Віцепрезидент «Ворскли»: «Такого попиту на футболістів, як зараз, у нас ще не було»

Олег Лисак

Олег Лисак відповів на кілька актуальних запитань

Після того, як в УПЛ остаточно закінчився футбольний сезон 2020/2021 і вже було ясно, що «Ворскла» посідає п’яте місце і на команду чекають Єврокубки, а конкретніше новостворена Ліга Конференцій, ми звернулися до віцепрезидента клубу Олега Лисака з трьома короткими актуальними запитаннями. Олег Вікторович, хоч і не в особистій розмові, а у письмовому вигляді через пресслужбу, на них відповів. На одне з них відповів цілком конкретно, два інших залишилися частково відкритими. Публікуємо і запитання і надіслані відповіді без змін, мовою оригіналу.

— У «Ворскли» є ряд гравців у яких закінчуються контракти: Альюн, Вадим Сапай, Владислав Кулач, Павло Ребенок та Бредлі до Нойєр. Закінчується термін оренди у Георгія Цитаїшвілі. Також з команди «сватають» Луїзао. Хто з цих футболістів точно покине команду, хто точно залишиться, а з ким ще ведуться / вестимуться переговори?

— Тут скажу дуже стисло: всі кадрові питання будуть вирішуватися після 25 травня, коли ми обговоримо все детально з головним тренером команди Юрієм Максимовим.

— В якому форматі існуватиме команда U-21? Чи збирається заявлятися до Другої ліги, враховуючи, що багато футболістів там за віком підходять і в U-19*?

— Команда молоді існуватиме відповідно до регламенту УАФ. Заявлятися окремим колективом до Другої ліги точно не плануємо. Найстаршими в цій команді будуть гравці 2002 року народження.

— «Ворскла» досі не продала за гроші жодного (!) футболіста, хоча такі цілі декларувалися. При цьому, такі, на перший погляд, трансферно-перспективні футболісти як той же Влад Кулач чи Альюн не мають нового контракту, й можуть залишити команду безкоштовно. Чому так?

— Ми самодостатній клуб, який завдяки нашим партнерам має стабільну матеріально-технічну базу. Для нас не самоціль — продати, аби рахувалося. Ціну кожному з тих, хто перебуває в трудових відносинах із «Ворсклою» ми знаємо. Повірте, такого попиту на гравців нашого клубу, який є зараз, не було ще ніколи. Майже щодня я спілкуюся з представниками та агентами різних клубів, які виявляють серйозний інтерес до того, чи іншого виконавця, від голкіпера Різника до кращого бомбардира сезону, що минув, Кулача. Ми можемо пишатися тим, що змогли повною мірою розкрити їх таланти. Прогнозувати, де і хто з них опиниться завтра не беруся, проте професійне зростання — це нормально. І, коли відбувається трансфер у команду вищу за рейтингом, від цього в результаті виграють усі сторони.

Нагадаємо, що «Ворскла» вийде з відпустки й збереться у Полтаві 18 червня, а за два дні до цього відбудеться жеребкування другого кваліфікаційного раунду Ліги Конференцій, і полтавці дізнаються свого першого суперника в цьому турнірі.

*З сезону 2021/2022 молодіжний чемпіонат U-21 припиняє своє існування. Клуби УПЛ можуть при бажанні заявити свої дублюючі склади до нижчих дивізіонів (призери — до Першої ліги, інші — до другої), але це можливість для охочих, а не обов’язкова вимога для всіх. Юнацький чемпіонат U-19 залишиться на місці і юнацькі команди теж.

Види спорту:

Футбольні турніри: