Арбітри, скандали, санкції: головного тренера «Дружби» з Очеретуватого дискваліфікували і хочуть вигнати з федерації футболу

Євген Сухенко вилучає Олександра Пугачова

Наприкінці футбольного сезону в обласній першості не обійшлося без скандалів

5 жовтня в Очеретуватому відбулося протистояння 16-го туру Вищої ліги Чемпіонату Полтавської області з футболу між місцевою «Дружбою» та «Олімпією» з Савинців. Матч основних команд закінчився з рахунком 0:2 на користь «Олімпії» і в принципі від цієї гри ніхто не чекав іншого результату. Так сталося, що «Дружба» на той момент була внизу турнірної таблиці, а «Олімпія» впевнено крокувала до чергового чемпіонства. Зовсім інша річ — матч юнацьких команд. Тут «Дружба» і «Олімпія» були суперниками у боротьбі за призові місця і, результат мав турнірну цінність. Обслуговувала матч кременчуцька бригада арбітрів на чолі з Євгеном Сухенком. Одним з його асистентів був голова Комітету арбітрів «Федерації футболу Полтавщини» Віктор Чернишов. Неочікувано, саме гра юнаків закінчилася скандалом.

Юні футболісти «Олімпії» забили єдиний гол у цьому матчі і виграли з мінімальним рахунком. У Олександра Пугачова і місцевих вболівальників були певні претензії до роботи арбітрів. Прес-служба «Дружби» зробила нарізку суперечливих епізодів, в яких судді начебто помилялися. У кількох епізодах судді не фіксували гру рукою, в одному — не побачили підстав для пенальті. Не даючи оцінку діям арбітра, пропонуємо читачам самим подивитися і оцінити епізод.

Після одного з епізодів арбітр матчу Євген Сухенко вилучив тренера «Дружби» Олександра Пугачова з технічної зони за нецензурну лайку. А через одинадцять днів офіційний сайт «Федерації футболу Полтавщини» оприлюднив рішення КДК про дискваліфікацію Пугачова і його потенційне виключення з виконкому федерації.

Олександр Пугачов: «Важко дивитися, як знущаються з дітей»

Ми не були присутні на матчі в Очеретуватому, тому для того щоб відтворити картину подій, ми опитали їх ключових учасників. Перший з ким нам вдалося зв’язатися — власне дискваліфікований Олександр Пугачов. Ми виділили основні тези.

«Можливо я під час матчу сказав щось нецензурне. Це футбол, а значить нерви, емоції.. ну ви розумієте. Ви ж бачили як працювали судді. Ми грали з Савинцями і всі розуміють для чого це робилося. До мене підійшов Євген Сухенко і попросив піти на трибуни. Картку не показав. Але ж на трибунах теж сидять люди і все бачать. Люди теж говорили, мовляв, нормально судіть. Дуже важко спокійно дивитися як знущаються над дітьми».

«Мене викликали на КДК, але я не прийшов, адже був на роботі. Та й особливого сенсу я в цього не бачив. Потім вже по факту дізнався про дискваліфікацію. Подавати протест щоб карати суддів у правовому полі ми не будемо. Не бачу сенсу. Таке вже було після матчу у Великих Кринках. Тоді арбітрів покарали, вони відсиділи дискваліфікацію і далі судять».

Арбітрам не можна давати коментарі пресі. Тому почути їх бачення епізоду напряму неможливо. Але нам стало відомо, що у складі юнаків «Дружби» на поле вийшли кілька юних футболістів з Кременчука, які були заявлені під іншими прізвищами. Арбітри не допустили їх до участі і цих гравців довелося замінити. Якості суддівства це жодним чином не стосується, але на нервову напругу матчу могло вплинути.

Що не так з рішенням КДК

На сайті ГС «Федерація футболу Полтавщини» у повідомленні про дискваліфікацію Пугачова сказано наступне:

«Членами Контрольно-дисциплінарного комітету було вирішено, заборонити Пугачову О. О. представляти команду «Дружба» (Очеретувате) на всіх офіційних матчах Федерації футболу Полтавщини до кінця року та винести питання на Другу чергову конференцію Федерації футболу Полтавщини, щодо недоцільності перебування Пугачова О. О. у виконавчому комітеті ФФП. Також звернутися до керівництва району та членів Семенівської федерації футболу про його перебування на чолі голови федерації району».

Повідомлення виглядало б цілком логічним і зрозумілим якби не останнє речення. Якщо дискваліфікація цілком у повноваженнях КДК, а питання про виключення Олександра Пугачова з виконкому федерації — у повноваженнях виконкому, то керівництво Семенівського району, до якого збирається звернутися ГС «ФФП», взагалі не має втручатися у роботу федерації футболу. В інакшому випадку це незаконне втручання місцевої влади в роботу громадської організації. Так само дивно виглядає і звернення до Семенівської районної федерації футболу щодо його перебування на чолі її голови. Обирати чи знімати голову району мають право виключно члени Семенівської федерації. Враховуючи історію виникнення ГС «Федерація футболу Полтавщини», ці дивні звернення можна розцінити як тиск і залучення адмінресурсу. Про це ми запитали у виконавчого директора ГС «ФФП» Віктора Пожечевського. Він, звісна річ, запевнив, що жодного тиску не буде. До вашої уваги основні тези з розмови з Віктором Олександровичем:

«У рапорті арбітра було вказано, що Пугачов грубо ображав суддів нецензурною лайкою. Це чув увесь стадіон, всі вболівальники. Це вже не перший випадок подібної поведінки від нього. Тому на засіданні КДК його дискваліфікували до кінця року. І це при тому, що фін член виконкому — фактично обличчя федерації. Тому ми винесли на Конференцію ГС «ФФП» питання про його виключення з виконкому»

«Ні, звісно ми не можемо впливати на Семенівський район. Просто ставимо до відома. Нехай знають, що за людина у них опікується футболом».

P. S.

Пізніше Віктор Пожечевський повідомив, що Олександр Пугачов висловив бажання добровільно вийти з виконавчого комітету. Сам Олександр Олександрович це підтвердив. У Чемпіонаті Полтавщини вже був випадок коли судді припускалися грубих помилок на користь суперників «Дружби». Це був матч четвертого туру «Великі Кринки» — «Дружба». Тоді ніхто нікого не лаяв і «Дружба» цивілізовано поскаржилася на протиправні дії арбітрів, підкріпивши все відео з матчу. Як підсумок - арбітра та інспектора матчу дискваліфікували. Зараз Олександр Пугачов сказав, що подавати скарг на суддів не збирається, адже не бачить в цьому сенсу.

Види спорту:

Футбольні турніри: