Футбол у Зінькові: вісімнадцятьох футболістів оштрафували, Олександр Дігтяр — пішов з посади

Переможне фото «Чайки» з Дейкалівки. Друга ліворуч стоїть Людмила Кімлих-Яроха, другий праворуч - Олександр Дігтяр / Фото з Facebook

Історія про те як футбольні матчі закінчився скандалом і фактичним звільненням чиновника

З того часу як для полтавських футболістів-аматорів діє заборона грати одночасно за кілька команд у різних турнірах, всі вже звикли, що футболістів і команди карають. Коли «Чутове» і «Базиль» з Базилівщини зібралися грати у Чемпіонаті Полтави на стадіоні «Динамо», їх футболісти потрапили під санкції. Як наслідок — «Чутове» відмовилося від цієї ідеї, а «Базиль» дістав дискваліфікацію на обласному рівні. А коли один з дискваліфікованих гравців — Артем Сидоренко — вийшов на поле в матчі обласної першості, команду чию форму він одягнув, покарали технічною поразкою. Проте, ще не було такого щоб «летіли голови» когось з чиновників АФП. І ось на початку літа така історія сталася — посаду залишив Олександр Дігтяр.

Всі дороги ведуть у Зіньків

Точкою неповернення в цій історії стали фінальні матчі Відкритого кубку територіальних громад Полтавського району, які відбулися у Зінькові.

Нагадаємо, що влітку 2020-го вступив у дію новий адміністративний поділ Полтавщини на райони. Замість 25 районів стало чотири: Полтавський, Кременчуцький, Миргородський та Лубенський. До складу оновленого Полтавського району приєднали території колишніх Карлівського, Машівського, Новосанжарського, Кобеляцького, Решетилівського, Диканського, Зіньківського, Чутівського та Котелевського районів. Відповідно, команди громад з усіх цих територій брали участь в турнірі, а Зіньків, як місто яке тепер входить до Полтавського району приймав фінальні матчі. До вашої уваги афіша цих поєдинків:

У підсумку «Чайка» у фіналі здобула перемогу в серії пенальті й виграла турнір, а «Маяк», здобувши мінімальну перемогу завоював «бронзові» медалі. Але найрезонансніші події відбулися вже після цих матчів.

Річ у тім, що в цих поєдинках взяли участь вісімнадцять футболістів, які виступають у різних командах Чемпіонату Полтавської області. До вашої уваги список цих гравців та команди за які вони грають у чемпіонаті області:

 • Євген Караван — «КЛФ» (Полтава)
 • Юрій Мороз — «КЛФ» (Полтава)
 • Владислав Алексеєнко — «КЛФ» (Полтава)
 • Максим Марусич — «КЛФ» (Полтава)
 • Дмитро Борківець — ФК «Маяк» (Котельва)
 • Володимир Кошлатий — ФК «Маяк» (Котельва)
 • Вадим Пигида — ФК «Маяк» (Котельва)
 • Анатолій Дзядович — ФК «Маяк» (Котельва)
 • Богдан Булига — ФК «Маяк» (Котельва)
 • Ягуф Халілов — «Велика Багачка» (В. Багачка)
 • Арсен Манасян — «Велика Багачка» (В. Багачка)
 • Руслан Балакшій — «Зіньків 1604» (Зіньків)
 • Іван Чирка — «Зіньків 1604» (Зіньків)
 • Олексій Луценко — «Зіньків 1604» (Зіньків)
 • Віталій Сластьон — «Зіньків 1604» (Зіньків)
 • Віталій Жмурко — «Зіньків 1604» (Зіньків)
 • Віталій Оробей — «Псел» (Гадяч)
 • Андрій Микійчук — «Псел» (Гадяч)

При цьому на матчах, в якості офіційного представника АФП, був присутній заступник голови Асоціації футболу Полтавського району Олександр Дігтяр. Він вручив командам грамоти та медалі й все пройшло спокійно. Щоправда, після того всіх «обласних» футболістів, які брали участь в цих матчах оштрафували, а Олександр Дігтяр залишився без посади.

Людмила Кімлик-Яроха vs Віктор Пожечевський: одна зі сторін бреше

За роз’ясненнями ми звернулися як до самого Олександра Дігтяря, так і до Асоціації футболу Полтавщини, а конкретно — до її виконавчого директора Віктора Пожечевського. Віктор Олександрович розповів, що його також кликали на ці матчі для участі в церемонії нагородження, але сам він не поїхав? натомість відправив туди Олександра Дігтяря.

— Добре, що я й не поїхав, — говорить Віктор Пожечевський. — Інакше, довелося б зірвати їм все це дійство, адже там були такі грубі порушення. Все пройшло добре, аж потім я дізнався, що там грали купа футболістів з чемпіонату області. Я потім у розмові запитую у Дігтяря: «А ти взагалі в курсі?». А він каже: «Я їх бачив, але не знав, що їм не можна грати». Ну тут я зрозумів, що ставлю дурні запитання. Але ж прощати такого ми не могли. Перед засіданням КДК, коли треба було вирішувати, що робити з цими гравцями, до нас надійшов сигнал, що якщо їх дискваліфікувати, то ми можемо втратити п’ять команд. Я, якщо чесно, був готовий на це, адже в першу чергу думав як навести порядок. Але КДК на такі радикальні міри не пішов і присудив більш «м’які» санкції. Цих футболістів оштрафували на дві тисячі гривень кожного.

Віктор Пожечевський

А ось що Віктор Олександрович розповів про відставку Дігтяря:

«Останнім пунктом КДК вказав адміністрації АФП на те, що наш представник, себто Олександр Дігтяр, був на матчі й порушення відбувалися на його очах і порекомендували нам звернути на це увагу. Ми поспілкувалися з Олександром Івановичем, виклали йому все це й він, не чекаючи поки його звільнять, сам тихо пішов з посади за власним бажанням».

Олександр Дігтяр

Що говорить інша сторона

Олександр Дігтяр відмовився коментувати свій відхід з посади. Але для балансу думок ми звернулися з питаннями до Людмили Кімлик-Ярохи — начальника відділу культури, спорту та інформаційного забезпечення Зіньківської ТГ. Вона, у співпраці з місцевою Асоціацією футболу, відповідала за організацію цих матчів, тому їй цілком можна запитувати, як так сталося, що матчі призвели до скандалу. Людмила стверджує, що участь цих футболістів дозволили в АФП.

— На останньому засідання виконкому АФП я особисто піднімала це питання, — розповідає Людмила. — Річ у тім, що у нас, в буквальному сенсі, мало футболістів. Тому без тих хто грає у чемпіонаті області, неможливо назбирати команди на районні змагання. На цьому ж засіданні нам дозволили у цьому році заявляти «футболістів-обласників». Це було озвучено публічно й усі це чули. Олександр Дігтяр теж був там присутній. Аж раптом, після того як ми провели фінальні матчі Відкритого кубку ТГ Полтавського району, виявилося, що футболістів за щось каратимуть. Я поїхала до обласної Асоціації з питаннями, але мене ніхто не став слухати — ні зауважень щодо виконкому, ні прохання карати принаймні організаторів, а не футболістів. Гравці ж не винні — вони перш ніж вийти на поле по десять раз перепитали чи можна їм грати. Словом — говорять нам одне, а роблять зовсім інше.

Людмила Кімлик-Яроха

Як бачите, озвучені думки не збігаються одна з одною, і принаймні одна зі сторін, говорить неправду.

Чим все закінчилося

Футболісти, яких покарали заплатили свої штрафи — хтось зі своєї кишені, за когось заплатив клуб — але всі «розрахувалися». Олександр Дігтяр більше не функціонер у футболі Полтавщини. Він вже не раз відходи від справ і повертався, тож цілком можливо, що коли футбольна верхівка в області зміниться, він знову виникне на якійсь з посад. Людмила Кімлик-Яроха заявила, що Зіньківська громада не буде більше проводити змагань під егідою АФП. На засідання виконкому, з її слів, вона теж більше не приїздить.

Види спорту:

Футбольні турніри: