«Базилю» загрожують дискваліфікацією за участь у Весняному кубку Полтави — команда на це не зважає

ФК «Базиль»

Почалися чергові протистояння між футбольними організаціями області

29 березня у Полтаві на стадіоні «Динамо» стартував Весняний кубок міста з футболу 2021. З календарем та сіткою змагань ви можете ознайомитись тут. Серед учасників турніру є щонайменше дві команди, які постійно беруть участь у Чемпіонаті Полтавської області з футболу — «Базиль» з Базилівщини та ФК «Чутове». І ось тут починається найцікавіше.

Весняний Кубок Полтави з футболу на стадіоні «Динамо» проводить ГО «Федерація футболу Полтави» (далі — ФФП), яку очолює Олександр Кудацький. Чемпіонат Полтавської області з футболу — Асоціація футболу Полтавщини (далі — АФП) , яку очолює Валерій Головко. Ще з того моменту, як у 2017-му році Головко змінив Кудацького на чолі обласного футболу, між цими організаціями, можливо ненавмисно, та все ж існує заочне протистояння.

У 2020-му році, згідно з розпорядженнями УАФ та її Статутом, Асоціація футболу Полтавщини під загрозою дискваліфікації заборонила футболістам брати участь одночасно у Чемпіонаті Полтавщини (під егідою АФП) та у Чемпіонаті Полтави (під егідою ФФП). Тоді це змусило міські команди оновити свій склад футболістами, які не заграні на обласному рівні, й чемпіонат таки відбувся. Детально про перипетії 2020-го ми писали ось тут. Втім, після того був Осінній Кубок Полтави (під егідою ФФП), де грали вже всі хто хотів, й про жодні заборони чи дискваліфікації вже не йшлося.

Зараз же, коли «Базиль» з Базилівщини заявився на Весняний кубок Полтави 2021, АФП офіційно на своєму сайті попередила базилівців, що їх можуть відсторонити від участі у майбутньому Чемпіонаті Полтавщини. Ось про що йдеться у повідомленні:

«У зв’язку з участю команди „Базиль“ в змаганнях по футболу, які проходять на стадіоні „Динамо“ не під егідою Асоціації футболу Полтавщини, яка згідно Статуту Української асоціації футболу є єдиною юридичною особою, що набула повноважень із розвитку футболу в Полтавській області. За порушення Статутних вимог УАФ та ГС „АФП“ на засідання Виконавчого комітету ГС „АФП“ винесене питання про відсторонення від участі команди „Базиль“ в чемпіонаті Полтавської області. Всі гравці, які входять до заявочного аркушу на участь у вищезгаданих змаганнях не будуть допущені до участі в чемпіонаті Полтавської області за інші команди».

Ми поспілкувалися з в. о. головного тренера команди Віталієм Сидоренком і він запевнив нас, що «Базиль» не боїться дискваліфікації й готовий грати у Весняному кубку Полтави під егідою АФП.

— На цю мить ще немає заявок на обласні змагання, й невідомо в якому форматі буде проходити Чемпіонат області, — говорить Віталій Сидоренко. — І вже зараз, до початку заявкової кампанії, вони (АФП, прим. авт.) розповідають про якісь відсторонення. Та й на Весняний кубок міста, ми ще заявку не віднесли. Кого вони збираються відсторонювати? Ми все це прочитали, але не збираємося відмовлятися від участі у Весняному кубку міста. Чемпіонат області? Якщо нас не допустять до участі під егідою АФП, будемо грати під іншою. Думаю, що обласних турнірів вистачить на всіх.

Підтвердити слова тренера «Базиль» може вже сьогодні. О 18:00 команда зіграє перший матч Весняного кубка проти «Молодих зірок». Також в сітці змагань присутні ФК «Чутове» — команда яка також виступає в обласних змаганнях, та полтавський «Нафтогаз», в якому тренер і деякі футболісти пов’язані з новосанжарським «Стандартом». Чутівці мають стартувати у Весняному кубку міста четвертого квітня,"Нафтогаз" — дванадцятого. Ми будемо й надалі слідкувати за розвитком ситуації.

Види спорту:

Футбольні турніри: