Футбольні чиновники розглядають можливість проведення Чемпіонату Полтави у форматі 9×9

Віктор Пожечевський та Валерій Головко / Фото: Владислав Власенко

Полтавським командам пропонують брати участь у Чемпіонаті міста під егідою нової Асоціації у форматі який допоможе зберегти рівень команд

У Полтаві досі не вщухають пристрасті стосовно майбутнього Чемпіонату міста з футболу. Оскільки прямо зараз одразу дві організації претендують на його проведення. Протистояння почалися того як Асоціація футболу Полтавщини повідомила про те, що футболісти не мають права грати одночасно за різні команди в Чемпіонаті Полтави та області. Інакше їм загрожує дискваліфікація. При цьому, оскільки Федерація футболу Полтави, яка збирається проводити міську першість не є колективним членом АФП, її голова Олександр Кудацький заявив, що ніхто не має права нікого дискваліфіковувати. Він збирається проводити Чемпіонат і закликав міські команди брати в ньому участь. Про всі юридичні нюанси цих обмежень ми писали ось тут.

Пізніше на засіданні виконкому АФП, її голова Валерій Головко назвав міську «федерацію Кудацького» нелегітимною і анонсував появу в Полтаві нового футбольного органу — Асоціації футболу Полтави. Прямо зараз триває процес її створення. Нова Асоціація футболу Полтави планує провести свій Чемпіонат міста з футболу. Наразі невідомо хто там гратиме, але варто відзначити, що вчора виконавчий директор Асоціації футболу Полтавщини Віктор Пожечевський зустрічався з представниками міських команд, а конкретно з тренером команди «Стандарт-Нафтогаз» Дмитро Мільком та тренером команди «Подол» Максимом Вершиніним. Також там був присутній Ігор Кислов. Віктор Пожечевський наполіг на тому, щоб зустріч пройшла без журналістів. Тому про зміст розмови ми знаємо лише зі слів Мілька та Вершиніна. Максим Вершинін говорить про те, що вони просили не запроваджувати дані обмеження цього року, Але Віктор Пожечевський не зміг відповісти згодою, адже це ініціатива не АФП, а УАФ. І Максим, і Дмитро говорять про те, що їх запрошували грати у Чемпіонаті Полтави під егідою нової Асоціації. При цьому Дмитро Мілько матиме змогу заявити команду «Стандарт-Нафтогаз» і на Чемпіонат Полтави і на Чемпіонат Полтавщини під однією назвою. Втім, для багатьох команд такий сценарій неможливий. Рівень майбутнього Чемпіонату Полтави обіцяє бути нижчим ніж зазвичай, адже обмеження стосовно участі футболістів у різних турнірах у складі різних команд не залежать від егіди. Тому функціонери розглядають інший варіант, як зберегти рівень.

Як нам стало відомо з власних джерел, Віктор Пожечевський особисто обговорював з представниками міських команд можливість проведення Чемпіонату Полтави з футболу не у класичному форматі, а за правилами 9×9. Це б дозволило кваліфікованим футболістам з Чемпіонату Полтавщини грати на першість міста. Також командам обіцяли призовий фонд — 100 000 грн.

Наразі, одразу дві організації претендують на те щоб проводити Чемпіонат Полтави з футболу. Більшість міських команд залишаються у невизначеності.

Види спорту:

Футбольні турніри: