Про спорт, ДФТГ «Легіон» та конфліктний розрив з тренером: ексклюзивне інтерв’ю з Олегом Приймачовим

Олег Приймачов / Фото з Facebook

Полтавський переможець Всесвітніх Ігор з таїландського боксу відповів на запитання «Полтавщини Спорт»

Сьогодні полтавець Олег Приймачов — головний герой спортивних і не тільки новин у регіоні. Після Всесвітніх Ігор 2022, де Олег тріумфував у ваговій категорії 91 кг, спортсмен повернувся до Полтави героєм і зіркою. З ним урочисто зустрічається та фотографується голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін, спортсмена запрошують на інтерв’ю й він активізувався у полтавському медіапросторі. Якби за вікном був не 2022 рік, все б закінчилося лише спортивними почестями. Зрештою один з найбільш титулованих спортсменів в області — він перемагав на чемпіонаті Європи, чотири рази був чемпіоном Світу і тепер вже двічі — переможцем Всесвітніх Ігор з таїландського боксу.

Втім, зараз Україна воює з росією, і Олег Приймачов після перемоги на Всесвітніх Іграх «включився» в соціальну та оборонну роботу й очолив ДФТГ «Легіон». Цим тай-боксер, живе зараз, а до цього було багато чого дитинство у Засуллі, робота у Податковій службі за часів Януковича, співпраця з тренерами з неоднозначною репутацією. Про все це ми запитали в Олега в ексклюзивному інтерв’ю.

- Олеже, перш ніж перейти до основної частини, згадаємо Вашу зустріч з головою Полтавської ОВА Дмитром Луніним. Перед початком офіційної частини, Ви довго про щось йому розповідали, і хоч ви говорили тихо, було помітно, що йшлося про якусь проблему. Що це було?

- Я порушив питання спортивного залу для клубу «Легіон». Це клуб, де я став спортсменом і до якого я досі себе відношу. Але зараз так сталося, що «Легіон» залишився без залу для тренувань. І я, і інші спортсмени тренуються у тренера Ігоря Онопрієнка у клубі «One Team». Але їх зал все ж призначений більше для змішаних єдиноборств, а нам потрібен тайський бокс. Словом, я одразу сказав Дмитру Сергійовичу про наболіле.

- До чого ви прийшли?

- Пан Лунін сказав, що це не проблема. Можна тренуватися разом з боксерами в залі, який належить Полтавській ОВА і знаходиться в її підпорядкуванні. Пізніше, я в ефірі програми «Вінілосховище» спілкувався з головою Полтавської облради Олександром Біленьким, й він також обіцяв взяти це питання під свій контроль.

Олег Приймачов та Дмитро Лунін

- Ви виросли в селі Засулля під Лубнами, і в одному з сюжетів на телебаченні говорили про те, що у тамтешньої молоді з варіантів дозвілля лише алкоголь і місця сумнівних веселощів. А коли Ви там зростали, було інакше?

- Ні, було все теж саме, і я це відчув на собі. Друзі, школа, підлітковий вік… знаєте, оточення в будь-якому разі впливає на людину. Тому, я теж проводив дозвілля не надто належним чином, і теж спробував темну сторону життя. Та потім все проаналізував і обрав, так би мовити, світлий бік. Завдяки цьому і вдалося досягнути успіхів у спорті та й взагалі в житті. Тоді не було великої кількості альтернатив алкоголю, наркотикам і тютюну — лише секція боксу в Лубнах. Вже дорослим я задумав відкрити у Засуллі зал конкретно для тайського боксу, щоб цей вид спорту був доступним для дітей з моєї малої батьківщини. Було тяжко достукатися до чиновників, але мені пообіцяли що цим питанням займуться цього року. На жаль, почалася війна, і плани довелося відкласти.

- Пам’ятаєте переломний момент, коли вирішили, що все — далі ніяких спокус, лише спорт?

- Кожен має аналізувати свої вчинки. У всіх у житті настає етап коли ти усвідомлюєш, що сам відповідаєш за все що з тобою відбувається. Коли людина це розуміє, тоді й обирає чим займатися в житті, й від чого відмовлятися. Щодо мене, то мені ще й пощастило зустріти на шляху правильну людину, яка змусила мене замислитися ще глибше. Це був покійний нині Станіслав Звягольський. Мені тоді був 21 рік. Станіслав певний час тренував у Лубнах і за два місяці роботи з ним, я дуже сильно виріс. Він сказав «Олеже, тобі треба їхати у Полтаву. Ти можеш поїхати й стати чемпіоном тай-боксером, а можеш залишитися в Лубнах і бути просто Олегом у два метри зросту».

- Що являли собою Лубни в часи Вашої юності?

- Я виріс у Засуллі, і Лубни вважав дуже великим містом (сміється). Особливо в дитинстві, коли я їздив туди до школи.

- До тайського боксу ви займалися футболом.

- Так, сім років — з другого по дев’ятий клас. Футбол також мене формував. Я дуже вдячний першому тренер з футболу Андрію Загоруйку. У нас досі чудові, теплі відносини.

- На якій позиції грали?

- В центрі поля, або в захисті.

- Чи доводилося колись обирати між футболом та тай-боксом?

- Ні. Мої футбольні амбіції закінчилися коли я після дев’ятого класу вступив до коледжу в Ірпені. Хоча у п’ятому класі в мене був шанс стати на шлях футболіста — мене помітили на турнірі в Решетилівці, й хотіли забрати в ДЮСШ «Ворскла». Але мама мене не відпустила, вирішивши, що без нагляду я зовсім забуду про навчання.

- Коли ви зосередилися на тайському боксі, то перебралися до Полтави і опинилися у «Легіоні», у якому потім виросли до нинішніх висот. Що являв собою цей клуб на той момент?

- Це був перспективний спортивний клуб з амбітним тренером Русланом Кривушею та цілою плеядою молодих, талановитих спортсменів високого рівня. Тоді полтавська команда була однією з кращих в Україні - на другому місці після Одеси. Словом, я потрапив в чудову компанію і завдяки їх рівню та системній роботі, виріс і сам.

«Якби не робота у податковій міліції — спортивної кар’єри могло б не бути»

- Олеже, Ви зараз розповідаєте чудову, класичну біографію спортсмена, і стає незрозуміло, де тут взялася податкова служба у якій Ви працювали?

- Знаєте, якби не податкова, можливо і спортивної кар’єри теж не було б. Я не збирався переїжджати до Полтави, й більше думав про Київ, навіть після мотивуючих слів Станіслава Звягольського. Коли закінчив коледж в Ірпені й відслужив в армії, я заочно закінчив бакалаврат Університету ДПС. Потім же я повернувся до Лубен і просто там тренувався. Я думав: «ну куди я поїду, в мене немає житла, немає роботи у Полтаві, немає нічого». Тому ті слова Станіслава Звягольського про Полтаву висіли у повітрі. Хоча він періодично мені телефонував і переконував переїхати. І тут мій знайомий Сергій Хорольський, який також зі мною тренувався, знаючи що я закінчив університет, запропонував мені поїхати до Полтави і спробувати працевлаштуватися в ДПС — в нього там були знайомі. Ми поїхали, дізналися про вакансії, й виявилося що вони були. В мене навіть був вибір в якому підрозділі спробувати отримати роботу. Я обрав те що найбільше пов’язане зі спортом — спецпідрозділ фізичного захисту. Зрештою, там основною вимогою була хороша фізична підготовка і спорт дуже заохочувався. Тому це було для мене максимально комфортно.

- Що входило у Ваші службові обов’язки?

- Захоплення різних конвертаційних центрів та інших протизаконних установ, супроводження цінних підакцизних вантажів, затримання. І основне — захист працівників податкової служби під час їх роботи. Лише через місяць, коли я освоївся на роботі, я прийшов у «Легіон» до тренера Руслана Кривуші. Але робота спочатку була у пріоритеті, адже там я отримував зарплату.

- Скільки років ви провели у ДПС?

- Десь років п’ять. Потім відбувся Майдан, а за ним — реформування служби. Податкова служба ж була дітищем Миколи Аазарова. Зрештою, я потрапив під скорочення, але на той момент спорт вже був для мене пріоритетнішим. З цієї роботи я вже взяв максимум.

- Державна податкова служба, особливо за часів Януковича та Азарова — структура з доволі брудною репутацією, а Ви — спортсмен, якому напевне в залі прищеплювали принципи чесності і порядності. Під час роботи не виникало протиріч?

- Я розумію про що ви говорите. Я особисто протиріч під час роботи не відчував, адже працівників спецпідрозділу не вводили в курс кулуарних розбірок. Ми просто отримували завдання і виконували свою роботу, практично в армійському режимі. Але звісно від колег я чув різне — і про те, що когось можна перевіряти, а когось ні, і про різні домовленості й т.п. Так тоді працювала система, і на мою думку, саме тому її й зруйнували.

«Перед тими хто тренується в залі виключно задля того щоб фізично вирішувати свої проблеми треба зачиняти двері»

- Ви свої спортивні навички застосовували на роботі у податковій, але часто так буває, що молоді спортсмени — особливо представники бойових видів — йдуть зовсім іншим шляхом. І тоді їх обличчя з’являються у кримінальних новинах, або на різних акціях у ролі „тітушок“. При цьому ці хлопці ходять в ті ж зали, що і справжні спортсмени, тренуються з тими ж тренерами і мали б сповідувати ті ж самі принципи. Чому так трапляється і що з цим робити?

- Я думаю, що у таких людей з самого початку інша мотивація. Вони ходять на тренування не заради спорту, і навіть не заради здорового самозахисту. Вони хочуть отримати навички, рахуватися сильними у своєму оточенні й вирішувати фізично якісь свої проблеми. У хорошому клубі тренер має такі речі відстежувати та доносити до таких хлопців, що такий кривий шлях йде в розріз сі портом. Якщо людина використовує свої навички протизаконно або негідно — двері залу мають бути для неї зачинені. У кожного своя голова на плечах і свої пріоритети, то ж всі мають нести за них відповідальність. Звісно, можна казати про вплив оточення, але ж і за своє оточення людина відповідає сама.

«Коли побачив, що затримали Олега Панкратьєва — подумав, що кожен отримує по заслугах»

- Впродовж кар’єри у „Легіоні“ Вас вели три тренери — Руслан Кривуша, Олег Панкратьєв та Зураб Абдулаєв, який досі є вашим тренером. Перший з них — Руслан Кривуша — зараз доволі успішно працює в Росії. Коли ви востаннє з ним спілкувалися?

- Після перемоги на Всесвітніх Іграх він привітав мене у соціальних мережах. Я подякував йому. На цьому розмова закінчилася.

- А коли почалася повномасштабна війна, ви не зв’язувалися?

- Тоді він теж мені написав. Розпитував що відбувається та цікавився моєю точкою зору. Він адекватно сприймав ситуацію і засуджував агресію, але при цьому залишається працювати в росії. Я поважаю його як тренера, але звісно моє ставлення до нього як до як людина та патріота негативне, і воно залишається при мені. На мою думку, працювати в росії зараз — негідний вчинок. Проте, Руслан Кривуша доросла людина, яка все розуміє і свідомо зробила свій вибір. Тому я не бачив сенсу сперечатися з ним і щось доводити. Тим більше, що співпрацювати з ним я вже не збираюся.

- Другий Ваш тренер - Олег Панкратьєв з яким Ви перемагали на Всесвітніх Іграх 2017 — був депутатом облради від ОПЗЖ та помічником депутата-зрадника Іллі Киви. В березні його затримала СБУ за підозрою у підриві державної влади. Коли ви востаннє спілкувалися з ним?

- Це була телефонна розмова, здається у 2018-му році… точно не пам’ятаю.

- До цього ви з ним готувалися до Всесвітніх Ігор 2017, а після перемоги там, постійно разом ходили на інтерв’ю. А потім стався якийсь розрив, при чому не лише з Вами, а й з Зурабом Абдулаєвим, який теж брав участь у Вашій підготовці. Що трапилося?

- Олег Панкратьєв просто відсторонився від спорту. Він завжди себе позиціював як власник „Легіону“, президент обласної федерації тайського боксу, словом, як начальник. Мовляв, він має все контролювати, всі йому підпорядковуються і т. п. Але коли у клубу почалися проблеми, Панкратьєв зник — просто перестав приходити на тренування. Нас вигнали із залу за невиконання зобов’язань по оренді, виплат за опалення тощо. За все це теж відповідав Панкратьєв, і жодним чином не вирішив цю проблему. До речі, хочу наголосити, що Олег Панкратьєв вже не є головою Федерації тайського боксу Полтавської області, бо у медіа досі його так називають. Взагалі, у нас були доволі напружені, конфлікті стосунки, навіть перед ВІ-2017 у нас був конфлікт.

- Як же Ви разом готувалися?

- Якщо чесно, Панкратьєв не залишив мені вибору. Я не хотів з ним тренуватися, і навіть думав залишити „Легіон“. Я тоді зателефонував головному тренеру національної збірної Павлу Євтушенку і сказав, що не хочу працювати з Панкратьєвим, але хочу залишитися у збірній — просто тренуватимусь сам. Зрештою, в мене достатньо досвіду і самодисципліни, щоб тримати себе в належній формі. Але, як виявилося, до цього Панкратьєв вже зв’язався з Євтушенком і налаштував його проти цього. Розповів, що, мовляв, я такий-сякий не хочу працювати під його керівництвом, але ж це буде неправильно. Словом, тренуватися самому мені не дозволили — або я працюю з Панкратьєвим, або місця у збірній для мене немає.

- Спрацювала тренерська солідарність?

- Можна сказати й так. Це була зима 2017: на носі поїздка на професійний бій до Китаю і Всесвітні Ігри. При цьому я живу у знятій квартирі, моєму сину два роки, а спорт — мій основний заробіток… По факту Панкратьєв, вставляючи оці палиці в колеса, поставив мені ультиматум — або я працюю з ним, або залишаюся ні з чим.

- І як воно, готуватися до масштабного турніру під керівництвом людини яка вам неприємна?

- Зціпивши зуби. Довелося перебороти себе, зателефонувати Панкратьєву і порозумітися. Довелося трохи переступити через свою гідність.

- Новина про те, що Олег Панкратьєва під час війни на кордоні затримала СБУ Вас здивувала?

- Якщо чесно ні. Я знав про його зв’язки з Іллею Кивою і що їх шляхи перетиналися ще в 90-х. Якщо мене щось і здивувало, то лише те, що Панкратьєв не втік раніше разом зі всією цією бандою. Кива швидко чкурнув до росії, а побратимів чомусь залишив. Якось не по-братськи вийшло. Я пам’ятаю, що в той день я відвозив свою родину до кордону, була дуже вадка дорога з великими чергами на блокпостах і я був виснажений. Аж раптом телефон почав розриватися від сповіщень. Відкриваю — а там у всіх месенджерах і соціальних мережах мені скидають одну й ту ж новину — затримали Олега Панкратьєва. Чоловік десять точно написало (посміхається).

- Ви зараз згадуєте це з посмішкою, а що подумали тоді?

- Подумав, що всі рано чи пізно отримують по заслугах. Хоча зараз відомо, що Панкратьєв відбувся умовним терміном, і на мою думку цього покарання недостатньо.

Олег Панкратьєв, Олег Приймачов та Зураб Абдулаєв

« Знайомий з Владивостока сказав, що так нам і требі й почав співати про „восємь лєт“ »

- Олеже, так вже сталося, що серед провідних спортсменів з пострадянських країн до війни утворилося тісне ком’юніті. Це можна зрозуміти, адже люди постійно разом виступають на різних турнірах, перетинаються і т. п. Чи були у вас друзі серед російських спортсменів, і як вони реагували на те що відбувається.

- Я потрапив у збірну України у 2014-му році, якраз тоді коли почався конфлікт на сході України. Й тоді й між українськими і російськими спортсменами вже почалася певна напруга — косі погляди, недовіра і т. п. З початку повномасштабної війни лише одна людина звідти мені написала щось адекватне — знайомий дагестанець написав щось нейтральна на кшталт „брат, держись“. Є ще двоє знайомих з Владивостока, один з яких став ворогом. У 2015-му я брав там участь в турнірі „Битва чемпіонів“, де переміг Володимира Олійника — спортсмена з анексованого Криму, який представляв росію. Цей турнір проходив у форматі матчевої зустрічі між збірною росії та збірною світу. З дев’яти поєдинків лише в одному росіяни програли, й це був мій бій проти Олійника. Там я познайомився з власниками клубу, де все це проходило. Я десять днів там жив, мене чудово прийняли. Один з цих чоловіків — наполовину українець, інший — корінний владивостоківець. І от з ними я спілкувався коли почався цей жах. Так „абориген“ заявив, що так нам і треба і почав співати про „восємь лєт“.

- 2015 рік… На той момент вже була війна. Що ці люди „співали“ тоді? Ситуація була такою ж, просто на меншій території

- Говорили, що це все маленький, незначний конфлікт, говорили що ми „братья“ і дуже гостинно себе поводили, кожного вечора водили по ресторанах. Такого теплого прийому я ще не бачив.

- То виходить, вони Вас „приспали“ своєю гостинністю?

- Напевно, зараз можна так сказати… Тоді я ще багатьох речей не знав і не розумів, тому не міг тверезо оцінити що відбувається. А на сході України був лише раз, та й то один день. Я не знав як у тих областях налаштовані люди, і тим більше не розумів того як над ними працює пропаганда.

- Тобто у Вас на той момент абсолютно не було відчуття, що відбувається щось страшне?

- Не було. І я зараз з великим захопленням слухаю тих розумних людей, які все розуміли і передрікали таку війну, яку ми маємо зараз. Вони були наче Нострадамуси.

«Займався антикорупційною діяльністю, та з перемогами краще склалося на ринзі — там більш чіткі правила»

- Перейдемо до неспортивної діяльності. Ви очолювали громадську організацію „Полтавський антикорупційний центр“. Чому професійний спортсмен раптом перекваліфікувався в антикорупціонери ще й на громадських засадах?

- Це був час пандемії коронавірусу. У мене було стійке відчуття, що моє життя зупинилося. Змагань не було, й мені потрібно було десь себе реалізовувати, адже я відчував, що зупинився і як спортсмен, і як особистість. Реалізовуватися у спорті в пандемію було неможливо, тому треба було шукати себе в якійсь іншій діяльності. В мене є ініціативний товариш Едуард Артамонов. Ми з ним посиділи, поспілкувалися, згадали як неодноразово стикалися з безчинством чиновників, і вирішили заснувати цю ГО.

- Хто до неї входив?

- Я і Едуард.

- Антикорупційний центр з двох людей? Як це працює?

- До нас могли звертатися люди, яких турбували соціальні проблеми. Наприклад, ми їздили у Білоцерківку, де місцевий маслозавод забруднює навколишнє середовище у селі й заважає мешканцям. Але, як це часто буває, власники заводу — такі собі місцеві царьки, у яких під контролем всі місцеві органи влади. Тому мешканці просто бояться публічно висловлювати претензії. До нас звертаються і кажуть: „Ми вам покажемо як вони зливають стічні води у Псел, ви почуєте який там сморід. Але не кажіть, хто вам повідомив, бо нам у селі життя не буде“.

- Ок, ви отримали звернення. Який подальший алгоритм дій?

- Ми їдемо туди, перевіряємо інформацію, фіксуємо порушення на фото та відео і направляємо все це у відповідні органи.

- Чи були якісь випадки, які можна було б назвати перемогою „Полтавського антикорупційного центру“? Приміром, завод знесли :)

- Ну, в нашій країні перемогти досить важко. Але ми були на шляху до того, щоб розворушити власників заводу й будувати очисні споруди. Ми звертали увагу на проблему, і відповідні органи вели діалог з цим заводом, і займалися проблемою. Схожа історія була з асфальтовим заводом, до якого має стосунок нардеп від „Слуги народу“ Костянтин Касай. Підприємство незаконно зайняло землю призначену для с/г робіт. Держгеокадастр навіть дав нам відповідь, що ці землі дійсно зайняті незаконно і вказав суму штрафу. Але до стягнення штрафу так і не дійшло.

- Тобто з перемогами краще на ринзі?

- Так, звісно. Там набагато простіші правила. Знаєте, мені легше підготуватися до найзапеклішого суперника, ніж до паперових, бюрократичних баталій. Це просто кола пекла. Ну і крім антикорупційної діяльності ми займалися соціальною — влаштовували безкоштовні поїздки та екскурсії для дітей з особливими потребами, дітей учасників АТО і т.д.

- Виходить, невдачі на антикорупційному фронті компенсували соціальною роботою?

- Так. Коли ти спілкуєшся від імені ГО, як юридична особа, то легше знайти спонсорів.

«Мета ДФТГ „Легіон“ - зробити свій внесок у перемогу України»

- Зараз Ви очолили ДФТГ «Легіон». Вище ви згадували про бюрократичні «кола пекла», а що треба пройти, щоб заснувати ДФТГ?

- Про перелік документів та процесуальні процедури, все написано в Законі «Про національний спротив». Скажу коротко, що шлях дуже складний. Щонайменше — треба знайти людей в яких ти впевнений, адже для заснування необхідно щонайменше п’ятеро людей. А ще необхідні час та бажання. Лише мене силові структури перевіряли понад місяць.

- Хто ті четверо людей з якими Ви організували ДФТГ «Легіон»?

- Це люди яким я довіряю. Ви хочете щоб я назвав прізвища?

- Так.

- Крім мене ДФТГ «Легіон» заснували Едуард Артамонов, Андрій Дядюк, Віталій Кольвах, та Сергій Клименко. Це не публічні люди, і не з тих кого полтавці знають в обличчя.

- Чим займатиметься формування? Як і інші — охороною громадського порядку?

- Ми маємо отримати бойове розпорядження від батальйону територіальної оборони, якому ми підпорядковуємося. І вже відповідно до цього бойового розпорядження ми маємо визначити свої обов’язки, і потім своїм наказом я їх вводжу всередині підрозділу.

- Скільки людей вже є у «Легіоні»? (розмова відбулася першого серпня, прим. авт.)

- Вісімнадцять осіб вже підписали контракти, ще десять — проходять перевірку та медичне обстеження.

- Створити ДФТГ — доволі затратна справа. Потрібна якась амуніція, інвентар тощо.

- Так, це правда. Для створення формування кошти не потрібні, але потім для того, щоб проводити якусь підготовку, необхідні кошти. Ми їх знаходимо за рахунок спонсорів. Мені дещо допомагає те, що я маю в Полтаві певну впізнаваність і багато знайомих. Все ж спортивна репутація іноді полегшує це завдання. Зараз ми частково закупили форму і стараємось принаймні раз в день забезпечувати хлопцям харчування, адже ми знаходимося на базі.

- Тобто ви там перебуваєте в казармовому режимі?

- Частково. Це залежить від завдань на підготовчих тренуваннях. Іноді хлопці дійсно живуть там як на базі, іноді — приходять як на роботу.

- Ви служили в армії. Яка у Вас військова спеціальність?

- Я стрілець. Але служив я в часи Януковича, коли армія була така собі. Я не можу сказати, що мене там чомусь навчили. За рік служби я стріляв з бойової зброї лічені рази. Там у пріоритеті були заправка ліжок та прибирання території. Тому зараз я теж практично все починаю заново.

- У Полтаві вже є не одна ДФТГ. Уявіть собі полтавця, який хоче приєднатися до якогось з цих формувань. Чому він має обрати саме «Легіон»?

- Бо лише «Легіоном» командує чемпіонат світу з тайського боксу (сміється). А якщо серйозно — у нас великі амбіції Наша мета — зробити свій внесок у перемогу України. У нас вже є хлопці, які готові допомагати на передовій і при набутті певних навичок можуть піти на фронт. Але до цього треба бути готовим — психологічно, тактично, технічно і т. п. Основний акцент буде на відточування навичок. Я з перших днів війни був у ГФ «Доброволець» і там ми ночами патрулювали вулиці Полтави. Я побачив як там все неорганізовано і вийшов звідти — мене вистачило на кілька тижнів. А потім потрапив до ДФТГ в Терешках, і там навпаки — все було чітко і зразково. Зараз ми з ними співпрацюємо і вони нам дуже допомагають. І саме ДФТГ у Терешках надихнуло мене на створення такого ж формування у Полтаві. В них я побачив, що немає нічого неможливого.

«За час зборів у Таїланді перечитував „Біле ікло“ та книгу Карнегі»

- Чим Ви займаєтеся у вільний час, якщо він є? Чи берете до рук, скажімо, книги?

- Так, я на зборах у Таїланді прочитав дві книги. Збірку оповідань Джека Лондона та книгу Дейла Карнегі «Як подолати неспокій і почати жити».

- Напевно, в час війни вона була для Вас актуальною.

- Так… Я спіймав себе на думці, що я зміг по-справжньому виспатися лише коли перетнув кордон. Ми летіли до Таїланду з Молдови, і лише там я зміг нормально поспати ніч. Не знаю з чим це пов’язано, можливо з постійною напругою, можливо ще з чимось.

- Коли Ви востаннє були в кіно?

- Кіно практично не дивлюся. Якщо в мене є вільні дві години, то я їх проведу або з книгою, або дивитимусь новини чи Youtube, якихось розумних людей.

- А Ви навчилися розрізняти у медіапросторі розумних людей і не дуже?

- Ну в мене є певне обмежене коло експертів, до яких я можу прислухатися.

«Спорт не залишатиму в жодному разі»

- Олеже, на зустрічі з Дмитром Луніним, я запитував Вас про можливу тренерську кар’єру, Ви сказали, що необов’язково тренуватимете, але точно будете у спорті в якості наставника молоді. Що це означає? Ходить мудрець Олег Приймачов по залах і розповідає про тайський бокс?

- Як матиму наснагу до тренувань, приходитиму в зал. Потренуюся сам, подивлюся як тренується молодь, можливо щось комусь пораджу чи підкажу. Ну і звісно, коли з’явиться зал тайського боксу у моєму рідному Засуллі, то я точно не зможу залишатися осторонь. Відверто кажучи, я над цим ще не думав. Можливо дійсно буду тренером. Принаймні відповідну освіту я вже отримав.

- Питати Вас зараз про наступні Всесвітні Ігри, які будуть через чотири роки, сенсу нема?

- Ні, зараз я про це зовсім не думаю. Але хай там як, точно знаю, що спорт не полишу в жодному разі.

12 серпня президент України Володимир Зеленський нагородив Олега Приймачова орденом «За заслуги» ІІ ступеня.

Види спорту:

Футбольні турніри: