Стадіон «Великих Кринок» дискваліфікували за погрози вболівальника арбітрам

Матч ФК «Великі Кринки» – «Колос» (Великі Сорочинці)

Команда подала апеляцію і зменшила дискваліфікацію на один матч

Липень 2017-го. У п’ятому турі Чемпіонату Полтави з футболу «Подол» переграв «Атлетик». Одразу після фінального свистка кілька молодиків, які до цього сиділи на трибунах і підтримували «Атлетик», підбігли до арбітра матчу Олексія Біліченка і облили того кефіром. Якби у хлопців був не кефір, а скажімо, кислота ніхто б їм не завадив зробити теж саме.

Червень та вересень 2018-го. «Олімпія» з Савинців двічі зіграла з «Колосом» з Лазірок в рамках Чемпіонату Полтавщини, в обох випадках матчі закінчилися скандалом. У червні, коли команди грали у Савинцях група людей, яких ідентифікували як вболівальників «Колоса» під час гри поводилася вкрай агресивно, а після першого тайму, коли вони пішли до своїх машин, з того боку пролунали постріли з вогнепальної зброї. Команди не вийшли на другий тайм, поки поліція не вгамувала хуліганів.

Наступне протистояння цих команд у Лазірках закінчилося нульовою нічиєю, і знову не обійшлося без скандалу. За словами інспектора того матчу Ігоря Кислова, у технічній зоні «Колоса» знаходилися представники команди та сторонні особи, які не були вказані у протоколі і відповідно не мали права там знаходитись. Більше того, вони поводилися агресивно, нецензурно ображали арбітрів та представників федерації. За словами Ігоря Кислова, та згідно з його рапортом, задля безпеки він був змушений звертатися по допомогу до правоохоронців. Тоді «Колосу» заборонили проводити домашні матчі на своєму стадіоні до кінця сезону.

Ці три випадки — яскравий приклад того, наскільки все сумно з безпекою на аматорських змаганнях на Полтавщині. І якщо у Савинцях та Лазірках, все вдалося владнати за допомогою правоохоронців, то у «кефірній» історії про арбітра Олексія Біліченка, дебоширам вдалося без перешкод дістатися до арбітра і якби в руках хлопців був не кефір, а скажімо, кислота, Біліченка все одно ніхто б не встиг захистити.

Нещодавно, схожа історія трапилася на матчі «Великих Кринок» і знову є питання до поведінки вболівальників та безпеки арбітрів.

У липні вже 2020-го «Великі Кринки» приймали «Колос» з Великих Сорочинців. Матч проводив арбітр Дмитро Потькало, а інспектором був Олександр Дігтяр. За словами останнього, під час закінчення першого тайму, до кімнати арбітрів (!) зайшла стороння людина, не внесена у протокол і почала нецензурно ображати суддів та погрожувати їм. Матч не переривали, гра закінчилася на користь «Великих Кринок», хоча на той час команда поступалася.

Цей інцидент винесли на розгляд КДК. Комітет вирішив дискваліфікувати стадіон «Великих Кринок» на три матчі.

Апеляція

Клуб подав апеляцію і надіслав відповідну скаргу, підписану тренером команди, Євгеном Данилейком. В апеляційній скарзі вказано, що причиною всьому стали упереджені дії бригади арбітрів. Також «Кринки» наголошували увагу на тому, що на матчі була присутня поліція, і саме правоохоронці мали б відповідати за безпеку арбітрів, а ніяк не команда-господар. Ось кілька цитат з апеляційної скарги (дослівно):

«Матч 5-го туру Чемпіонату області по футболу 11.07.2020 року між командами „Великі Кринки“ — „Великі Сороценці“ був розпочатий одразу с помилок арбітрів які обслуговували матч, майже всі рішення були прийняті проти команди „Великі Кринки“, приблизно на 20 хвилині матчу після чергового рішення арбітрів проти команди „Великі Кринки“ було висловлено прохання арбітрам матчу почати обслуговувати матч чесно і відповідно до правил футболу.

Реакції від арбітрів не відбулося ніякої, в наслідок чого наприкінці першого тайму команда „Великі Сорочинці“ забила гол з положення „поза грою“ і арбітри чітко бачили це порушення правил, але все рівно зарахували гол.

Відповідно до такого суддівства матчу арбітрами, всі присутні і не байдужі до команди „В. Кринки“ були дуже обурені й незадоволені. Внаслідок чого один з таких небайдужих вболівальників в перерві матчу підійшов в підтрибунному приміщенні до бригади арбітрів і висловив свою емоціональну незадоволеність того що, арбітри навмисно або ж своєю низькою кваліфікацією „убивали команду“ господарів своїми „сліпими“ рішеннями. Цю незадоволеність вболівальник висловлював не публічно при всіх, а тільки в присутності арбітрів і ні якої агресії ці висловлювання не мали, тільки зауваження, чому арбітри всі рішення приймають не відповідно до правил гри, а як їм захочеться».

***

«За те що б не потрапляли сторонні люди до підтрибунного приміщення слідкує і відповідає поліція, а не команда».

***

«В свою чергу ми дослідили і проаналізували яким чином стороння людина потрапила під трибунне приміщення і зробили з цього висновок, надалі приймем заходи які виключать потрапляння сторонніх осіб в підтрибунне приміщення».

Вважаємо рішення КДК не правоправним та не припустимим для Асоціації футболу Полтавщини, яка позиціонує себе як орган який розвиває футбол на Полтавщині , як можна відібрати домашні футбольні матчі у с. Великі Кринки».

Чим все закінчилося

Апеляційний Комітет задовольнив апеляцію частково. Замість трьох ігор стадіон у Великих Кринках дискваліфікували на дві. Команду зобов’язали зіграти два матчі на нейтральному полі.

Жодна з проблем залишається не вирішеною

Не пристаючи на жодну зі сторін, констатуємо, що навіть якщо арбітр приймає неправильні рішення, погрози на його адресу і фізичний та моральний тиск залишаються неприпустимими. Для покарання суддівських помилок існує процедура подачі протестів, після чого суддів так само можуть штрафувати і дискваліфіковувати. Втім, навіть на професійному рівні, професія арбітра залишається однією з найменш захищених на полі. Варто згадати хоча б нещодавнє скандальне побиття арбітра у матчі Першої ліги «Агробізнес» — «Минай».

Ну а щоб ви могли вирішити для себе чи заслужила суддівська бригада матчу «Великі Кринки» — «Колос» на кілька теплих вболівальницьких слів, пропонуємо вашій увазі огляд того поєдинку.

Види спорту:

Футбольні турніри: