Марина Молька — чемпіонка світу!

Марина Молька

У Тюмені (Росія) розпочався чемпіонат світу з гирьового спорту, у перший день якого — 21 листопада — полтавці, які виступали у складі збірної України завоювали 4 медалі.

Марина Молька, яка цього року вже брала «золото» Кубка світу у Вентспілсі (Латвія), здійснила в Тюмені золотий дубль. Вона стала чемпіонкою світу у ривку у ваговій категорії до 68 кг як серед юніорок, так і серед жінок. Марина виявилася єдиною в Тюмені, хто у перший день змагань зміг відібрати подвійне «золото» у росіян. Ще один українець — Максим Кануніков із Харкова (до 73 кг) став чемпіоном у двоборстві серед юніорів і одночасно — бронзовим призером серед чоловіків.

Дві срібні медалі чемпіонату світу завоювали представники Полтавщини у першості серед юніорів — у гирьовому двоборстві. Олександр Пузій (до 63 кг) програв лише Валентину Сутягіну (Росія), а Владислав Бабенко (до 68 кг) поступився тільки чемпіону — Артему Смирнову (Росія).

У перший день змагань пройшли першості серед юніорів, жінок (у ривку) та чоловіків (у двоборстві) — у категоріях 63, 68, 73 та 78 кг. Тут також призерами ставали гирьовики збірної України: Лілія Головешко, до 58 кг — «срібло» серед юніорок, «бронза» серед жінок; Валентина Кольман, до 63 кг — «бронза» серед юніорок; Ірина Цвіль, понад 68 кг — «срібло» серед юніорок, Марина Колобродова, понад 68 кг — «бронза» серед жінок (усі — Харківська обл.); Володимир Недоля (Житомирська обл.), до 63 кг — «срібло» серед чоловіків; Володимир Андрейчук (Львівська обл.), до 68 кг — «срібло» серед чоловіків; Михайло Доменюк (Тернопільська обл.), до 78 кг — «срібло» серед чоловіків.

Загалом на чемпіонаті світу в Тюмені у складі збірної України виступатимуть 8 представників Полтавщини. Завтра пройдуть змагання у двоборстві серед юніорів та чоловіків у трьох найважчих категоріях (85, 95 і понад 95 кг). Потім відбудуться турніри світової першості з гирьового спорту у номінації «довгий цикл». А завершать чемпіонат гирьові естафети.