Стадіон, плани, селекція: СК «Полтава» провів пресконференцію за підсумками першої частини сезону

Здіва направо: капітан СК «Полтава» Дмитро Щербак, президент клубу Сергій Іващенко, головний тренер команди Володимир Сисенко / Фото: Владсилав Власенко

Президент клубу Сергій Іващенко, головний тренер команди Володимир Сисенко та капітан Дмитро Щербак відповіли на запитання журналістів

29 листопада відбулася пресконференцію представників СК «Полтава» за підсумками першої частини сезону 2021/2022. На запитання журналістів відповідали президент клубу Сергій Іващенко, головний тренер команди Володимир Сисенко та капітан Дмитро Щербак.

СК «Полтава» у цьому сезоні перебрався з аматорського рівня у професіонали — команда стартувала у Другій лізі Чемпіонату України. Після осінньої частини сезону полтавці посідають шосте місце в турнірній таблиці Групи Б. При цьому «малиново-золоті» не відступали від обраного вектора й у їх складі грають футболісти з Полтави та області, або так чи інакше пов’язані з нашим регіоном. Тож, запитань до президента тренера і капітана було чимало, й пресконференція тривала майже годину. Спікери підбивали підсумки року, говорили про майбутнє і багато іншого.

«Ми встигли вчасно зайти у Другу лігу»

Перш ніж журналісти почали ставити запитання, спікери сказали своє вступне слово. Всі троє — і президент, і головний тренер, і капітан — підбили короткі підсумки першої частини сезону.

Сергій Іващенко: «Це був перший рік коли команда спробувала себе у професійному спорті. Я вважаю. Що ми правильно зробили, що пішли у Другу лігу саме цього року, адже цей дивізіон якраз розширявся і зайти туди було простіше. Наступного року вже могли б виникнути складнощі. В лігу зайшли багато амбітних команд з аматорської першості й чемпіонат став цікавішим. Ми трохи поспішали, але розуміли що й у тренерів і у футболістів є сили й натхнення виступати у професійному футболі. У перших матчах ми перемагали, потім були й поразки. Для нас це все було новим: підходи до організації, тренувальний процес і т. п. Нам треба було з усім цим знайомитися. Завдання посідати перше місце у групі не було. Необхідно було познайомитися з чемпіонатом і закріпитися в середині турнірної таблиці, щоб потім комфортно починати весняну частину. Команда прогресує, набирає обертів і зараз вона вже краща, аніж на початку. В осінній частині чемпіонату ми зіграли вже п’ять турів другого кола й одержали чотири перемоги. Це показує, що ми на правильному шляху. У грудні команда піде у відпустку, а після свят розпочнеться новий підготовчий період. Буду в команді й нові футболісти. Команда буде підсилюватися. Напрямок незмінний — Полтава і Полтавська область».

Володимир Сисенко: «Знайомство з Другою лігою відбувалося за планом. Зігравши зі всіма суперниками у групі ми отримали повну інформацію про суперників, стадіони, міста, суддівство тощо. Ми знайомилися з лігою, а ліга знайомилася з нами. Далі нам необхідно робити наступний крок, покращувати якість гри та результати».

Дмитра Щербака, який не так встиг пограти у «Ворсклі» запитали наскільки разючою є різниця між футболом у Другій лізі та УПЛ. Він відповів, що звісно є різниця у швидкості, техніці та реалізації моментів, але глобально — футбол всюди однаковий.

Сергій Іващенко

«Продажі квитків не покривають і відсотка затрат на матч»

Говорячи про підсумки року, не можна було не запитати про фінансові показники. Адже як би добре не грала команда, саме від фінансування залежить як довго і як добре житиме клуб — чи втримає лідерів, чи зможе запросити нових якісних футболістів, чи зможе піднятися у класі і т. п. Про це запитували у президента Сергія Іващенка. Цифр він не назвав, але все ж де в чому зізнався.

— Сергію Васильовичу, скажіть, яким цей рік був для СК «Полтава» з фінансової точки зору? Ви вкладаєтеся у рекламу, шоу перед матчами та в перерві й т. п. Враховуючи все це, якщо винести за дужки будівництво стадіону, у скільки вам обходиться один домашній матч і у скільки обійшовся увесь рік?

Сергій Іващенко: «Ми ще не підбивали підсумки витрат за рік, коли порахуємо, зможу сказати більше. У нас є спонсорські контракти, які оплачують компанії, в тому числі й наша („КВП“). Ви могли бачити їх рекламу на стадіоні. А щодо реклами самого клубу і шоу — ми хотіли показати людям, що у місті є СК „Полтава“ і він не має жодного стосунку до ФК „Полтава“, який колись виступав у Першій лізі. Багато хто помилково вважає, що наш проект це продовження проекту Леоніда Соболєва, але це не так. Ми маємо власну історію, бачення футболу і розвиток. Але мушу сказати, що футбол дійсно доволі затратний вид спорту».

— Скажіть, хоча б приблизно, який відсоток витрат вдалося компенсувати за рахунок продажу квитків, абонементів, атрибутики й т. п.?

Сергій Іващенко: «Атрибутику ми ще фактично не продавали. Ті шарфи, які ви бачили на глядачах, вони не продані, а подаровані. Якщо говорити про квитки, то за їх рахунок компенсовувалися в кращому випадку 4-5 тис. грн за гру. Якщо говорити конкретно про продаж квитків, то ці доходи не перекривають навіть одного відсотка від затрат».

Дмитро Щербак

До слів про рекламу, ми вирішили довідатися про впізнаваність гравців у місті й запитали про це у Дмитра Щербака.

— Дмитре, ти полтавець і капітан професійної футбольної команди у відносно невеликому місті. Скільки разів за цей рік тебе впізнали на вулиці?

Дмитро Щербак: «Незнайомі люди — не впізнавали жодного разу» (сміється).

Володимир Сисенко: «Друга ліга — конкурентний чемпіонат, де кожен може переграти кожного»

— Володимире Анатолійовичу, познайомившись з Другою лігою, скажіть, як ви оцінюєте середовище в яке потрапили? Є конкурентні чемпіонати, як АПЛ. Є не надто конкурентні, як УПЛ. А що таке Друга ліга?

Володимир Сисенко: «Можу сказати, що це достатньо цікава ліга з хорошим підбором команд. Тут є начебто відверті аутсайдери, але їх місця в таблиці час не відповідають ні комплектації, ні якості гри яку ці команди показують. В нашій групі кожен може переграти кожного. Коли ми грали в Одесі з „Реал Фармою“, я говорив в інтерв’ю, що ця команда не аутсайдер і обов’язково набере свої очки. Зрештою, так і сталося. Коли ми їх тоді переграли, вони були на останньому місці, зараз вони від нього відірвалися. Те саме можу сказати й про херсонський „Кристал“ та „Суми“. Можливо, цим клубам заважають якісь внутрішні проблеми. Загалом, ліга цілком конкурентна з добре організованими клубами та якісними стадіонами. Виступати тут цікаво, й навіть приємно».

— А хто з суперників був для вас найцікавішим?

— З професійної точки зору найбільше враження на мене справили запорізький «Металург» і «Перемога» з Дніпра, не дивлячись на те, що ми двічі її переграли. Ці команди вразили в плані якості гри та організації. А Запоріжжя вразило ще й своїми традиціями, стадіоном, культурою.

Володимир Сисенко

Про плани на майбутнє

Підбивши підсумки року, неможливо було не зазирнути у майбутнє. Журналісти запитували як про найближчі плани, так і про глобальні.

Про розвиток інших видів спорту крім футболу

— Сергію Васильовичу, ви постійно наголошуєте на тому, що «Полтава» це не просто футбольний, а спортивний клуб. Чи плануєте розвиток інших видів спорту?

Сергій Іващенко: «Ви знаєте, що ми придбали комплекс мототреку в Розсошенцях, який знаходився в поганому стані. Є велике бажання побудувати стадіон. Там за наступний рік ми маємо побудувати футбольне поле, провести капітальний ремонт приміщення та зробити тимчасову трибуну. Так ми плануємо, що у 2023-му році ми вже зможемо проводити там матчі. Паралельно, ми по черзі будуватимемо капітальні трибуни. Там в нас є осередок авіамодельного спорту, адже там є чемпіон світу. Також там поряд картодром. Тому в мене є плани зробити там же авіамодельну школу і школу картингу. Ну й на самому стадіоні буде бігова доріжка та вуличні тренажери, якими зможуть користатися всі бажаючі».

Про теоретичне підвищення у класі

— Зараз команда посідає шосте місце. Попереду ще десять ігор і команда може опинилися у лідерах. Йтимете до Першої ліги чи ні?

Сергій Іващенко: «Таки варіант теж можливий, хоча я його й не допускав. Я вважаю, що до Першої ліги необхідно йти, принаймні, з власним стадіоном. Важко постійно бути у приймах, особливо на «убитих» полях, як поле стадіону «Локомотив». Як матимемо стадіон — зможемо думати про Першу лігу. До того ж у нас у групі багато претендентів на вихід до Першої ліги — «Металург», «Скорук», «Перемога».

— Володимире Анатолійовичу, СК «Полтава» обрала локальний кадровий вектор і формується з полтавських футболістів. Скажіть як професіонал, чи можливо, не відхиляючись від цього напрямку, виконувати серйозні завдання?

Володимир Сисенко: «Для виходу у Першу лігу недостатньо лише результат. Ще ніхто не вирішував питання виходу до Першої ліги виключно на футбольному полі. Всіх деталей я не розкриватиму, це внутрішня кухня. Але, не зважаючи на те, що заданий вектор дещо звужує наші селекційні можливості, ми будемо його дотримуватися. Але якщо гравець не з Полтавщини захоче грати за нас, ми знайдемо точки дотик, ми звісно його візьмемо. Але за умови, що він буде сильнішим за наших гравців».

Про глобальні завдання

— Сергію Васильовичу, які глобальні цілі у проекту СК «Полтава»? Скажімо, років через десять.

Сергій Іващенко: «Глобальна мета — команда прем’єр-ліги та конкуренція для „Ворскли“. Чому б полтавцям не побачити дербі. Дербі є у Лондоні й Стамбулі, то чому б йому не бути у Полтаві».

Також Сергій Іващенко анонсував появу у структурі клубу дівочої команди U-17

Про футболістів і селекцію

Попереду у СК «Полтава» не лише відпустка та зимова пауза, а й трансферне вікно, а значить склад команди в будь-якому разі зміниться. Тому у президента та тренера запитували про наявних гравців та потенційних новачків.

— У складі СК «Полтава» зараз розігрався Ян Костенко — вихованець «Ворскли». Хлопець безумовно талановитий і перспективний. Чи є з приводу нього якісь домовленості з «Ворсклою» чи вона його просто відпустила?

Сергій Іващенко: «Ян прийшов до команди вільним агентом і з «Ворсклою» по ньому домовленостей немає. Але трьох молодих хлопців ми підписали з «Ворскли». Це 18-річні хлопці й ми дивимось на них як на майбутнє команди. Враховуючи тренерські таланти Володимира Анатолійовича, я впевнений, що він «зліпить» з них футболістів-професіоналів, які зможуть грати в основі. Навіть ті футболісти що грають в основі впродовж сезону суттєво додали в майстерності. Але це не значить, що ці гравці будуть прив’язані до СК «Полтава». Вони всі ростимуть і на них чекає прем’єр-ліга.

— Команда вдало дебютувала у професіоналах, зараз посідає перше місце, чи є вже пропозиції по футболістах? Можливо хтось вже готовий до підвищення в інший дивізіон?

Володимир Сисенко: «Так, такі є. З приводу кількох футболістів мені телефонували. Але — випереджаючи відповідь президента — скажу, що наразі я б про це взагалі не говорив. Хоча, можливо, президент зі мною не погодиться».

Сергій Іващенко: «Я згоден з Володимиром Анатолійовичем. Ми цих гравців не віддамо, адже вони ще не готові до того, щоб завтра опинитися в умовній УПЛ. Хлопці ще не готові й вони самі це розуміють».

— Як відбувається пошук гравців? Чи є шанс у футболіста який грає на чемпіонат міста чи області потрапити до СК «Полтава»?

Володимир Сисенко: «У будь-якого більш менш талановитого футболіста, де б він не грав, є шанс потрапити в нашу команду. Ми всіх переглядаємо й нікому не відмовляємо».

Сергій Іващенко: «Зрештою, в нас більшість футболістів так і прийшли з аматорів. А деякі навіть футбольних шкіл не закінчували. Але всі ростуть над собою мають шанс розвиватися далі, якщо звісно працюватимуть над собою».

Подивитися і послухати всю прес-конференцію ви можете на відео

Види спорту:

Футбольні турніри: