкретною відповіддю ми звернулися до президента «Чемпіона» Сергія Ягодовського:

— Минулого року я виступав за те, щоб один футболіст грав водній команді, — говорить Сергій. — Тому зараз дорікати АФП за такі обмеження з мого боку було б неправильно. Хоча я чудово розумію, що рекомендації УЄФА і наші реалії це два різні світи. Ми точно не будемо збирати нову команду спеціально для Чемпіонату Полтави. Далі ж все залежить від хлопців. Ми зберемося і все обговоримо. У нас аматорська команда, і ні в кого немає якихось задокументованих зобов’язань. Якщо футболісти захочуть ризикнути і зіграти у чемпіонаті міста, будемо грати. Якщо хлопці зроблять ставку на Чемпіонат області, де вони грають зі різні команди — значить у міській першості ми не гратимемо. Я до всього поставлюся з розумінням, адже усвідомлюю, що в Чемпіонаті області, так би мовити, більші ставки.

Дмитро Мілько (тренер «Стандарта-Нафтогаза»): «Як я вже й казав, переформатовувати команду під Чемпіонат Полтави й збирати ослаблений склад я точно не буду. Юридично, ми маємо право грати однією командою і на область, і на місто. Але при цьому є загроза, що хлопців дискваліфікують. Я не заявлятиму команду на жоден міський турнір під будь-якою егідою, поки не буду впевнений, що мої футболісти захищені. Треба ж розуміти, що у кожного з них є сім’ї і діти. Хлопці розраховують на футбол, і я не можу їх підвести під дискваліфікацію».

Юрій Мармач (тренер «Зорі-Ворскли»): «Нічого конкретного сказати не можу. Для мене самого це зараз болюче питання. На цю мить, мені вдалося зібрати шістьох футболістів, які не грають у чемпіонаті області. Лише шістьох. Про нову асоціацію зараз теж нічого не знаю, і чесно кажучи навіть не думаю».

Валентин Горбаньов (тренер «Атаки-Автотранс»): «Наразі я збираю команду для участі У Чемпіонаті Полтави. Там будуть футболісти, які не гратимуть в обласній першості. Під чиєю егідою гратимемо? Знаєте, проблеми треба вирішувати по мірі їх надходження. Зараз у Полтаві одна федерація, яка проводить один чемпіонат. До нього і готуємося».

Максим Вершинін (президент «Подола»): «Ми в будь-якому разі гратимемо у Чемпіонаті Полтави. Колектив у нас великий, і футболісти ким можна грати знайдуться. Полтава у нас одна, і чемпіонат у неї має бути один. Хто б його не проводив, „Подол“ там гратиме. Зараз проводить „федерація Кудацького“, значить будемо грати у них. Якщо Кудацький раптом складе повноваження, будемо грати не у них. Головне — грати на першість міста».

Андрій Нерозя (тренер «Підприємців Полтавщини»): «Ми збираємо команду з хлопців, які не заграні у Чемпіонаті Полтавщини. Я вже дав добро на участь в тому турнірі, який проводить Олександр Кудацький, і не збираюся бігати туди-сюди».

Олексій Бортник (тренер «Динамо»): «Наша команда збирається брати участь у Чемпіонаті Полтави, який зараз організовує Олександр Кудацький. Я ніколи не був зрадником, і не буду».

Олександр Верещака (тренер «Інваспорта»): «Наша команда братиме участь в Чемпіонаті області, а от щодо міських змагань навіть не знаю, що сказати. І я такий не один є купа тренерів, які так само готуються невідомо до чого. Будемо чекати розвитку подій і звісток від керівництва. У цьому конфлікті зрештою хтось має поступитися. У крайньому разі, ми готові взагалі брати участь у трьох турнірах. Для одного з них можемо, як минулого року, об’єднатися з „Алмазом“».

Євген Бахуринський (тренер «ДЮФШ-2004»): «Клуб заборонив нам грати у Чемпіонаті Полтави, який проводить міська федерація футболу під керівництвом Олександра Кудацького. Стосовно нової Асоціації футболу Полтави, то новину про її створення я щойно дізнався від вас. Тому тут про щось говорити ще не можу».

Сергій Кузьменко (президент «КСК»): «У нас у команді багато молодих футболістів, які не грають у чемпіонаті області. Звісно без „обласних“ хлопців команда буде слабшою, але в принципі цю кадрову проблему ми можемо вирішити. Нова Асоціація? Цікаво, де вони збираються проводити змагання? Одним словом, зараз ми готуємось до Чемпіонату Полтави, який проводить Федерація футболу Полтави, очолювана Олександром Кудацьким, і з обмеженнями впораємось».

В’ячеслав Чернявський (тренер ФК «Полтава-2004»): «У мене дитяча команда в якій грають хлопчаки по 15 років, тому якихось перетинань з Чемпіонатом області не буде. Я нічого не чув про появу нової Асоціації футболу Полтави, але для мене в будь-якому разі головне щоб діти отримували ігрову практику. В якому чемпіонаті та під чиєю егідою — це справа другорядна».

Єдиний з ким нам так і не вдалося зв’язатися — тренер «Алмаза» Олег Кремпоха. Втім, позиція «Алмаза» навряд суттєво вплине на загальну картину, де панує тотальна невизначеність. Лише три команди — «Динамо», «КСК» та «Підприємці Полтавщини» заявили про те, що точно гратимуть під егідою чинної Федерації футболу Полтави.

Види спорту:

Футбольні турніри: